Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek fehér színű, kinti...

Akinek fehér színű, kinti benti macskája van az napvédővel szokta kenni a cica fülét?

Figyelt kérdés
Állatorvos mondta, hogy kenjem neki, mert meg van neki barnulva és ha kisebesedik le kell vágni a füléből,mert elrákosodhat.Megpróbáltam ma este már bekenni.Nem igazán tetszett neki.Hogyan szoktátok neki bekenni úgy, hogy közbe ne legyen ,,cicaharc" ?
2019. ápr. 16. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
1%
Sőt még a fehér ánuszát is!
2019. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Doros ***** válasza:
92%

Majd hozzászokik. Valami naptejjel kenegesd, ami a rákenéskor nem okoz fájdalmat, mert elég híg. Ha rájön, hogy kellemesen hűsíti az égő fülecskéit, előbb-utóbb hagyni fogja.

Simogatás közben próbáld.

2019. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak példaképp, ő egy műtött fülű laphámrákos cica.

[link]


Inkább utáljon a naptej miatt, minthogy ez legyen a vége. :)

Egyébként sokat segít a megelőzés, akárcsak az embernél: 10-14 között ne engedd a napra, ha az ablakban szeret heverni, legyen àrnyékolás.

Mindenképp olyan krémet válassz (ha nem ajánlott volna a doki), ami nem szagos mindenféle, a legjobb a babáknak való, ami nem káros az egészségre, hiszen ha nem szívódik be, akkor simán lenyalja... annál is inkább, mert hófehér cicánál az orra környékét is érdemes kenni, az a másik kockázatos terület.

2019. ápr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szokott bent aludni a lakásban, én lehet alvás közben oldanám meg a helyzetet.
2019. ápr. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Doros ***** válasza:
100%
#4, aludni hagyni kell, nehogy még máshol keressen alvóhelyet. Ritkán alszik a cica nagyon mélyen, de egy érintés akkor is felébreszti. Pláne a fülén, ami még álmában is radarként mozog.
2019. ápr. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél spray kiszerelesut.
2019. ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Van itthon illat meg minden mentes a gyerekek miatt csak már 4 éves ez a macsek és eddig nem szólt az orvos, pedig viszonylag gyakran lát minket mert mindeféle allergiája van, gond volt a vemhességével is.Mondjuk tény, hogy mióta a gyerekek megvannak azóta többet van kint valahogy nem bírja őket.Talán túl hangosak.

Remélem azért még elég lesz neki, ha kenve van, mert szegény nem akarnám, hogy elvessze a füleit.Van ágya legtöbbször itt bent éjszakázik én is alvás közbe gondoltam bekenni, de tényleg egyszerre megébredt rá:D

Most 11 fele bejött nem tetszik ugyan neki, de nem engedtem ki, majd később.

Az orrát nem mondta az orvos.Gondolom az orra feletti részt kell? Mert ha már úgy van azon ne múljon kenem azt is.

Köszi a válaszokat.

Amúgy úgy nézem a kajálásnál kenés fog beválni mert most úgy tudtam villámgyorsan bekenni neki:D

2019. ápr. 17. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Fehér macskát tripla felelőtlenség kiengedni, sajnálom.

A napfény elrákositja, a naptej folyamatos használata meg megmérgezi. Ha szeretnéd hogy sokáig éljen, probáld meg minnél inkább bentinek szoktatni, az ő érdekében.

2019. ápr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem full fehér macska.Alapvetően tarka, sokszínű csak pechére pont a feje fehér.Tehát nem olyan, mint amit belinkelt ide az egyik válaszoló.4 éves elmúlt az állatorvos is tudja ,hogy tartjuk abban biztos vagyok,hogy elég lelkiismeretes ahhoz, hogy szólt volna ha a macskának csak a bent létet ajánlaná.

15.000 ft mindenféle szartól mentes cuccot kenek a macskára ezután ahogy a doki kérte tavasztól -őszig.Illetve adtak itt még jó tanácsot, hogy 10-14-ig ne engedjem ki, most úgy jár ki ahogy a gyerekekkel kijárunk.11-ig kint van aztán csak délután 15-16-tól addig mindenkinek benti tevékenység van, szerintem ezzel kimerítem a megfelelő állattartást úgy, hogy közbe az macskám se érezze azt, hogy neki nem szabad amit eddig lehetett.

2019. ápr. 20. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!