Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a macskámat...

Mit tegyek, ha a macskámat megmérgezték?

Figyelt kérdés

Állatorvosnál voltunk, adott neki injekciót, de elég rosszul van a cicám :( Mit tehetnék még érte?

6 óra fele vettük észre, hogy húzta a hátát és felpuffadt a hasa. Adjak neki valamit? Vagy valahogy segíthetek rajta? Kérlek segítsetek, nagyon szeretem a cicámat. Most volt nem rég 5 éves, még bőven lenne ideje hátra:(



2019. máj. 10. 20:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Ennyi bolondot egy napra...ma van a hülye emberek, macskás kérdéseinek világnapja?


NEM vitted te sehova, akkor nem itt kérdezősködnél!!!


Aki tejet javasol, ideje lenne FELFOGNi, hogy macskák esetében a tehéntej MÉRGEZŐ, a mesékben látott tejet lefetyelő cica képe egy HAMIS KÉP! Pont, mint a csipkerózsika álomba zuhan, mert megszúrta az újját, mese, kitaláció.

A tehéntejben lévő tejcukrot nem tudják lebontani, bele is halhatnak! De hát elég lenne csaka googleba beírni ennek a sok okosnak...

Laktózmentes tejet lehet adni alkalmanként, de a legjobb a kecsketej.

Ilyen esetben viszont sz állatorvos az első. Amit ő javasol és bead.

Ha otthoni szar8kkal kisárletezgetsz, akár kölcsönhatásba is léphet a doki által adott szerekkel és szerencsétlen a túlgyógyszerezésben fog elpusztulni.


De amúgy alap, hogy BENT tartod, és nem kicseszed az udvarra, meg hagyod menjen amerre lát...tán építettél neki kifutót???


Ébresztő ez a 21.század!

2019. máj. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
11-es véleményét osztom...
2019. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
12%

Drága 11-es. A tej nem mesében látott hanem valós tény. Szerinted régen is konzervel, táppal meg miegymással etették a macskákat? Elárulom NEM! Tejes kenyérrel. Én már változatosabban etetem, de van hogy kapnak tejet. Nem is ritkán. Köszönik jól vannak, makk egészségesek.

Mi macskánkat mikor megmérgezték az állatorvos ajánlotta a tejet. Néhány nap múlva semmi baja sem volt!! Még mindig kint dorombol. Ja és bent tartani? Szerinted mindenki megteheti? Egy macskát nem zárhatsz be. Próbáltam szobacicának de folyton csak ment volna ki. Hideg van bejön és kész.

2019. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
27%
A tehentej valoban okozhat hasmenest de nem minden macskanal.
2019. máj. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es: Dehogy vittem el orvoshoz, csak hazudtam, te jobban tudod gondolom, ott voltál mellettem az autóban. Nem adtam neki tehéntejet, ne aggódj. Igen, rájöttem, hogy hiba volt kint tartani, egyébként nappal bent volt, csak wc-re járt ki, de igényelte, sőt kérte, hogy kimehessen. Tudom, már kiskorától be kellett volna szoktatni, de ami elmúlt az ellen nem tehetek. Most a legfontosabb, hogy a cicám meggyógyuljon. Amúgy elég könnyen neki tudsz ugrani az embernek, és olyan dolgokat állítani amiről nincs pontos meggyőződésed.

Többieknek köszönöm a tippeket, itattam vízzel, most nem engedtem ki éjszakára, remélem reggel minden rendbenesz vele.

2019. máj. 10. 23:00
 16/21 anonim ***** válasza:
78%

Állatorvosi asszisztens vagyok, cirka 20+ éve köszönöm.:)

Csinálj amit szeretnél...

Senkinek nem kötelező állatot tartani, aki szerint régen tejes kenyérrel etettek egy obligát ragadozót pláne nem...:D

"Nyugodtan" lehet kint is tartani, a tejes kenyér táplálással együtt max 3-5 az élettartamuk, ahogy a falusi kijárós macskáknál lenni is szokott...szomorú, hogy a 21. században még mindig napi szinten magyarázni kell a dolgokat mert annyi az ostoba, értetlen magát "felelős állattartónak" képzelő ember.


Hát nem, ti nem vagytok azok.

2019. máj. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%

#16 tulajdonképpen egyetértek veled, de annyival muszáj hogy korrigáljalak, hogy a tej egyáltalán nem mérgező nekik, hanem "csak" hasmenést okoz(hat), mert a legtöbb macska nem tudja lebontani a laktózt.

De a laktózmentes tej nem okoz gondot. Sok cicánál még a rendes tej sem.


Én is laktózérzékeny vagyok, mint a legtöbb cica, kutya, egyéb állat is. Mégsem mérgez meg az, ha tejet iszok. :)


De a kérdező sajnos tényleg nem tud mást tenni, ha már megvolt az orvosi ellátás. Legyen bent biztonságban, és legyen előtte elegendő víz, nehogy kiszáradjon.

2019. máj. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
24%
Mi, hogy a tej már halálos méreg a macskáknak? Jól megváltoztak gyerekkorom óta. Evolúció? Vagy a tehenekkel van baj?
2019. máj. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%

18#

Eddig is az volt,nagyokos,csak a sok buta paraszt ezt nem tudja.

2019. máj. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Attól, mert valaki nincs tisztában ezzel a ténnyel, nem buta paraszt. Akkor rnnyi erővel, kddves 19-es, te is buta paraszt vagy, mert nem tudsz valamilyen tényt? Nem mimdenki hallott ezekről a dolgokról. Én tudtam, hogy nem szabad, szóval nem adtam neki.

19-es nagyokos inkább te vagy, annyira intelligensnek gondolod magad, de a viselkedésed nem erre utal.

2019. máj. 11. 08:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!