Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El kellene vinni a macskát...

El kellene vinni a macskát orvoshoz?

Figyelt kérdés
A cicámat megtámadta egy másik kandúr, nem lett komoly sérülése, szerencsére közbe tudtam avatkozni, az orrán lett egy seb viszont, és szerintem belül is van, úgy harapta meg. Feldagadt szegényke orra, és állandóan prüszköl, néha vérzik. Tegnap történt. Van cicának való fájdalomcsillapító, azt adtam neki. Sajnos nálunk a legközelebbi állatorvos 3-4 órányira van. Nem tudom elvigyem a cicát így, mert nem bírja az utazást se, de felmérni se tudom milyen komoly a sérülés. Ivartalanított, védőoltást is kapott, 5 éves cicáról van szó. Szerintetek?

2019. márc. 29. 07:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinnèm, ha valami fertőzést is elkapott így, akkor arra nem elég a fájdalomcsillapító.
2019. márc. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy a feldagadt orrtól akár meg is fulladhat. És ha vérzik, attól is.

Hogy hogy 3-4 órányira van a legközelebbi orvos? A fél országot át lehet szelni ennyi idő alatt.

2019. márc. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%

Vidd el orvoshoz.

A 3-4 órát meg kicsit túlzásnak érzem, mert külföldről érek haza 5 óra alatt Budapestre kényelmes tempóban...

2019. márc. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
58%
nyilván nem mindenknek van kocsija.
2019. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, de viszont mindenkinek van nyelve, meg valószínűleg hangszálai és pénztárcája is.
2019. márc. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
19%
igen de és munkája is és valaogy ki klel jönni hónap végéig.nyilván ő se akar 10-20 ezret kidbni hacsak nem kell.
2019. márc. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindenhol jó fejek az emberek vidéken se.

Anyóséknál pl ha "szívességből" elviszik kocsival kórházba kezelésre őket, és nem 100 km-ekre, csak a közeli nagyvárosba, simán elkérnek 15-20ezer Ftot is akàr. És ezek ismerősök, akik állítólag ismerik és kedvelik őket. Csak éppen kihasználják, mert lehet. Busszal, vonattal bejutnának 1-2ezerért, csak éppen 7 km a vasútállomás a falun kívül, helyi járat napi egyszer, betegen meg nem sétálják le.

Na most ha a kérdezőnél is hasonló körülmények vannak, mennyit csatolnának le szerinted egy macskáért?

Nem mindenki engedheti meg magának az ilyen "taxizást".


Kérdező, szerintem hívd fel a dokit, mondd el neki a tüneteket. Bár távkezelni nem tud, de tud javasolni, hogy kell-e most bevinnu, vagy hogy milyen tünetekre figyelj, ami rosszabbodàst jelent, amikor màr tényleg vinni kell.

2019. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
59%

"igen de és munkája is és valaogy ki klel jönni hónap végéig.nyilván ő se akar 10-20 ezret kidbni hacsak nem kell."


Aki szerint 10-20 ezer forintot elkölteni a családtagod életének megmentése érdekében pénzkidobás, és "nem kell", annak soha, de soha a büdös életben eszébe ne jusson állatot vállalni!

2019. márc. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Én pl. tényleg semmi rossz szándékból nem kérdeztem, hogy miért olyan messze van a legközelebbi orvos. Tényleg kíváncsi lennék rá, és nem bántom a kérdezőt ismeretlenben.

Hátha még segíteni is tudnánk netről orvoskeresésben, mert nem hiszem, hogy valahol nincs a közelben valami privát.

2019. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
24%

*...de gyereket se! Senkit, akiért valaha is felelősséget kéne vállalni. Ha meg 10-20 ezer forint költekezés miatt már nem jönne ki a hónap végén, akkor végképp ne. (Alap, hogy csak akkor vállaljuk egy élőlényért a teljeskőrű (!) felelősséget, hogyha soha nem okozna nekünk gondot egy hirtelen, nemvárt költség (kb. félmillió forint félretett pénz).


Kérdező, vidd el orvoshoz.

2019. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!