Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Válogatós macskának mit adjak...

Válogatós macskának mit adjak enni?

Figyelt kérdés
Mindent próbáltunk már, a Whiskastól kezdve a Kitekaton át a Royal Caninig...Jelenleg a csirkés-marhás Felix tápot eszi meg, nagy néha száraz tonhalas Whiskast...Pár napja már nem látok egyik boltban sem olyan Felixet, amit megeszik, mit adjak neki enni? Szárazat nagy ímmel-ámmal eszeget, pár falatokat, májkrém, főtt husika, stb nem kell neki. Még ilyen pástétomot is próbáltunk, azt sem ette meg. Már nem tudom, mit csináljak vele. Egy éves ivartalanított nőstény macska.

2019. ápr. 13. 21:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Most sikerült megetetni vele pár falat husit, amit a pörköltből szedtem ki. Raktam el neki későbbre is. Ma még kb egy maréknyi száraztápot is evett.
2019. ápr. 13. 21:52
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy nyershúsos etetést még nem próbáltam. Vegyek neki csirkeaprólékot? Vagy milyen más macskakaják vannak még, amiket ilyen Spar, Coop boltokban meg lehet szerezni?
2019. ápr. 13. 21:57
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
Elkényeztetted túlságosan. Simán ne adj neki legalább másfél napig kaját. Garantálom hogy még a padlót is felnyalja utánna annyira éhes lesz.
2019. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

#3: a macskát nem lehet éheztetni, a mája nem bírja. Max. 24 óráig lehet étel nélkül.

Kérdező, biztosan nem beteg, a fogai is rendben vannak?

2019. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, egészségügyileg teljesen rendben van. Kisebb korában megevett mindent, amit eléraktam, most csak és kizárólag a Felix kell neki valamiért.
2019. ápr. 13. 22:28
 6/16 anonim válasza:
Esetlen készíts neki te kaját kis főt husit .
2019. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amikor a mi cicánk nem akart enni, a DM-s kaják egy ideig bejöttek neki. Már nem emlékszem márkájára, de rengetegféle volt belőle. Nem is volt drága.
2019. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Állj át a sötét oldalra és rendelj! A felsoroltak közül egyedül a Royalnak létezik olyan tápja, ami közelít a macskák igényeihez, a többi gabonaalapú vacak, nem jó a cicáknak.


Ha orvosilag 100%-ig rendben van 3 dolgot tudnék hozzátenni a történethez:

- Ismerek gyárilag nagyon rossz evő macskát, köszöni szépen megeszi ő azt, amire a szervezetének szüksége van.

- De megfelelő minőségű tápból sokkal könnyebben hozzájut a szükséges tápanyagokhoz.

- Meg lehetne próbálni, hogy előbb vadászik a cica (játszotok vele), utána eszik, utána pihen - ez elvileg a macska természetes viselkedése. Ez persze azt is jelenti, hogy ne legyen előtte egész nap a kaja, helyette naponta minimum 2x etesd.

2019. ápr. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A vadászatos-játszós dolgot majd kipróbáljuk. Már úton van a laserpointer :D
2019. ápr. 13. 23:50
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nedves tápból nekünk a greenwoods konzervek vàltak be (zooplus), hasonlóan se pástétom, se aszpikos, semmi nem kellett neki. Ez húsfilé a saját levében, fixen jó minőség.


Whiskast félixet és a hasonlókat felejtsd el, full gabona az egész. Amit te csinálsz, minősègi éheztetésnek hívják. Kap kaját, de megfelelő tápanyag nélkül.

Attól függően, hogy mennyit szánsz rá, a purizont ki lehet próbálni (baromi drága - szerintem -, de tuti zabálni fogja, az nálunk is fogára való lett volna őfinnyásságának mindig), nálunk még a concept for life jött be (szintén zooplus), esetleg brit premium, abból mi ajándékba kaptunk indoor verziót, nem tudom az árát. A happy cat tápokról is nagyon jókat mondanak, illetve én a sanabelle-lel szemezek még, bár arról nem tudok még nyilatkozni, megeszik e. :)

2019. ápr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!