Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb.1 éves fiúcicának kölyökcic...

Kb.1 éves fiúcicának kölyökcica (fiú) társat okos dolog szerezni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnénk kismacskákat, és az ivartalanítás szóba sem jöhet. Lakásban tartjuk a macskát, de manapság egyre többet van egyedül. Fiú kölyökcicát akarunk neki társnak. Van összeférhetetlenség?
2010. júl. 7. 08:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem előbb kellett volna mert veszekedni fognak a nagy bántani fogja a kicsit. De mért nem akarjátok ivartalaníttatni? Jobb lenne neki és akkor könnyebben elfogadna egy kiscicát is mert nem rivalizálnának.

2010. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ!

Nem akarjuk ivartalaníttatni, mert családtag, és nagy a szeretet + tisztelet az irányába. Ez bizonyára nem "modern" meg "felvilágosult" hozzáállás, de ilyenek vagyunk.

Két napot akarnánk szánni a macskák felügyelet melletti összeszokására. (Hétvége.) Ha esetleg megtörténik a kis jövevény érkezése, és nem szoknak egymáshoz, legfeljebb külön zárjuk őket, hogy ne harcoljanak felügyelet nélkül. :S

A nagynak van egy zárt, billenő ajtós box-a, azaz wc-je. A kiscica használná azt, vagy nem közösködnek ilyen formán? :)

2010. júl. 7. 09:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem minden kandurmacska jelol osszevissza esz nelkul, vannak "csendesebbek" is, szoval ha nem fel a gazda attol hogy elcsavarog, es balesetet szenved, illetve a lakast sem budositi el elviselhetetlenul (vagy a gazda elviseli) akkor azt gondolom, az ivartalanitas szemelyes ügy.


Amugy, ez megint a macska jellemetol fugg, hogy hogy viselkedik vele, ivaros kandurmacskanal a "azonnal kinyirja"-tol egeszen a azonnal elfogadja-ig valtozhat a helyzet - kolyokmacskanal amugy ebben az esetben lenyegtelen a neme, es a kolyokbol felnovo kandurral nem rivalizalnak a idosebb kandurok - automatikusan elfogadjak az idosebb tekintelyet.


Mondom ezt ugy, hogy alapvetoen ivartalanitas parti vagyok. :)

2010. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a macska nem érzi a különbséget az ivartalanítás után..

ez hülyeség..

attól még mert tisztelitek??!! ő nem ember könyörgöm!!

2010. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiú macska ha fiú kerül mellé, felborul az egész élete, stresszes lesz, mindenhová jelölni fog és boldogtalan lesz. Annyira tisztelitek hogy inkább ennek teszitek ki mint egy rutinműtétnek...ezen gondolkozz el.

Ivartalanított lány menhelyről esetleg.

2010. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló,


én is ettől tartottam, amit írsz. Tehát hogy megzavarja a viselkedését a másik fiú cica. Ezért is tettem fel a kérdésemet, nem pedig kijelentést tettem, ahogyan Te beállítod.

Az értékes meglátást köszönöm, a beírásod közepe viszont visszás. A végét ismét köszönöm. Ezért pontot is adok. :)

2010. júl. 8. 16:22
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves "a macska nem érzi a különbséget az ivartalanítás után.." hozzászóló!


Nem tudom, bárki állította-e, hogy a mi cicánk ember. Nem is hiszem, hogy a szeretetnek és a tiszteletnek alapfeltétele, hogy ember legyen, akiről szó van.


Nem értem, hogy mit akartál az első 2 mondatoddal, lévén ".." mondatvégi írásjelet nem ismerek. A herékben termelődik a tesztoszteron az embereknél. Feltételezem, bár nem tudom, hogy ez a macskáknál is így van. Ha igen, akkor ez komoly beavatkozás, és szükségszerűen változással jár.


Őszintén remélem, hogy a bejegyzésed nem a sekélyes érzelmi képességeidből ered.

Nem adok semmilyen pontot.

2010. júl. 8. 16:30
 8/12 anonim ***** válasza:

egyszerűen nem értem,hogy az állat tisztelete miért függ össze az ivartalanítással.

ha bohóc sapkát,ruhát adsz rá akkor nem tiszteled,de egy ilyen műtét hogy függ össze a tisztelettel?


mivel a kijárós cicák nagy része szaporodik,ezért elkapnak mindenféle macska nemibetegséget,pl. macska AIDS ami nem gyógyítható,tehát azzal tartod tiszteletben,ha ivartalanítod és nem etszed ki ilyesminek.

ja és persze nem ez az egyetlen betegség ami cicák között terjed nemi úton.


változás persze van,példáúl nem akar mindenképpen elkóborolni a cica,barátságosabb lesz más cicákkal ,de nem lesz a műtétből hátránya,és pláne nem fog belóle semmit érezni.


ha tisztelünk egy állatot,akkor megpróbálunk mindent megtenni azért,hogy egészséges legyen,és minnél tovább éljen.


és lássuk be ha párt indul keresni elütheti egy autó,befoghatják stb..


nézz utána azért a műtétnek,csak előnye van télleg.

és mondjuk ha tiszteled a többi cicát,akkor legalább ezzel azt megakadályozod,hogy a te macskát hozzájáruljon egy párosodással az így is több milliós macskapopulációhoz.


egyébként meg szerencsére elég sok olyan ember van,aki ivartalaníttat fió cicát,és nem hiszi azt,hogy ettől kevesebb lesz az állat.

2010. júl. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Es meg jo, hogy a kerdezo leirta, hogy _lakasban_ tartja azt a kandurallatot. :P

(Amugy, rajottem, bizonyos vallas tiltja a him allatok termeketlenne tetelet, lehet, vallasi okokbol ozkodik tole.)

De ez, ha elviseli minden hatranyaval eggyutt, teljesen a maganugye.

2010. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves legutóbbi hozzászóló,


a macskánk NEM jár ki. Szobacica. Erre utal a kérdés kiírásában szereplő "Lakásban tartjuk" kifejezés. A bejegyzésed azon részeit így, amelyek ezzel összefüggenek, rosszallás közepette, figyelmen kívül hagyom.


"barátságosabb lesz más cicákkal" <- Talán ennek az okozatnak az okát hívják változásnak?


"sok olyan ember van,aki ivartalaníttat fió cicát,és nem hiszi azt,hogy ettől kevesebb lesz az állat." <- Már kissé félve, de megkérdezem: ki is írta azt, hogy "kevesebb" lesz tőle a cica? Én biztosan nem.


Igen, rákerestem. Az ismertető azzal kezdődött, hogy mivel a kutya és cica mesterségesen házhoz szoktatott állatok, az ivartalanítás már szinte súlytalan ebből a szempontból. A cikk írója így gondolta, én nem.


A cicánkat 100%-osan az eredeti habitusában szeretnénk megőrizni. Lehetséges, hogy cicamenhelyről hozunk neki ivartalanított kislányt, társnak.


Köszönettel a bejegyzésekért!

2010. júl. 8. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!