Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezek a nevek illenek a cicákhoz?

Ezek a nevek illenek a cicákhoz?

Figyelt kérdés

Van két félig perzsa kismacskám.(Mind a kettő lány)Fehér színűek,így szerettem volna valami különleges nevet nekik,s nem olyat,mint például:Cirmi

Ezt a kettőt találtam ki:Hedvig,Hope

A Hedvig névre azért esett a választásom,mert a kedvenc filmem a Harry Potter.Gondolom,mindannyian tudjátok,hogy Harry-nek volt egy hóbaglya,akit Hedvignek hívtak.És mivel a cicám fehér színű,gondoltam ezt a nevet adom neki.Ugyanakkor,kicsit elgondolkodtat,hogy lehet,hogy nem illik a cicához.

A másik cicának a Hope nevet találtam kis,mivel ennek jelentése remény.De ezen is elgondolkoztam,hogy illik-e egy cicához,mert leginkább kutyusoknak szoktak ilyen nevet adni.Szóval,segítségeteket szeretném,hogy szerintetek illenek-e ezek a nevek a két cicához.Válaszokat előre is köszönöm.



2018. júl. 12. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a világban nincs ilyen, hogy cica-kutya név. Válaszd azt, ami szerinted a legjobban illik hozzájuk. :)
2018. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
A Hedvig jó! ;)
2018. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Mindig az a név illik a legjobban a cicához, amit a gazdi választ neki. ;) Sokszor hallom cicák/kutyák esetében is, hogy normál "ember nevet" kapnak. Lényeg, hogy neked legyen természetes kimondani a nevüket. A Hedvig szerintem tök jó, viszont a Hope-ot nem tudom elképzelni, ahogy szólítod :D Van még sok szép H betűs név pl Hanna, Héra stb.
2018. júl. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én mikor hazahoztam a teknőctarkámat, nem volt neve. Pár hétig csak ciccegtem, majd hirtelen kiszaladt a számon a Roxy. Hogy honnan jutott eszembe, a mai napig nem tudom. De őrá nagyon illik.
2018. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem akarlak megbántani a véleményemmel, de a Hope nagyon unalmas már. Igazából az esetek többségében meg se lehet magyarázni, hogy miért adják, maximum a mentett és csoda folytán életben maradt állatoknál. De azokra se a remény illik, hanem inkább a csoda vagy a túlélő, de nyilván ezek nem hangzanak ilyen jól, úgyhogy marad a Hope...


Hedvig tetszik, és becézheted Heddának, úgy talán könnyebben szájra áll, ha hívod.


Írok azért pár ötletet, hogy nehogy azt hidd, hogy nem akarok segíteni. Szerintem az állatnevek attól állatnevesek, hogy rövidek és egyszerűek.

Pl.: Nola (Finola rövidítése) - fehéret jelent,

Milda - szelíd

Néva - nappal borított hely

Freja - szerelem

Kloé - zöldellő fű

Klió - dicsőít, ünnepel

Kora - lány

Luna- Hold

Mila - ez csak cicás, de mégis különleges (több név önállósult becéző alakja)

Mira - csodálatos

Nelda - napsugár

2018. júl. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amikor ránézel az első eszedbe jutó név az igazi. Nem kell gondolkodni rajta. Az enyém így lett Lina :3
2018. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a cicámat egy könyves karakter után neveztem el, mert tetszett a személyisége. Szerintem hasonlít is rá a cicám, de lehet ezt csak én képzelem bele. :D
2018. júl. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Hedvig tök jó, a Hope nekem sem tetszik. Nem tudja a cica megjegyezni, nincs jellegzetes hangzása.

A cicák szempontjából jobb, ha nem hangzik hasonlóan a nevük, mert akkor nem fogják tudni megkülönböztetni, nehezebb lesz nekik megtanulni. Én az azonos kezdőbetűhöz sem ragaszkodnék!

2018. júl. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Talán segít, ha böngészed a macskanevnap.hu oldalt! Van ilyen! :D És egyúttal azt is megtudod, mikor lesz a cicáid névnapja!
2018. júl. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kaptam egy cicát és amint ránéztem rögtön a Maximilian jutott eszembe róla, ez lett a neve
2018. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!