Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Enyhén hiperaktív gyermekem...

Enyhén hiperaktív gyermekem miatt nagyon megromlott az óvónénik és köztem lévő kapcsolat. Nem bírom tovább idegileg, megoldás lehet egy másik óvoda?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

HA a gyerek is kárát látja ennek a rossz kapcsolatnak akkor igen.

De elgondolkodnék rajta, hogy érdemes-e erre a 2 hónapra váltani, vagy csak szeptembertől.

(Csak tanács: ha gond van a gyerekkel, bármilyen is az óvónő, akkor ne ess neki rögtön- mármint a pedagógusnak, hanem kért tőle fogadóórát, és te kezdeményezd a közös "tevékenységet" a fiad nevelésével kapcsolatban. Mondd meg, hogy szeretnél mindenben együttműködni, mert csak úgy tudsz segíteni a fiadnak. Ha látják a pozitív hozzáállást, ők is máshogy viselkednek)

2011. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi az oka a kapcsolat megromlásának.

Ha nem megfelelő ovi illetve óvónénik, akkor azonnal válts erre a 2 hónapra is.

De ha te vagy az oka, akkor felesleges, mert az új oviban ugyanide jutnátok. ESetleg speciális ovit, iskolát keress neki, ahol hozzá vannak szokva a nehezen kezelhető, speciális igényű gyerekekhez és minimális létszámú csoportokkal működnek.

2011. márc. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: enyhén hiperaktív gyerekkel elhajtanak speciális óvodából. Oda egyébként is csak "papíros", szakértői bizottság által küldött diagnosztizált gyerekeket vesznek fel.

Kis létszámú normál ovit meg hol találni manapság?

Aki tud ilyet Bp-en írjon már, mert engem is érint a téma...)

2011. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Valószínű velem is baj van,nagyon bánt,hogy mindig gond van a gyerekkel,emiatt megalázkodva megyek érte,a szívemre veszem és felnagyítom,hogy úgy érzem nem szeretik,nem fogadják el.Minden egyes kijelentésüket átmásítom,lehet,hogy valójában sok mindent eltúlzok,de az is lehet,hogy valóban jól érzékelem,hogy nem örülnek neki,hogy ővele több a bonyodalom.

Néha egy-egy odamondogatást pedig nagyon bántónak érzek és védtelennek érzem magam ellenük.Én elmondtam,hogy együtt szeretnék működni,de a cél folyamatosan az,hogy ne menjen a gyerek oviba.

Szócsatába elegyedtek velem,hogy elmagyarázzák,hogy miért ne vigyem egyáltalán oviba a lassan 5 éves gyereket,azt hozzáteszem,hogy csak és kizárólag délig van ott .

Szerintük testvérféltékenység miatt ilyen a gyerek,van egy fél éves kistestvér,mondtam nekik,hogy hiszen a testvér még sehol nem volt mikor ők másfél éve szóltak,hogy a nev. tanácsadóba leszünk irányítva majd,ha lesz időpont.Születésétől jellemezte ez a fajta temperamentum és az,hogy kivonjuk az ovis forgalomból miért is lenne megoldás az óvodai beilleszkedési zavarra,hogy nem mindig fogad szót és folyton a többieket akarja megnevettetni?

2011. márc. 29. 16:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én hiperaktív fiam Waldorf oviba jár. Nagyon tetszik az óvónők hozzáállása, jól kezelik a helyzetet, látszik, hogy teljesen alternatív szemlélet alapján nevelik a gyerekeket, de mégsem speciális óvoda.
2011. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
Már bocs de mindent a gyerek nehéz szülésére akkarsz fogni neem léehet hogy tényleg te vagy a baj forrás szülés utáni depid van a kistesotól és a nagyon vezeted le. Nem kell rögtön kiveni csak ne ess kétségbe minden megjegyzésen. Kapd össze magad veled van a baj nem a gyerekel.
2011. márc. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Örökbefogadott gyerekeim vannak,úgyhogy nem lehet szó szülés utáni depiről :-),viszont tudom magamról,hogy túlreagálom a dolgokat,különféle elméleteket gyártok

:-D .Nem irigylem az óvonéniket sem magammal kapcsolatban,nem várhatom,hogy folyton nyugtatgassanak,pátyolgassanak.

Éppen tegnap beszéltem a gyerekeim vér szerinti anyukájával,nem tartjuk egyébként a kapcsolatot és ő említette tegnap,hogy nagyobb nála lévő fiúval is kiskorában ugyanez volt,így fogalmazott "nálunk a génekben van ez az elevenség",valószínű ő is enyhébb hiperaktív.

A nagyfiú több sporta jár igen jó eredményekkel és már nincs gond az iskolában sem,jól tanul,nem zavarja az órát.

2011. márc. 30. 08:58
 8/10 anonim ***** válasza:

sztem nem lenne rossz ötlet egy kicsit lekötni a gyerek enegiáit vmilyen sporttal.Azt írtad,h folyton a többieket akarja megnevettetni.Mondjuk ez még a jobbik eset,mert a hiperaktivitása megnyilvánulhatna rosszindulatú cselekedetekben is.Nálunk is van egy-két kisfiú,aki jellemző az engedetlenebb magatartás.Az egyik mostanra elmagányosodott,már az én közeledésemet is elhárítja (pedig bölcsi óta ismerjük egymást,és mindig mesélt nekem,ha együtt öltözött az enyémmel).A másikra szinte minden szülő ki van akadva,mert ok nélkül támad a többiekre.Volt egy kisfiú,aki sztem hasonló kaliberű lehette a tieddel,őt februárban elvitték másik oviba,mert annyira nem bírtak vele az óvó nénik.Pedig ő volt az aki folyton szórakoztatott mindenkit(nyilván az óvókat nem).

Én is kérnék fogadóórát,és azt is elmondanám,h mit érzek.Hogy már eljutottál odáig,h személyes támadásnak veszed,ha szólnak.

A mi óvó nénieink sem tündérjópofák,de azért összeveszni nem lenne velük egyszerű.Próbálj te is lenyugodni,akármilyen elkeseredett is vagy.Tudom,h összeszorul gyomorral mész már a gyerekért,de neked kell átlendülnöd rajta.

A gyerek hogy éli meg a helyzetet?Panaszkodik?Mesél mág a foglakozásokról?Mit szól egy másik ovi gondolatához?Vannak barátai?

2011. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk,nagyon szeret itthon focizni az apukájával,kerékpározni.Egyébként hordjuk úszásra is.

Ha jól sikerül eltalálnom,hohgy hogyan kérjem valamire akkor mostanában sokat fejlődött az együttműködése,ha határozott vagyok,de nem kiabálok,hanem szeretettel kérem és türelemmel,én belátom,hogy az oviba nincs erre mindig lehetőség,mert ők azt mondják,hogy szigorral próbálkoznak nála,attól viszont kétségbeesett és dacos ,ellenkező lesz ismerem az ilyen reakcióit,mert volt idő ,hogy én is megpróbáltam a sok tanács miatt így és sokkal rosszabb volt úgy.

Az óvodába nagyon szeret menni,délig nem is túl sok neki,van egy nagyon jó barátja is :-).

Egyébként ma kaptam pozitív visszajelzést,hogy sok javulás,fejlődést látnak az óvonénik nála,ezt a nevelési tanácsadóban lévő pszichológusnak mondták.

Lassan indulok is érte...

2011. márc. 30. 11:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Másik óvoda, de nem Waldorf.
2011. márc. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!