Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális jelenség nála,...

Ez normális jelenség nála, vagy történhetett vele valami?

Figyelt kérdés
Tehát, körülbelül 2 hónapja van egy brit rövidszőrű kismacskánk (5 hónapos). Ő az első macska a családban, tehát kezdők vagyunk. Van egy 6 éves kisfiú a családunkban, aki gyakran durván játszik, illetve nem hagyja elengedni a macskát. A cica egy nagyon aranyos, szelíd macska volt, viszont már az elején láttuk, hogy nehéz lesz vele az alvás. Így van egy szobája, ahova az éjszaka folyamán be van zárva, és hajnalban (6-7kor) engedjük ki. Mostanában (kb 1 hete) mintha kicsit vadabb lenne, és azóta mindenkitől fél. Nagyon furcsa lett. Kérlek válaszoljatok, illetve tanácsokat is (a macska "visszahódítására") szívesen olvasok.

2019. ápr. 6. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván stresszeli, 1,hogy a gyerekek nyúzza 2,hogy bezarva van egész éjszaka. Gyereket meg nevelni, hogy kell bánni vele és ne zarjatok be estére egy szobába.
2019. ápr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

1. A macskával nem játszunk durván.

2. A macskával nem játszunk kézzel se, 3 hónaposan még cuki. Amikor a 3 éves nagy dög ráugrik a kezedre és belemar, esz az.

3. A macskát nem zárjuk el éjszakára, hanem kialakítunk neki egy napirendet. Vadászás (játék) - evés - alvás.


Képzeld magad a kismacska helyébe: óriások szadiznak, nem engednek el és pont leszarják, amikor szépen kéred őket, hogy hagyják abba. Teljesen normális következő lépés, hogy kerülöd őket, félsz tőlük, illetve mivel a "szép szóra" nem hallgatnak, hát kifejezed magad durván.

2019. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha valamit félreértettetek, semmi szadizásról vagy kézzel játszásról sincs szó. A 6 éves kisfiús részt (lehetséges hogy en nem jól fogalmaztam) nem igy értettem: hogyha rá szólunk, abbahagyja. Az alvással kapcsolatban csak annyit, hogy hozzászokott ehhez (még a tenyésztőnél), illetve a tenyésztő is ezt javasolta. Nagyon szeretjük a kismacskát, és örömmel jelzem, hogy ma szerencsére csak rossz napja volt. Viszont köszönjük a visszajelzéseket
2019. ápr. 6. 20:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A hiba a durva játékban van, nem az éjjeli külön tartásban.6 éves gyerekkel már lehet beszélni, és meg kell neki magyarázni hogy játszhat a cicával.
2019. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad engedni, hogy a gyerek durván játsszon a macskával. El kell neki magyarázni, hogy a cicának ez fáj. Zsenge gyerekkorban kell megtanítani, hogy szépen, jól bánunk az állatokkal, és finoman nyúlunk hozzá, csak simizzük, nem tépjük meg és akkor a macska örülni fog és dorombolni.

Kettő : nem jó a különalvás. Mindkét dolog számít, ez is. A macskák utálják a bezártságot. Magát a tudatot, a zárt ajtót nem bírják elviselni. Nem feltétlenül akar kimenni, csak ne legyen bezárva az ajtó. Aztán a másik, hogy veletek szeretne lenni, mert mondjuk szeret titeket. Minden kutya és macska is ilyen. Namost bent van egy mittudomén 70 m2-es lakásban. Ki nem engedjük az utcára mert az veszélyes (én sem). A lakásban éli le az életét, akkor hadd hasznàlja már teljes jogú családtagként! Javaslat : macskaajtó néhány beltéri ajtóra, pl a szobátokéra, esetleg még egyre (lakásfuggo) akkor szabadon jöhet - mehet, nem lesz huzat se. Engedjétek be oda, ahol alszatok. Hadd aludjon veletek!

NEM alhat egyedül a macska egész életében, mert kikészül, belepusztul. Azért 15 évig él! Valamint a mozgástér is kell neki. Ugye nagyobb, mint a hörcsög vagy tengerimalac, nagyobb a mozgásigénye is.

Most éppen totálisan elvadítjátok magatoktól, azért van rossz kedve. Nem lehet veletek. Ő még egy gyerekmacska. Nagyon aktív volt éjjel?

Az enyém anno (és első volt), lefeküdtem éjfélkor, fél egykor elkezdett felmászni a szekrénysorra. Felkeltem, felkapcsoltam a villanyt, és levettem. Mondtam, hogy nem szabad. Letettem a helyére, mondtam hogy fekszünk, alszunk. Ez egy hónapig ment így. Reggelente ráült az arcomra. Megjegyeztem, hogy reggel megfogom, leveszem, arrébb teszem. Második napon vette a lapot. Sok dologban én engedtem, van, amiben ő, és amiben "megállapodtunk". Felnőtt cica, korábban fekszik mint én, és később kel. A csukott ajtót nem viseli (elköltöztünk, és itt még nincs a szobaajtón macskaajtó. a régi lakásban volt). Annyira nem §aszhattam el a nevelését, ha puszilgat, mosdat, és lamúr van köztünk :). Ja, mindig ugyanazokat a szavakat, kifejezéseket használd ugyanazokban a helyzetekben (fekvéskor, evéskor, ha elmentek otthonról, én a "nem szabad" - ot használom, és azt, hogy "gyere").

2019. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(tenyésztő vagy szaporító? Mert furcsállom)
2019. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából azt terveztük, hogy amint ivartalanítva lesz (mert attól elvileg egy kicsit lenyugszik,akkor ismét velem alszik. Tenyésztőtől van, koszonom a válaszokat
2019. ápr. 8. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!