Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El kellene vinni a macskát...

El kellene vinni a macskát orvoshoz?

Figyelt kérdés
A cicámat megtámadta egy másik kandúr, nem lett komoly sérülése, szerencsére közbe tudtam avatkozni, az orrán lett egy seb viszont, és szerintem belül is van, úgy harapta meg. Feldagadt szegényke orra, és állandóan prüszköl, néha vérzik. Tegnap történt. Van cicának való fájdalomcsillapító, azt adtam neki. Sajnos nálunk a legközelebbi állatorvos 3-4 órányira van. Nem tudom elvigyem a cicát így, mert nem bírja az utazást se, de felmérni se tudom milyen komoly a sérülés. Ivartalanított, védőoltást is kapott, 5 éves cicáról van szó. Szerintetek?

2019. márc. 29. 07:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

jujj te milyen kis okos vagy . tudod a valóság nem épp iyen.

és látom a szövegértelmezés se megy NEm pénzkidobás állatovoshoz vinni ha baj van és szükség van rá, de ha meggyúgyul anélkül is akkor jobb kihagyni.

2019. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
11%

Én aszondom, figyelgesd a légzését, eszik-e, iszik-e. A macsekok azért sok mindent kibírnak ám. Bedagadt szegény, de majd leapad. Csak figyelj oda, hogy nem -e rosszabbodik.

A Minap az én egyik cicámnak is az oldala fel volt dagadva. Nem császkálnak el, csak az udvarban játszanak nap közben, de ő olyan kis béna, mindenhonnan leesik. Szóval tök meg voltam ijedve, mert fájdította, hozzá érni sem lehetett, aztán pár óra múlva mintha elvágták volna. Leapadt, mintha semmi nem történt volna, és rohant újra játszani.

2019. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
89%

#12 gratulálok, hátha eltört egy bordája

"a macsekok azért sok mindent kibírnak"

persze, ha valaki eleve fogyóeszközként tartja őket, majd ha felfordul lesz másik - ettől fel tudnék robbani.


Kérdező, vidd orvoshoz a macskát. Az a seb belül elfertőződhet, mivel az orr belül nedves, nem fog tudni jól gyógyulni, akár be is gennyesedhet. Le se írom, mennyi betegséget elkaphat egy macska egy verekedésnél... (a vér által).


Egyébként amikor ivartalanítani vitted, hogy bírta a macska a 3-4 órás utat??

Egyébként Debrecenben lakom. Budapest 2,5 óra vonattal, ebből 40 percet már Pest belterületén mászik a vonat 40 km-es sebességgel. Nekem 4 óra a Balaton egy átszállással...

2019. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
38%

#13. Robbanj ha úgy gondolod így látatlanban, de három menhelyről mentett macskám van, akiknek csodás életük van azóta. Városban élek, és elviszem orvoshoz ha már csak egyet tüsszent is, és ivartalanítva is vannak. Csak mivel látom a kérdezővel kissé nehézkes, (ugyanis pont az ilyen típusoknál fogyóeszköz) valahogy igyekszem alternatívákat keresni.

Úgy sem fogja elvinni orvoshoz, ha a fejedre állsz akkor sem. Nem akarom elhinni, hogy 3-4 órára van a legközelebbi orvos még busszal sem, mert pont hogy vidéken sok állatot tartanak, haszonállatot is, és kb. minden faluban van állatorvos, mert megéri nekik.

Azok főleg igénybe veszik az állatorvost akik haszonállatot tartanak, mert pl. elég egyetlen beteg tyúk, és kihullik az egész állomány.

Szóval ne legyél rosszul a kommentemtől ismeretlenben, mert én ráadásul önkéntes is vagyok, de hidd el, hogy a kérdező nem nem tudja, nem akarja orvoshoz vinni, ha bele gebedsz akkor sem. Én írtam egyébként korábban azt is, hogy el kéne vinni ,mert belül bedagadhat, és megfulladhat. De eddig semmire nem jött reakció, sem magyarázat.

2019. márc. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
De, a valóság pontosan ilyen. És ne az akarjon a szövegértelmezésről kioktatni, aki alsó tagozatban sem figyelt oda, ugyanis hogyha vérzik az orra, egyszer csak nem kap levegőt, akkor már késő bánat, nem fog meggyógyulni. Ha te az utolsó pillanatig halogatnád az orvost, az téged jellemez.
2019. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Ha pedig a macskának vérzik az orra, akkor igenis baj van és szükség van rá! De mondom, addig nincs baj a beteges szadista hajlamoddal, amíg nem vállalsz se gyereket, se háziállatot és nem terjeszted a nézeteidet. Addig legalább áldozata nem lesz.
2019. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Kérlek titeket ne vitatkozzatok! Legyünk kulturált és barátságosak egymással :)

Erdélyben lakom és az itteni állatorvosról nem beszélnék, nem tudom hogyan lett ez a szakmája...

Délután 2ig dolgozom szóval megpróbálom elvinni. Az utazást nem viseli el, végig nyávog, kapar, néha behányik az úton, ettől akartam meg kímélni. Egyébként eszik rendesen, dorombol, játszik. Csak az állandó prüszkölés meg a néha taknyos vértől aggódom. De ez már inkább este volt.

2019. márc. 29. 12:34
 18/29 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos arról a vidékről én is úgy tudom, hogy ilyen szar a helyzet állatvédelem szempontjából és orvosi ellátás szempontjából is. Azért ezt leírhattad volna már korábban is, és akkor nincs pankráció. Azért majd tájékoztass mi lett.
2019. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%

13 vagyok

Bocsánatot kérek a kérdezőtől, mert beugrott nekem, hogy esetleg erdélyi, de itt olyanok irkálnak a gyiken sokszor, akik ugyanezt Magyarországon akkor is eljátsszák, ha 3 orvos van a falujukban.


A 12.-nek pedig : feláll a szőr a hátamon az agresszív önkéntesektől, aki megváltónak képzelik magukat és úgy gondolják, hogy dirigálhatnak mindenkinek. Amit a 12.-ben írtál: inkább húzódj szépen meg csendben, mert nem öregbíted az önkéntesek hírnevét, és semmiben sem különbözöl a válaszod alapján a gyikes értetlenektől.

2019. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

#19. Akkor most hadd vágjak én is vissza nagy okos aki látatlanban ítélsz!!!

Olyan értelemben vagyok önkéntes ,aki dolgozni jár a menhelyre ingyen, szart pucolni a cicák alól és foglalkozni a kicsi árvákkal, külön megetetni őket, amire az ott dolgozóknak nincs idejük!!! Te húzódj meg.

Nem mentő vagyok, hanem melózni járok, főleg a karanténba. Ennyit az előítéletekről ezen az oldalon.

2019. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!