Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánk túl hiperaktív....

A macskánk túl hiperaktív. Megoldás?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kaptuk a macskát, két hét alatt teljesen beilleszkedett, már csak egy probléma van. Eddig este jelentkezett, miután lefeküdtünk aludni: elkezdte karmolni, harapni a lábunkat. Mostanában képtelenség tőle aludni, fel-le ugrál az ágyon, rajtunk, és zörög mindennel, amivel csak tud. Ugrál anélkül, hogy követne valamit, és még az sem riasztotta el, hogy nekirohant a számítógépnek. Alig alszik, simogatni csak ritkán, pár másodpercig lehet. Valami marslakó vagy mi a szösz? Hogyan lehetne lenyugtatni?
2010. júl. 6. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:
unatkozik. Ő akar lenni a közép pontban :D
2010. júl. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy mennyi idős? Ha még kicsi, akkor játszik, ha nagyobb, akkor kialussza magát nappal, éjjel meg unatkozik. Ivartalanítani kellene, és akkor nyugodtabb lesz.
2010. júl. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Alig három hónapos, természetes, hogy játszik, de reggel is fél óráig az üres Cappy-üveget gurítgatta. Rohadt aranyos, de néha a falra lehet mászni tőle. Az előbb vettem észre a párom mellkasán egy tíz centis karmolást. Gyilkos, esküszöm :D
2010. júl. 6. 08:13
 4/8 anonim ***** válasza:

az én macskám is ilyen (volt), és én is kétségbe voltam esve. most kicsit több, mint egy éves, és már kezd elmúlni ez a fajta éjszakai aktivitás. próbáljatok meg vele napközben, főképp este játszani intenzíven. jól fárasszátok ki... az hat őrá is.

nem tudom, hogy ez egészséges-e, de én szoktam neki adni lefekvés előtt kaját (amúgy is csak kis adagokban kaphat), és teli hassal amúgy is rossz lenne ugrálni... :) ha feléreszt éjszaka, vagy hajnalban akkor is adok neki egy kicsit, aztán hagyjon lógva :D

2010. júl. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A mi macskánk is hangoskodik este (amikor már mindenki aludni megy) teljesen reggel olyan 9ig kb.

Mondjuk a macska éjszakai állat, szerintem ez is közrejátszik az esti hangoskodásban. Ja és a harapgálásról annyit, hogy a mi macskánk amikor hozzánk került egészen olyan 6-7 éves koráig velünk is eljátszotta ezt a harapgálós sztorit, mgmozdultunk kicsit és beleharapott a lábujjamba meg ilyenek, de már most 16 éves szóval már egészen lenyugodott:D:D, még mindig szokott játszani meg imád sétálni, de mondom már olyan 7 éves korától felhagyott a harapgálással (7 év felett számítanak idősnek, lehet ez az oka, bár ez nem fix, csak én találgatok:D)

Ha panelbe laktok esetleg te is beszerezhetnél neki egy hámot(ha még nincs) és vagy korán reggel vagy késő este kicsit sétálj vele, ha van rá időd. Ez lefárasztja és ha kis időre is de legalább annyit alszik és kevesebbet hangoskodik:D:D

2010. júl. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ilyen! Nekem is van kismacskám, most múlt 3 hónapos. Egész nap rosszalkodik, meg persze alszik is. Itthon vagyok, szóval tudok vele foglalkozni, de ha dolgom van, akkor az a jó, ha épp nyugton van, meg hát a nap 24 órájában mégsem játszhatok vele. Nekem az a bajom vele, hogy nagyon szófogadatlan, plusz reggel korán fél 6kor felébreszt. Az őrületbe kerget ezzel, de remélem hamar leszokik róla! Amúgy én is imádom, de arra nagyon mérges tudok lenni, ha nem alszol eleget. És hiába rakom arrébb, csapok a fenekére, akkor is jön, nyávog, dorombol és ébreszt. Nem hagy békén, amíg fel nem ébredek...aztán persze van, hogy nem akar semmit, játszik tovább, a lényeg, hogy én ne aludjak! :D
2010. júl. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt intenzív játék. Én 1 órán keresztül lézerrel szoktam vele játszani. Imád vadászni rá. Olyan mintha bogarat üldözne. Még nyávog is neki.Utána kap enni. Jól kifárad, eszik és alszik reggel 6-ig. Piacokon olcsón beszerezhető 4-500 ft.
2010. júl. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

előző: az én macskám akkor nyávog a bogárra, ha nyafog, mert nem sikerült elkapnia. szóval elképzelhető, hogy amit csinálsz, az elég frusztráló neki. próbálj meg inkább valami tárgyat dobálni, akkor meglesz a sikerélménye, hogy el is kaphatta.



a kérdezőnek: én írtam, hogy az én több mint egy éves macskám is ilyen volt, de most már sokkal kevésbé hiperaktív.a kiscicák mind ilyenek szerintem. ha elvan egyedül a cappy-s üveggel, az tök jó, az enyém nincs el egyedül, társaság kell neki a játékhoz :)

2010. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!