Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek 4 kóborcicával?

Mit tegyek 4 kóborcicával?

Figyelt kérdés

Kissé bonyolult a szituácó, szóval megpróbálom teljesen felvázolni, mert nem tudjuk mit tegyünk.

A helyzet az, hogy tavaly szeptemberben kutyasétáltatás közben elkezdett utánunk jönni egy macska és akkor én, meg a tesóm úgy döntöttünk, hogy elkezdjük etetni a környéken lévő cicákat. Persze nem mindet, de egy-egy kóbormacskát úgymond hónapokra "befogadtunk" azzal, hogy napi szinten lejártunk etetni őket. Az első cicát, amit etettünk befogadták, mert hitetetlenül barátságos volt. A második, akit a téli mínuszfokokba jártunk le etetni eltűnt egy idő után, de azt is hónapokig etettük. És itt jön képbe a harmadik cica. Ezt a macskát tavaly október óta etetjük (szóval több mint fél éve). Amikor először rátaláltunk konkrétan éhezett (sose láttam még macskát úgy enni) és 2 pici cica követte mindenhova. Azóta mindkettőt elütötte az autó. Most megint cicákat szült (4-et). A macska fehér, ezért a kicsik is gyönyrű pelyhes fehér kiscicák lettek. Idő közben egy bolt lett a "törzshelye", mert rendszeresen etette a bolt tulaja, velünk párhuzamosan, így odaszokott és oda szülte a kicsiket is. A tulaj csinált neki dobozházat, amit mi nemrég lecseréltünk egy nagyobb többrétegű dobozházra, aminek kukazsákokkal van beborítva a külseje, hogy vízálló legyen. A ház maga egy eldugott sarokba van, elég biztonságos helyen. Ide viszünk neki napi szinten kaját, ami mindig el is fogy másnapra. Na és most jöjjön a probléma.. Ez a bolt közvetlenül egy 4 sávos forgalmas út mellett van. A macska előző kicsinyeit is ezen az úton csapták el. Elég valószínű, hogy amint ezek a csöppségek elkezdenek járni (most kb 3 hetesek, szóval a lábra állás már nincs messze) elcsapja őket egy kocsi, ugyan úgy, ahogy az előzőket. Az anya macska miatt nem aggódok ilyen téren, mert fogalmam sincs mennyi ideje él az utcán, de hihetetlenül figyelmes, éber és messziről kerüli a kocsikat. Amint ezek a kismacskák elkezdenek járni egy játszótérnek fogják tekinteni a körülöttük lévő területet ami borzalmas lesz. Mit tegyünk? Szerintem jobb dolguk van itt , mint egy menhelyen, mert 3 kölünböző ember eteti őket (szóval valószínűleg sose éhesek), szabadságuk is van, mert oda mennek ahova akarnak (szóval nem csak egy ketrec, mint egy menhelyen). Az anya macskán nemrég észrevettük, hogy hullik a hátán a szőr és elvittük egy olyan állatorvoshoz, ami a kóbor macskákat is elvállalja, ő pedig adott valami injekciót (mert kiderült, hogy a macska rühes) és pár napon belül szemmel láthatóan jobban lett, a sebesedés is elmúlt a hátán (mert annyira viszketett neki hogy véresre vakarta a csupasz bőrt). Szóval még azt se mondanám, hogy orvosilag el van hanyagolva, mert miután észrevettük ezt az üres foltot a hátán alig 1 hétre rá orvoshoz vittük. Nagyon hozzánknőtt ez a macska, de sajnos van egy kutyánk ami falra mászik a macskáktól. Ha egy macskát felviszünk a házba és a ház 2 legtávolábbi szobájába zárjuk őket, egészen addig teljesen nyugalom van, ameddig a macska el nem nyávogja magát egyszer és a kutya be nem kattan tőle és el nem kezd konkrétan visítani (és emeletes házban lakunk, szóval a szomszédok szerintem nem értékelik). A kérdés itt most az lenne, hogy szerintetek vigyük be őket menhelyre? Vagy hagyjuk őket itt és folytassuk az etetésüket és ha valami gond van vigyük őket orvoshoz? Ha itt maradnak, a cicák elütését nem tudjuk megakadályozni sehogy. Tavaly mi temettük el az első cicát amit elütött egy kocsi és rossz lenne megint azt megint átélni, mert borzalmas volt, hogy az az élettel teli kis csöppség ami nemrég még a szemünk előtt szaladgált most ott fekszik szétlapítva és mégcsak azt se tudjuk hogy halt meg (az látható volt, hogy a 4 sávos úton akart átszaladni az út egyik oldaláról a másikra). Szerintetek ha a macskák érdekeit nézzünk mi lenne a legjobb nekik? Mert szívesen bevinnénk őket menhelyre is, de egy olyan helyen, ahol több száz állat van én valahogy nem tudom elképzelni, hogy megkapná ugyan azt a figyelmet amit most kap, de ott ugyanakkor el se ütné egy kocsi se az biztos.

Ami jelenleg szerintem a legjobb opció lenne az az, hogy amint a cicák 6 hetesek lesznek felrajuk őket "ingyen elvihetőként" a netre, az anyamacskát pedig ivartalanítjuk, amint a kicsiket elvitték, hogy ne legyen ugyan ez a helyzet jövőre is. Tényleg szeretnénk ha a lehető legjobb lennen nekik. Ti mit tanácsoltok? Lehet kicsit extrémnek tűnik ez az egész pár kóbormacska miatt, de annyira megszerettük őket, hogy ha nem lenne kutyánk már rég befogadtuk volna őket csak sajnos a kettő együtt nem megy..

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 10. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
A kiscicákat már most rakosgasd fel mindenféle oldalra, hogy xy idő után elvihető. Így könnyebb lesz. Facebook, Jófogás, cicaörökbefogadás.hu stb...
2019. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyen rendes megfigyelés alatt kapnak orvosi ellátást és több esélyük is van gazdát találni.

Az a felfogás pedig,hogy "szabadok" kb annyit tesz,hogy betegek lehetnek és bármi megölheti őket... Hogy ki eteti,ki nem,az kb annyit tesz,hogy mindenféle egészségtelen maradékot nekikdobálnak amit kènytelenek megenni.


Ha TÉNYLEG segíteni akarsz rajtuk,hívj fel állatmentőket és segíts az anyacica ivartalanításàban. Máskülönben amit teszel semmit se használ.

2019. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem maradékkal etetjük, hanem igazi tasakos/konzerves macskakajával. Van aki kenyeret ad nekik, de azért annyit én is tudok, hogy egy macskának az nem normális étel. A kérdést egyébként csak azért írtam ki, mert nem voltam még sose menhelyen és eddig azt se tudtam, hogy én még akkor is segíthetek ezen a macskán, ha már a menhely tulajdona. Meg ugye ahányszor kóbormacskákról/kutyákról van szó, mindenhol azt hallani, hogy a menhelyek tele vannak és sokszor be se fogadják a kóbor állatot, csak ezért gondoltam, hogy ha mi próbálnánk meg ezt elintézni, többet segítenénk azzal a cicáknak. Tényleg szeretnénk segíteni nekik, csak a menhelyes állapotokról hallva nem tudjuk mi lenne nekik ténylegesen a legjobb.
2019. máj. 10. 17:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,ezeknek a nagyrésze nem fedi az igazságot. Sokszor a menhely egyik dolgozója magához visz haza,vagy bízza rá más ideiglenes gazdira. Nem olyan vészes,mint ahogy azt reklamozzák. Ne ülj fel a pletykáknak,az ottani emberek akár erejükön felül is segítenek.


Vagy esetleg keress fel több macskaörökbeadó-befogadó csoportot facebook-on.

2019. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az lesz a legjobb, ha fotót csinálsz a kicsikről, és már most elkezded hirdetni őket. Abban ne is reménykedj, hogy állatmenhely befogadja. Én már többször próbálkoztam vele, és egy macskát sem fogadtak be. Volt köztük kölyök alom, és voltak idős személy halála miatt korosabb cicák is. Elutasítottak. Az anyaállatot jó ötlet ivartalaníttatni. A helyét belül fertőtleníteni kell időnként. A cica hátára kellene havonta egyszer tenni Advocate cseppet. Ezzel meg lehetne előzni a külső, belső parazita fertőződést.
2019. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!