Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talán megmérgezték a macskámat...

Talán megmérgezték a macskámat, vagy mi van vele?

Figyelt kérdés

Reggel olyan furcsán lelassulva, dülöngélve jött elém, a kajáját nem ette meg, amit most vittem, csak megszagolta. Ott, ahol kucorgott, van egy kis mennyiségű, barnás, vízszerű hányadék.

A kosarába sem fekszik bele, csak ott kucorog. Határozottan van valami baja, de mi, talán mérgezés?


Gondoltam arra is, hogy talán csak átfázott, de akkor miért hányna? A házba nem akar bejönni, ezért egy kerti faházban van a kuckója, szóval nincs kint a fagyban tkp, szilveszterkor szoktam erőszakkal behozni és bezárni.


8-9 éves, amúgy egészséges, rendszeresen oltott és orvos által látott cica.


2013. dec. 19. 09:54
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Gyorsan doki, ő többet tud.
2013. dec. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz tényleg, ne késlekedj, ne várj vele.
2013. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mérgezés tünetei:


hányás és hasmenés - ekkor fennáll a kiszáradás veszélye is,


vérkeringési zavarok, kollapszus,


a központi idegrendszer érző és motorikus zavarai,


szőrhullás,


romló közérzet,


a pupillák merevsége vagy egyenlőtlen kitágulása,


a fej nyálkahártyáinak elszíneződése,


szubnormális hőmérséklet,


végső soron elhullás is bekövetkezhet.

2013. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
orvoshoz AZONNAL!!!!!!!!!!
2013. dec. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicámmal is ez volt. Csakhogy szerencsére otthon volt este velem aludt. A bátyám halkonzervet evett és adott belőle neki.Rosszúl volt az olajtól ami a konzervhez adnak, másfelől az embernek van ez készítve. 4 napig nem is evett rosszúl volt ugyanígy hányt nem is láttuk hogy ivott volna sokat aludt. segíteni akartam már rajta mert a doki is egy... szóval szódabikarbónát elkevertem vizzel és azt simítottam a bundájára, mivel azért mosakodott és nem akartam a nózijára kenni. nem tudom, hogy ettől,de meggyógyult, reggel rimánkodott a tápjáért és rögtön befalta.
2013. dec. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sajnos beigazolódott a rossz érzésem, és tényleg mérgezés. Valami injekciót kapott, ami kipucolja a mérget, és óránként kell neki gyógyszert adnom fecskendőben. Az orvos szerint az esélye a megmaradásra így 50-50 %, nem tudni, hogy mikor és mennyit evett, mennyi méreg szívódhatott fel. Hát bizakodom... :( Azt is mondta az orvos, hogy ma már annyira drasztikus mérgek vannak, hogy elég ha csak beleharap a cica egy mérgezett egérbe, és lehet, hogy már nem lehet őt sem megmenteni, meg hogy volt olyan esete, hogy azt hitte, megmarad az állat, de a méreg mégis végzett vele reggelre. :(


Mindenesetre köszi a válaszokat!

2013. dec. 19. 11:56
 7/15 A kérdező kommentje:

Fele kifolyik ennek a nyamvadt gyógyszernek, nem akarja lenyelni. :(

De látom, hogy szenved, csak fekszik, néha nyávog. :(

2013. dec. 19. 12:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó mélyre nyomd a szájába aztán meg zárd össze neki.
2013. dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Remélem rendbejön. Én is tudom, hogy nem egyszerű beadni a macska száján bármit is... bár ő azt hiszi talán, hogy bántod, ne felejtsd el miért is kell.
2013. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az orvos épp most mondta, hogy ha eddig nem javult, akkor már nem is fog. Iszonyú állapotban van, azt hiszem kérni fogom az altatást, de ez se könnyű, hisz tudjátok ti is szerintem. :( :( Legalább a gyerekek nem látják. :(
2013. dec. 19. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!