Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez lehet macskanátha?

Ez lehet macskanátha?

Figyelt kérdés
Volt nálunk az állatorvos, beadni a kombinàlt oltást a két új cicámnak. 11 hetesek, az egyik a kezdetektől tüsszög párszor és egy ideig az orra is folyt minimálisan, de az már nem. Sajnos nem én voltam otthon mikor ott volt a doki, a családtagom csak annyit mondott, hogy azt mondta a doki megfázott, és felírt gyerekeknek való augmentin szuszpenziót. A macska egyébként játékos, eszik, iszik. Van különbség a macskanátha és a sima megfázás közt macskáknál?
2019. máj. 20. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Eleve be se szabadna adni az oltást ha náthás a cica.Először ki kéne gyógyítani a náthából.Vagy nem adta be neki? Ugyanúgy mint a gyereknek se a védőoltást mikor beteg.

Meg eleve nem is törődnék ilyen házhoz lejövő állatorvossal.Ők inkább a haszonállatokhoz értenek.Cicákhoz, kutyákhoz nem.

Hozzájuk olyan állatorvos kell, aki csak kisállatokkal foglalkozik és van jól felszerelt rendelője.Ők nem úgy működnek mint egy tehén mondjuk.

Amúgy se hallottam még soha, hogy cicának augmentint adjon állatorvos.Bár a hatóanyaga amoxicillin, ilyen hatóanyagú macskagyógyszer is van.De nálunk az állatorvos nem gyerekgyógyszert ír fel, amit váltsak ki, hanem ad macskának valót a rendelőjében.Mondom ezt úgy, hogy 32 éve vannak macskáim.

Gyakorlatilag náluk is úgy van mint embernél.Nincs olyan betegség, hogy megfázás.A macskanátha egy vírusos betegség,megfázás kiválthatja, mivel a megfázás hatására az immunrendszerük legyengül.De alapvetően ez egy fertőzés.

2019. máj. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1. Kutyákhoz macskákhoz azért ilyen szinten minden állatorvos ért (vagyis kellene, hogy értsen)...

Az ennyhiez szükséges szakértelmet már az 5 év egyetem szavatol.

Nem kell ehhez specializálódni.


Amúgy meg, a már specializálódott "lejövős", haszonállatos állatorvosok sem alsóbbrendűek a kutyás-macskás állatorvosknál, csak másra specializálódtak még az 5 év egyetemen felül.

2019. máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De mind a legnépszerűbb haszonállatokhoz, mind pedig a kutyákhoz és macskákhoz minden állatorvos ért, mivel ez mind részét képzi a kötelező tananyagnak...

Maximum tapasztalatuk nincsen annyi egyik-másik állattal.

2019. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az egyik macskàm macskanàthàs volt, a doki nem adta be az oltást, előbb meg kellett gyógyulnia.

Nem tudom milyen doki, én bízok a sajátomban, azt javaslom ti is keressetek olyat.

Ha megfàzàsnak mondta, az biztos úgy van. A macskanàthàt amúgy vírus okozza, az antibiotikum max szövődményekre lenne jó.

Szerintem bízz a dokiban.

2019. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Beadta neki az oltást. Törölgette az orrát, aztán ezt az augmentint írta fel.
2019. máj. 20. 14:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Az orvossal eddig semmi gond nem volt. Régen is hozzá vittük a régi macskaimat ivartalanitani.
2019. máj. 20. 14:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Akik írták,hogy két állatorvos közt nincs különbség,az téved.

Pont egy ilyen haszonállatokkal sokat foglalkozott úrhoz vittem 2 macskanáthás cicám. Először kaptak 2 szurit (ami megjegyzem nagyon fájt nekik) és ennyi. (Ráadásul elég durva is volt...)

"Majd jól lesznek"-idézem.

Pár hét múlva semmi változás,és már a szemük is csúnyább lett. Kaptak krémet,amitől bedagadt a szemük!!

Ezt követően egy "speciális" cuccért lelejmolt tőlem 16 ezret,na ez se segített semmit.


Elvittem a cicákat a fentiek által jellemzett klinikás orvosokhoz. Kaptak a cicák 2 szurit,amit meg se éreztek. Közben simogatva,szeretgetve voltak. Kaptak vitamint,fecskendős immunerősítőt és kértek,hogy amint más történik,vigyem őket. Rendes blokkot adtak (nem úgy,mint a másiknál...) ami minden kezelést tartalmazott.


Szerintem nagyon is van különbség a haszonállatos és a kisállatos orvosok között,mindegy mi a tananyag...

2019. máj. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem nagyon is van különbség a haszonállatos és a kisállatos orvosok között,mindegy mi a tananyag..."


Nem, kizárólag orvos és orvos között van különbség. Az hogy neked egy haszonállatos orvossal volt rossz tapasztalatod az nem jelent semmit, lehetett volna egy másik kisállatos orvos is, mert azok között is van kontár, bunkó és jó, kedves orvos.

Ugyanúgy mint az emberi orvosoknál is szakterülettől függetlenül.

2019. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok. Valakinek hátha ez a segítségére lesz.



Az utcán találtunk egy kiscicat ( mostmar másfél éves ivartalanított szépséges cica ❤) nagyon soványan hoztuk be -5 fokbol 1 heti teljesen rendben volt nagyjából felhizlaltuk... Utána jöttek a gondok...



Eleinte csak tusszogott


Utána már az orra is folyt 2 nap mulvan bedugult.. Utána csipasodott a szeme szegények... A fránya macskanatha..



Sajnos akkor nekünk sem voltak fényesek a körülmények,nem volt pénzünk allatorvosra...


Viszont valami megoldást találni kellett hogy megtudjuk menteni a kiscicat...


Sok sok olvasgatas után találtam egy blogot..



●1 szem Augmenti


●1db wick mentol zselé


●1 db nasivin orrspray


●berescsepp


●kamilla tea


● hazi tyukhusleves leve, répa krumpli karalábé pepesitve ( ha megeszi a cica a zoldseget, nekünk makunk volt mert megette és azóta is "koveteli"😁)



■ az augmentint 8 egyenlő részre felkell darabolni nagyon pici vízben feloldani 1 db-ot (azért pici vízbe hogy egy fecskendovel tudd megitatni vele mert nem igazán tolerálja a gyogyszet)


8 napon keresztül mindennap nagyjából ugyanabban az időben itasd meg vele a kis darab augmentint.


■2 naponta egy fecskendő langyos kamilla tea bele 3-4 csepp Berescsepp.


■ a wick mentolos zselét naponta legalább 5x az orra alá tenni legalább 2 percig ( nem biztos hogy jól fogja viselni) utána orrspray fújni neki azt is naponta 5x.


Érdemes:


Reggel 6-kor


Délelőtt 9kor


Délután 12kor


Délután 3kor


Délután 6-kor


Este 9-10 óra környékén mielőtt elmenne aludni a cica..


Már a második napon észrelehetett venni a kulonbseget nem volt taknyos a nozija bár még szipogott, nem volt csipas a szeme...


8-ik napra teljesen meggyogyult a cica... azóta is hálás vagyok annak az embernek aki írta ezt a blogot..



Azóta minden rendben a cicaval a mi anyagi helyzetünk is rendbe jött ivartalanitva,oltva, fereghajtva.. egészséges Szép nagy cica 😻

2019. aug. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!