Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El kellene vinni a macskát...

El kellene vinni a macskát orvoshoz?

Figyelt kérdés
A cicámat megtámadta egy másik kandúr, nem lett komoly sérülése, szerencsére közbe tudtam avatkozni, az orrán lett egy seb viszont, és szerintem belül is van, úgy harapta meg. Feldagadt szegényke orra, és állandóan prüszköl, néha vérzik. Tegnap történt. Van cicának való fájdalomcsillapító, azt adtam neki. Sajnos nálunk a legközelebbi állatorvos 3-4 órányira van. Nem tudom elvigyem a cicát így, mert nem bírja az utazást se, de felmérni se tudom milyen komoly a sérülés. Ivartalanított, védőoltást is kapott, 5 éves cicáról van szó. Szerintetek?

2019. márc. 29. 07:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó, tényleg bújj meg szépen, mert egyre hihetetlenebb dolgokat írsz, és egyértelmű, hogy kamu. Tehát a mostani állás szerint önkéntes vagy és árva állatoknak segítesz, a sajátoddal pedig egy tüsszentés miatt rögtön rohansz az orvoshoz. Csak éppen akkor nem, amikor fel van dagadva a fél oldala és akár belső vérzése is lehet.
2019. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Ja ez az a válaszoló? 🙄👀Akkor tenyleg bújj el. És ne itt nyomd a kamu rizsat.
2019. márc. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

Igen, elviszem orvoshoz a kismacskát, ha tüsszög, mert láttam már macskákat náthában kimúlni.

Nem írtam ,hogy a fél oldala volt feldagadva, tanulj meg szöveget értelmezni. Egy duzzanat volt rajta, és látszott a szőre között, hogy egy bőrsérülés miatt alakult ki a kis duzzanat. Ráadásul este fedeztük fel, reggelre viszont már kutya baja nem volt.

Igen,. még mindig azt állítom, hogy önkéntesként menhelyi macskákat pátyolgatok immár két éve, csak úgy, önszántamból. Ha látnád hogy mi van egy menhelyi karanténban, nem fikáznál engem, nem a kérdező vagyok, és nem kamu.

Az a baj, hogy ezt az emberek nem láthatják, és a valóságot leplezik, pedig ha többen tudnák, megértenék.

Azt is hogy miért rossz szaporítani, és mi vár azokra a cicákra akikről lemondanak.

Vannak olyanok, akik olyan ürüggyel visznek be kismacskát, mert költöznek, és ideiglenesen nem tudnak mit kezdeni vele. Aztán soha többet nem mennek vissza.

A macskák kb. 50% meghal a karanténban, és néha 2-3 hónapig is ott vannak ketrecekben.

Vannak köztük akik nagyon küzdenek, és kibírják, de van olyan is aki szinte azonnal depressziós lesz, és enni sem hajlandó.

Én hármat mentetem onnan, többet nem tudok vállalni. Azért járok be, mert ha el hozni nem is tudom őket, próbálom megadni amit lehet.

Ideiglenest is vállaltam régebben, de rájöttem ez nekem nem megy, mert a szívem szakadt meg mikor vissza kellett adni őket.

Rengeteg macskát szerettem meg ott, és láttam meghalni, vagy legalább is értesülni róla, hogy hát "Ő elment".

És én nem tudok mit kezdeni ezzel, mert az ottani szabályokat nem én alkotom, egy önkéntesnek semmi beleszólása ebbe.

Fáj hogy ezeket vágjátok a fejemhez, mert nem kamuzok, nem a kérdező vagyok, ezeket élem át.

Tény hogy manapság az önkéntesek alatt mást értenek, mert én sem értek egyet azzal, amit sokan művelnek. Sőt a menhely szabályaival sem értek egyet, és azzal sem ahogy beszélnek sokszor az emberekkel, mert ezzel elveszik a maradék kedvüket is a mentéstől. Szoktam hallani telefonbeszélgetéseket, amikor valaki betelefonál segítséget kérni. Nem hogy nem segítenek, de úgy beszélnek néha mintha a seggéből rántották volna ki.

De én nem is miattuk csinálom, hanem a cicák miatt, mert leszakad a szívem, mikor látom, hogy mennyire küzdenek a kis ketrecekben az életükért. Etetni kell őket, dajkálni kell őket, biztatni kell őket. Reményt táplálni, hogy kibírják a karanténos időszakot.

Először csúnyát akartam írni a válaszaitokra mert ideges lettem, de úgy döntöttem inkább ezt mesélem el. Higgyétek el, hogy ez így van.

2019. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
49%

Minden egyes válaszod között egyre több ellentmondás van. Tényleg csak egyre rosszabbítod a helyzeted.


"Nem írtam ,hogy a fél oldala volt feldagadva, tanulj meg szöveget értelmezni. Egy duzzanat volt rajta, és látszott a szőre között, hogy egy bőrsérülés miatt alakult ki a kis duzzanat."


"A Minap az én egyik cicámnak is az oldala fel volt dagadva."


"Szóval tök meg voltam ijedve, mert fájdította, hozzá érni sem lehetett."


Te meg kombinálni tanulj meg.

2019. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

TE tanulj meg kombinálni. Nem akartam először kirészletezni, mert így is már szét van offolva a kérdés.

Tényleg, arra már sikerült értelmes választ adnod, vagy még mindig azon pörögsz amit én írok? A többi részét elolvastad?


Kérdező: Hogy van a cicád azóta?

2019. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
47%

57%-os! Szerintem tényleg csak te nem érted meg amit 81%-os ír, de az értékelésed is magáért beszél.

Nem te válaszoltál itt az alábbi kérdésben is mint 7-dik?


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9817412-egy-..


Szerintem te vagy egy nagy troll, vagy csak rettentően buta.


Tényleg, kérdező: mik a hírek a macskádról?

2019. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

#12

Annyi gond van az egésszel, a 12-es hsz-szel, hogy itt a gyiken vért köpünk azért, hogy emberkék elvigyék az állatukat orvoshoz, (normális kaját adjanak neki, ne soroljam, mindenki tudja), sokszor soha nem tudjuk meg a végeredményt, aki szokott válaszolni, úgyis tudja, hogy megy ez, akkor minek ilyeneket írni, amivel azt sugallod, hogy nem baj, ha nem viszi orvoshoz, stb. Nem a kérdezőt akarom izélni, tisztáztuk, hogy ő erdélyi, általánosságban írom.

Részemről lezártam.

Én se tudok minden macskát összeszedni. Néha ennek a gyiknek se látom értelmét.

2019. márc. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Tényleg minden válasszal egyre jobban kevered a sztorit, aztán meg mentegetőzöl. Én egyszer sem kombináltam semmit.
2019. márc. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
52-es, ugye te tisztában vagy azzal, hogy a te értékelésed alacsonyabb az enyémnél? Akkor most visszadobtam a lasztit. Ismerem a magadfajta trollokat, cseppet sem hatnak meg, itt vagyok ezen az oldalon már egy ideje. És igen, az az én válaszom, amiben leírtam egy alap leckét, amit a kutyaiskolákban is tanítanak.
2019. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!