Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kibír egy cica a gazdija...

Kibír egy cica a gazdija nélkül 1,5hónapot? Segít ha kap mellé egy kis társat (másik cica)?

Figyelt kérdés

Sajnos annyira faxa itthon a helyzet, hogy külföldi munkára kényszerülünk és első körben nem tudjuk a cicót magunkkal vinni. A cicuhoz járni fog egy állatbarát ismerős etetni és tisztán tartani a kis helyét.

A másik cica kinti cica, vagyis inkább kijárós.

1,5hónapig nem tervezünk hazajönni. Aggódok, de nem tudunk mit csinálni, muszáj menni!

A házunk elég nagy, mozgástere lesz bőven. Volt már valaki hasonló cipőben? =(


2019. ápr. 14. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy olvastam, és hallottam másoktól, hogy a macskák a helyhez kötődnek, ebből kiindulva kibírja. Egy ismerősömnek úgy lett macskája (kutya mellé), hogy vettek egy házat, az előző tulaj macskája meg visszajött a házhoz, így maradt.
2019. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Azért elég gáz másfél hónapra egyedül hagyni. A kijárós meg őrjöngeni fog, ha bezárjátok! Ivartalanított macskák? Minden nap mennek hozzájuk takarítani, szellőztetni, etetni?? Nem a te személyed, hanem a napi gondoskodás a fontos számára.
2019. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A macskák is a gazdához kötődnek. Ha a cicus ismeri azt naki gondozni fogja, akkor talán nem lesz gond, de ez nem garantált. Nekünk az egyik macskánk nem akart enni addig amíg az öcsém haza nem jött a táborból. Utána meg nem győzött eleget enni...
2019. ápr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az adott ismerőshöz nem tudnak átcuccolni ezidőre? Napi egyszeri foglalkozás piszok kevés, pár napot ki lehet ezzel húzni, de másfél hónap nagyon sok. Meg fognak kattanni az egyedülléttől.
2019. ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kinti cicát szerintem simán magára lehet így hagyni, benti cicát viszont nem.

A kinti cicák naponta több kilométert is bejárnak, és ingergazdag életük van, így nem igényelnek annyi figyelmet.

Ők tényleg jobban ragaszkodnak az élőhelyükhöz, mint a társasághoz.


A benti cicákkal viszont nem tudom, hogy ezt meg lehet-e oldani.

Nekik az egyetlen ingerük az ember, márpedig egy olyan kíváncsi állatnál, mint a macska az a nap szinte teljes egészét egyedül tölteni huzamosabb ideig nem nagyon ajánlatos.


Egy másik cica akkor lenne jó ötlet, ha lenne minimum fél évetek összeszoktatni őket (bár ez állatfüggő), mert a macskák nagyon érzékenyek a területükre, így nehezen tolerálnak más macskákat. És még ha össze is tudnak szokni, nem mindegy, hogy tolerálják egymást, vagy kijönnek egymással, úgy, hogy a gazdi minden nap játszik velük, és lefoglalja őket, vagy képesek másfél hónapot kibírni együtt úgy, hogy a nap nagy részében kizárólag egymással érintkezhetnek.

(Plusz ha a második cica egy kinti cica, neki még külön megterhelés lenne megszokni a benti létet.)


Szóval összességében egy benti cicánál jobb megoldás lenne, ha addig befogadná valaki.

2019. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Minden nap itt lesz velük 1 órát az ismerősöm.

Ha tudnám cuccoltatni őket, akkor ez a kérdés nem került volna kiírásra.

Fizetett cicaszitterük lesz. Annyira nem érzem magam gáznak.

2019. ápr. 14. 10:44
 7/9 A kérdező kommentje:

A két cica összeszokott...a benti nevelte a kinti-bentit...a kijárósom szeret bent lenni...ivartalanítottak...

Napi 1óra foglalkozásuk lesz.

Azon kívül hogy a járkálásomat hallja, most se foglalkozok vele több órát mert allergiás vagyok rájuk sajnos.

Befogadott cicák, mindent megkapnak.

Viszont most menni kell..

2019. ápr. 14. 10:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl fogják élni, csak ne lepődj meg, ha full vadak lesznek, mire visszajössz, nem bíznak meg benned, netán szétkapják a lakást és/vagy egymást.

A napi egy óra kevés. Nem az a lényeg, hogy mennyit játszol velük (persze, az is), hanem hogy ott vagy, otthon vagy.

Napi egy óra szittelés azt jelenti, hogy napi 23 órát vannak teljesen egyedül (vagy többet, ha nem fixen ugyanakkor jön a szitter), totálisan ingerszegény környezetben. Ha otthon vagy, az más, mert jössz-mész, csinálod a dolgodat, történés van.


Csak emberi aggyal gondolj bele, akár párod van akàr otthon élsz még, ott vannak a családtagok, ha épp nem beszélgettek, nem is csináltok közösen semmit, mindenki elvan magának, de van kihez szólni, ha eszedbe jut, van mozgás a lakásban, nem a süket csöndben vagy egyedül.

A macskának ez hatványozott, mert nekik te vagy az egész vilàg.

2019. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm mesélte, hogy olyan lakásba fog költözni egy időre, ahol van egy benti cica, akinek már elég régóta meghalt a gazdija, és egyedül él a lakásban. Azóta egy rokon ment át minden nap megetetni. Nyilván kibírja a tiéd is a másfél hónapot, ha tényleg nincs más megoldás. Ha másik cica is lenne a házban, az valamivel jobb szerintem, így nem fog annyit unatkozni, főleg ha már ismerik egymást.
2019. ápr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!