Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskánk?

Laylah kérdése:

Miért csinálja ezt a macskánk?

Figyelt kérdés

Pár hónapja befogadtunk egy utcai kandúrt (ez mondjuk kétséges, szép szőrzete volt, inkább elhajtották valahonnan és hozzánk szokott). Barátságos, akaratos, folyton kajálna, búja, szóval tipikus macska.

Azt viszont nem értem, miért zavarja az, hogy ha az ágyon fekszem, mikor felugrik mellém. Tehát vagyok nyugodtan az ágyon hasalva, telefonozok, olvasok, vagy bármi, a macska bejön, felugrik mellém, és a fejemet nézve irdatlan vernyákolásba kezd, egyre közelít, és szinte támadásra kész, nem merem megvárni, míg közel ér, nehogy belekapjon a szemembe vagy ilyesmi. Ilyenkor kissé be is szokott durvulni a játék közben is, nem finomkodik, szinte vadászatnak tekinti a kezem szétmarcangolását. Ellenben ha ülök, akkor semmi gondja nincs velem, legutóbb egy ilyen támadásos eset után 10-15 perccel simán visszajött, és odafeküdt mellém aludni...

Mi baja van ilyenkor? Először, mikor ilyen volt, azt hittem, csak unatkozik, de az utóbbi egy-két alkalommal ez már eléggé ijesztő lett.


2019. máj. 14. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem figyelmet igényel, játssz vele kulturáltan, cicajátékokkal. Ha harap, hagyd abba a játékot azonnal, így leesik neki, hogy nem szabad harapni.
2019. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A lézert nagyon szereti kergetni, de van, amikor "harciasabb" játékot igényel.

Mikor ilyenje van, ami a kérdésem témája, olyankor nem érdekli, hogy abbahagyom, de még az se, ha rákoppintok a fejére, ugyanúgy vernyog és jön a fejemre. Én is arra gondoltam, hogy unatkozik, azért csinálja, de kissé elbizonytalanodtam most.

2019. máj. 14. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Játszani akar 😂😂 Párom futkározik vele a házban amikor ilyen ötpercek jönnek rá, mint a tiédre :D
2019. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azóta rájöttem. Kifejezetten engem keres már meg az ilyen hülyeségével, aminek nagyon tudok örülni, mert kiderült, hogy allergiás lettem rá. :D

Szóval a válasz az, hogy nem elégítik ki a normál játékai, hanem le akarja vadászni a kezemet, tehát vadászós, vadabb játékra vágyik, "közelharcra". Én meg felveszem a vágásbiztos kesztyűt (sajnos macskakarmok ellen nem véd teljesen XD), és gyúrom 5-10 percig. Utána megnyugszik. :)

2019. dec. 10. 09:12
 5/5 A kérdező kommentje:
És azért engem talál be ezzel, mert én vagyok az egyetlen, aki hajlandó így is játszani vele.
2019. dec. 10. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!