Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam össze a...

Hogy szoktassam össze a cicámat egy kutyussal?

Figyelt kérdés
Először kint is meg kellene neki szokni,mert idáig benti cica volt,de annyi a nehézség,hogy van 1 kutyus kint német juhász és valahogy nagyon fújnak még egymásra,mit tegyek,hogy megszokják?
2010. júl. 6. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha felnőtt kutya, akkor valószínűleg sose fogják egymást szeretni, kölyökkorukban kell összeszoktatni őket.
2010. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Így van, ha felnőtt akkor sajnos már benne van az ellenszenv a macskával szemben.

Ha kölyök akkor még nagyon jó esélyed van h összeszokjanak. Sajnos az alap ösztönöket nem fogod tudni teljesen "kiölni" belőle, de átváltoztathatod.

Az én cicám 8 éves volt mikor kaptam egy kutyát. A kutyának nem volt gondja, kicsi volt, azt se tudta mi az a macska. Na a macskával már gond volt... ugyebár ő volt a főnök amíg nem jött meg a kutya. Mindkettő ivartalanított kan úh volt pár harc :)

Nekem úgy sikerült összeszoktatni őket h sokszor megszaglásztattam a macskával a kutyát, hagytam h odajöjjön, közben fogtam a kutyát, aki természetesen játszott volna a macsekkal. Utána hagytam h a kutya menjen oda, de persze figyeltem h nehogy bunyó legyen belőle. Egy idő után már elfogadta h itt a kutya is. Még mindig ő a főnök és így könnyű volt neki elfogadni a kutyát. Már olyan szinten vannak h egy tálból esznek és egymás mellett alszanak néha :))

Viszont azt nem értem h a kutyám ha otthon nem bántja a macskát, akkor az utcán miért kergeti őket :) Mondjuk nem bántaná, sztem csak játszana vele, ha a macska is hagyná xD

Sok sikert!

2010. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de ezek szerint nekem nem sok esélyem van,mert 3 éves a cica,4éves a kutyus úgyhogy teljes köztük az ellenszenv,csak akkor nem tudom mit tehetnék a cicával.Babát várok,2hónap múlva szülök és nem szeretnénk hogy a cica a lakásban legyen.De nagyon ragaszkodó és nem tudom mit tehetnék vele.Imádom:(
2010. júl. 6. 15:35
 4/7 anonim ***** válasza:
NEM IGAZ!! Mert egy felnőtt kutyussal is összeszokik én 5 éve ezt csinálom mikor új kis macska jön a házhoz! És m,ost egy 3 hetes macskát hotztam és jól megvannak! // De nem egyszerű! Nagyon sokat kell együtt lenniük. Pl. szabadon van a kutyus és a macskát egy láda alá rakod és ott maradsz mellette és a kutya majd meg szokja és később már jól kijönnek de ez min. 3 hetes munka. MILYEN fajta a kutyus attól is függ!!
2010. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

BOCSI!! az előbbit én irtam de nem jó mert aszittem hogy fiatal a cica

BOCSI akkor nem jó amit én mondtam!

2010. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha fegyelmezett a kutya, akkor szerintem lehet esély. A találkozásokkor a kutyát kell szigorúan kontroll alatt tartanod, hogy a macska lehessen a kezdeményező.


A mi macskánk szépen összebarátkozott a szomszédék kutyájával, pedig egyik sem kölyök már. Kijáratos a lépcsőházba, és találkozik az ebbel, amikor azt leviszik sétáltatni.

A macsek látta, hogy a kutya nem veszélyes (pórázon volt mindig), és a kíváncsiság egyre közelebb hajtotta hozzá. Testközelben már tolakodóbb volt az eb, de nem annyira, hogy elriassza a macsekot, úgyhogy most már nyugodtan össze lehet őket engedni póráz nélkül is.

2010. júl. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,próbálkozok még de nem sok sikerrel.

A kutyus meg van kötve a cica szabadon járkál az udvaron de haragszanak egymásra.Majd lesz valahogy.

2010. júl. 7. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!