Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica csak az olcsó alutasako...

A cica csak az olcsó alutasakos kaját eszi meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 hetes cica, vettem neki Animonda Kitten konzervet, de hiába próbáltam, hogy csak azt hagytam előtte, inkább képes nem enni a macska, minthogy egyen a konzervből. Így kénytelen vagyok neki Whiskast vagy valami olcsóbbat venni, mert nem eszik. Nem akarom a macskát ilyen 4%os szeméttel etetni, hogy szoktassam rá a normálisabb minőségű kajára? Szaraztapot is kb egyszer evett két szemet és ennyi.
2019. máj. 19. 12:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Pont az előbb adtam neki nyers csirkemájat, azt ette rendesen 😁
2019. máj. 19. 13:15
 12/18 anonim ***** válasza:
Azzal óvatosan. Kicsi még, könnyen kaphat olyan adagot ami árthat neki.
2019. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Egy falatot kapott.
2019. máj. 19. 17:00
 14/18 anonim ***** válasza:
93%
Az nem fog bajt okozni :) Próbálkozz nála főtt hússal is.
2019. máj. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jó minőségű szárazat kapnak, és a nedves csak amolyan nasi mellé, akkor belefér a rosszabb minőségű. Ha a nedves kivàlt teljes étkezést is, akkor ez természetesen nem igaz.

A whiskast pedig mindenképp érdemes elfelejteni, az ízfokozók konkrétan függőséget okoznak, nem a 4% a legnagyobb baj...


Viszont, nem az animonda az egyetlen lètező márka. Kísérletezz, vegyél próbacsomagokat több fajtából, hogy milyen állag, milyen ízvilàg jön be a cicának. Pástétom, zselés, szaftos, saját leves... ezen belül is préselt bogyók, falatkák, csíkok, filé... a variációk száma jóformán végtelen.

Az egyik macska nálunk is finnyás, csak a saját levében párolt filés konzervet hajlandó megenni. :) Hónapokig próbálkoztunk, tök véletlen volt, hogy erre rábukkantunk, igazából már épp feladtam. Néha azóta is kapnak mas típust (ha pl ajándékba kapunk, néha rendeléshez, volt, hogy nyertem...), de néhány falat után mindent otthagy, legyen bármilyen prémium.

2019. máj. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
szerintem tegyél egy próbát hasonló állagú, de jobb minőségű táppal. A Bozita Kitten pl a Whiskashoz hasonlóan apró falatokat tartalmaz aszpikban, csak sokkal jobb minőségben, gabonamentesen
2019. máj. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Vegyél kölyköknek való száraztàpot (legalább 45%-ost) és ne adj neki mást. Lehet kegyetlennek tűnik, de rá fog fanyalodni majd ha éhes lesz.

Nedves tapbol ugyanez, csak jó minőségűt adj. Nem fog éhen halni, enni fog majd.

Egyébként inkább szàrazat adj, a fogaiknak is jobb hosszú távon. A nedveset ritkábban adnàm.

A Whiskas tényleg nagyon szar minőségű, ne is vedd meg, semmi jót nem tesz. Gyakorlatilag víz, szìnezőanyag, ìzfokozò és vàgòhidi hulladék.

A keverés is jó ötlet, ha amit megeszik azt fokozatosan adod a jó minőségűvel keverve.. Egyre nagyobb arányban keverd a jót

2019. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
69%
Adj neki húst, b*szod! Mindenki itt rimánkodik, a 4%-os hústartalmú tápok miatt, miközben a májat megette! Akkor 1xűen okos a macskád! Húsvaló neki, meg belsőségek, hisz ragadozó!
2019. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!