Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok mik a macskatartás...

Nálatok mik a macskatartás alap felszerelései?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 16. 08:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Amit vettem neki kezdetnek: alomtálca, alom, tálak, játékok, minőségi táp, fekhely.

Amit használ ebből: Alom, kaja(értelem szerűen a tálakkal).

Amit kisajátított: franciaágy, konyhabútor, tusolókabin, konyhaasztal székekkel, porcicák, szőnyeg, a nyúl dobozai, a kutya játékai, a kutya, a párom és időnként mindkét kezemre is igényt tart.

2019. ápr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

(Bentinek)

Alap: itató, etető, alomtálca (2 db), almozó kanál, táp, alom, szőroldó paszta (vedlési időszakban), szállítóbox, furminator (vagy kefe)

Hasznos: fekhely (ritkán használja, de legyen), macskafű (szereti, és így nem a szobanövényeket rágja)

Utóbb kihasználatlanság miatt feleslegesnek bizonyult: kaparófa, játékok

2019. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem minden macskának kéne,hogy legyen:egy itató(vízzel),1 etető(minőségi táppal),1 fekhely,legalább 1 játék,megfelelő orvosi ellátás,vagyis ha a cica beteg akkor legyen elvíve az állatorvoshoz.


A legfontosabb:egy szerető és egy felelőségteljes gazdi.


Emellett kiegészítőként lehet:kaparófa,sok játék....


Nekem egy sziámi cicám van aki,nőstény és 2 éves, ivartalanított.(Kinti-benti cica,de csak nappal van kint,inkább benti)

Amit vettünk neki kezdetkor:egy itató,egy etető(táppal),egy kicsi alom homokkal,és néhány játék.

Most ami van neki:

Itató,hogy igyon nyilvánvalóan.Van neki bent a házban,amit legtöbbször használ,van neki kint is azt is szokja használni,de nem gyakran,mert inkább benti.Az itatót naponta tisztítjuk.

Etető,hogy egyen.Elég válogatós macska,úgyhogy itthon rengeteg étele van.Kedvencei: Whiskas száraztáp,Kitekat száraztáp,alutasakos Whiskas ami zselés/folyékony táp.Illetve itthon kap csirkehúst...

Fekhely,a macskámnak 2 fekhelye van.Egyik a kaparófája,aminek a tetején alszik.Illetve a fürdőszobába van egy lábmosó ami nem működik úgy ahogy kéne.És az ki van bélelve takarókkal és ott is bír aludni

Orvosságok,a biztonság esetére.Féregtelenítő,oltások.Ezekre csak akkor volt szükség amikor megvettük,de a biztonság esetére megtartottuk.Illetve egy csomó fecskendő,tudom ez nem orvosság,de nagy szükség van rá.Amikor lett ivartalanítva akkor 2 napig nem is evett,ivott,És akkor nagy szükség volt rá.Így hát,ez is fontos.

Bolhaírtó sampon és egyszerű macska sampon,nekünk ez nagyon fontos.Nagyon ritkán fürdessük.Tavaly nyáron vagy tavasszal fürdetük meg a cicám utoljára.2017 novemberében vettük meg.És télen nem szerettük volna,meg fürdetni,nehogy megfázzon.És azért volt bolhás,mert olyan jó előző gazdája volt,hogy megbolhásodott.Szerencsére tavaly nyár óta nem bolhás.

Játékok,főleg plüss egerek.A cicám annyira plüss egérfüggő,hogy minden hónapban kell venni neki legalább 1-et.Mert mindig szétszedi.Emellett tollseprű játéka,meg van jó pár plüsse.

Cica ajtó,a cicám az csakis nappal lehet kint.Szerintem nagyon fontos,mert mondjuk a kutyám és macskám veszekednek akkor simán bejön a cicám a házba.A kutyám meg nem fér be az ajtón,mert egy rottweiler.

A nyakörv,nekünk nem jött be,mert a macskámat kegyetlenül idegesítette,és leszedtük neki.

A macskakefe az nagyon fontos csak a macskám utálja.Így viszonylag ritkán kefélem,hetente 1x.

Kb ennyi amennyi az eszembe jut.

2019. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13# vagyok.Az orvosságok közül kifelejtettem a szemcseppentőt,mert előfordul,hogy "folyik" a könnye.És ha csepegtetünk a szemébe akkor.Elmúlik neki.
2019. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Itató, etető, furminátor, cicaszállító box, macska bútor, alom.
2019. ápr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!