Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Giardián kívül mi okozhat még...

Giardián kívül mi okozhat még véres nyálkás székletet macskánál?

Figyelt kérdés
2017-ben vettünk egy sziámi cicát, aki már az első napon véres székletet produkált. Bélsárvizsgálata mindenre negatív volt, az orvos szerint lehet, hogy táplálék allergia. Azóta is van visszatérő véres nyálkás széklete,de van, hogy teljesen normál székletet produkál. egyébiránt nagyon jókedvű, játékos, betegségre utaló jel nincs. 2018-ban vettünk mellé egy sziámi kandúrt, akinél fél év után szintén nyálkás, véres széklet jelent meg. Az ő bélsár vizsgálata is negatív volt. Most már teljesen tanácstalanok vagyunk mi okozhatja ezt a panaszt immár mindkét macskánál. lehet, hogy nem tudták kimutatni a giardiát és mégis az okozhat panaszt? Milyen más betegség esetén lehet még ilyen tünet?
2019. márc. 27. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztőkkel beszéltetek már erről?
2019. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kaja?
2019. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bélsárból csak parazitát néztek, vagy volt bakteriológia is?
2019. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bélsárvizsgálatot kértem a tünetek miatt, de szerintem csak parazitákat néztek benne.

Kajára gondoltunk mi is, csak furcsállom, hogy mindkét cica ennyire érzékeny lenne? Alutasakos whiskast kapnak naponta egyszer, illetve önetetőben van nekik száraz purina one.


Tenyésztő annyit mondott, hogy vigyem állatorvoshoz, mert ő nem találkozott véres széklettel.

egyébként mindkét cica külön helyről származik, tehát nem egy tenyésztőtől, ezért gondolom, hogy esetleg valami fertőző dolog lehet.

2019. márc. 28. 08:43
 5/7 anonim ***** válasza:

A tenyésztőkkel akkor is jó lenne beszélni, hátha tudnak valami használhatót mondani.


Mellékesen megjegyezném, hogy az alutasakos Whiskas egy rakás szemét, semmilyen fogyasztásra nem való.

2019. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

előzőleg írtam, hogy beszéltem már a tenyésztőkkel, nem mondtak semmi használhatót, hárítottak, hogy náluk nem volt soha ilyen gond.

Kérlek javasolj alutasakos és száraz eledelt, ami esetleg nálatok bevált. Én kezdő cicás vagyok, 14 évig egy pit-bull terrierem volt, aki mindig makk egészséges volt szerencsére, 12 évesen látta orvos az oltásokon kívül.

2019. ápr. 1. 09:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem írj ki erről külön kérdést!
2019. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!