Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy macskát a városba...

Megmondó Kapitány ! kérdése:

Találtam egy macskát a városban, kiviszem falura az udvarra, mit csináljak hogy ne induljon el a város felé?

Figyelt kérdés
Autopálya, nagy forgalom van a városig, nem kellene hogy visszamenjen. Nem akarom bezárni, nincs hova, nem akarom bevinni a házba. Udvari macska lesz belőle fogjon egeret. Mivel győzzem meg amikor kiveszem az autoból hogy ne induljon el semerre?

2019. ápr. 11. 17:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

8-nak igaza van : az egereket mérgezik, sok szemét a macskákat is mérgezi :mindkettő kínhalál. (Amúgy elég kevesen gazdálkodnak manapság, hogy annyi egér legyen).

Lehet, hogy van gazdája, csak véletlenül meglépett. 14 napig köteles vagy keresni a gazdáját. Le kell fotózni, feltenni Facebookra állatvédő csoportba. Eleve jobb lenne, ha szólnál állatvédőknek, hogy találtál egy macskát és segítsenek megtalálni a gazdit. Ahogy te tartani szeretnéd azt a macskát, azt mi nem szeretnénk. Nem korszerű, nem vállalsz érte felelősséget. Szüksége lehet orvosra. pl. Nem azért, de 3 macskát szedtem össze az elmúlt 2 hónapban. Egyiknek meglett a gazdija, mert kerestem (facen), másik állatvédőkhoz került, mert nagyon beteg volt. A harmadik pici volt még (őt találtam először), fülatkája volt, és kötőhártya gyulladása. Nem tudom hányszor voltunk orvosnál. Azóta megkezdtuk az oltásat is. Ilyen kb 250 Ft/ darab konzervet eszik, állandóan enne. Őt megtartom. Van már egy macskám, lakásban tartott, ágyamban alvó, puszilkodo. Mondjuk ő is minőségi kajákat, almot kap, hasonló árban. Minden macskának ez járna. Ma már egy kertben tartott macska nem talál magának rendesen élelmet, mert az embernek megváltozott az életmódja. Nem művelik mindenhol, mindenki a kertet, földet, nincs mindenhol háztáji állattartás, mint régen vidéken. Nem vagyok mai csirke, tudom, hogy milyen volt. Már minden más. Falun is kivasalhatja egy BMW.

Egyébként lehet, hogy van benne chip. Macskáknál ritkább. Kutyába kötelező. Àllatvédő, állatorvos tudja megnézni

a nyilvántartásban, illetve chipolvasó van a MOL-kutakon is.

Egyébként lehet hogy a gazdi is keresi Facebookon állatbarat, állatvédő oldalakon érdemes nézelődni, nem látod - e meg.

A lakás berendezését nem fogja szétszedni, az a kutya.

Sokat fog dorombolni, ha megszeret téged, ráfekszik a laptopodra és téli estéken összebujhattok az ágyban.

A jó szándék az tényleg látszik rajtad, csak ahogy tartani szeretnéd, az helytelen. Ha csinálni akarod, akkor már csináld jól mert csak úgy érdemes, és legyen elkényeztetett benti macska.

2019. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
ja, ha csak ugy hazaviszed, tíz perc múlva lelép.
2019. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi lett a macsekkal?
2020. máj. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
#13 Egy ideig még odajárt az ablak alá, adtunk neki vizet meg néha kaját. 2020-ban a vírus miatt ritkán jártam be, de egyszer láttam az udvaron azt hiszem november volt kb. Elvan szerintem, megszokta.
2021. márc. 28. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!