Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet a legegyszerűbben...

Hogy lehet a legegyszerűbben alomra szoktatni egy kiscicát?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva lesz egy cicám szóval még annyira nem esedékes, de inkább most érdeklődök :D
2019. ápr. 15. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom másoknak mik a tapasztalataik, de én egyszer rátettem a cicát az alomra és amikor kellett neki, magától ráment.

Csak mivel pici a cica, egyelőre olyan peremű almost tegyél (mondjuk egy régi tepsit) amibe bele is tud menni!

2019. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok még mindig

És amit leírtam, az nem egy cicára vonatkozott, hanem mindegyikre, pedig nem túl rövid életem során volt egy pár.

Csak meg kell nekik mutatni és tudják.

2019. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Belerakod, kaparó mozdulatot végzel a kis mancsaival, és ennyi!
2019. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmesélem az én kálváriám.


6 hetes talalt macskusznak a nagyobb cica megmutatta az almot, örültünk, hogy oda pisil ő is. A pisi gyönyörűen ment az alomba, de ez a kis majom a ruhákra kakilt.

Próbáltunk más almot, más helyre tenni az alomtálcát. Egy csomó mindent kiprobaltam, spray, meg hagyni bent ő szagára utaló dolgot stb.


Míg a megoldás: két alom kellett a 'hercegnőnek'.

2019. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém körbenézett, amikor hazahoztuk, meglátta a kikészített alomtálcát, belemászott és belepisilt.

A macskák ösztönből olyan helyet keresnek, ahol el tudják ásni a végterméket. Az alom pont tökéletes nekik. Könnyen kaprható, szóval ideális.

Arra figyelj, hogy ne legyen szem előtt cserepes növény, mert néhány cica szerint a cserépben lévő föld is azért van, hogy kaparásszanak benne.

2019. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kakiját belerakod az almostálcába + megfogod a lábikóját és bekaparod vele a kis meglepi csomagot.

És ha esetleg napközbe pont látod, hogy kaparászik/felveszi a poziciót akkor (gyorsan) tedd bele a cirmit az almos tálcába.

De mikor haza hozod az legyen az első, hogy megmutatod neki vagyis bele teszed a cicut az alomba. :)

Akkor pedig mázlid van ha már szobatiszta! ;)

2019. ápr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek is rögtön tudták használni onnantól, hogy először beletettem őket. De ha nagyon picike még akkor tényleg olyat vegyél, amibe könnyen bele tud mászni.
2019. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, cukik vagytom :D
2019. ápr. 16. 12:35
 9/9 A kérdező kommentje:
Hopsz, vagytok* :D
2019. ápr. 16. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!