Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica szobatisztaságra szoktatása?

Cica szobatisztaságra szoktatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy új kiscicánk. Az előzőek hamar megtanulták használni az almot. Ő egyáltalán nem hajlandó használni. Mindig bekakil, bepisil ráadásul olyan helyekre ahonnan nagyon nehéz takarítani. Szekrények mögé/alá. Próbáltam sok mindent, de sehogysem megy a dolog. A szüleim már meglebegtették a dolgot, hogy így nem maradhat:(

Kitenni udvarra nem tudjuk mert panelban lakunk. Tudna valaki segíteni ez ügyben?



2019. jún. 6. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Új almostálat is kapott? Az almostál könnyen hozzáférhető, nyugis helyen van?
2019. jún. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen kapott új tálat! Nem a régi cicákét használja. És egy félreeső helyen van neki.
2019. jún. 6. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy próbáltad rászoktatni? Nekem az egyik cicám automatikusan szobatiszta volt, a másikat viszont figyelnem kellett mindig, és amikor láttam, hogy épp "készül", akkor gyorsan felkaptam és vittem az alomba, így egy idő után ő is megtanulta, hogy oda kell. Lehet, hogy a te cicád is hasonló.
2019. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy mint írtam mindig bemászik szekrény mögé/alá. Nem látjuk, nem is férünk hozzá. kaja után mindig odaviszem az alomhoz. De nemigazán érti, hogy mit akarok tőle.
2019. jún. 6. 15:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy helyre jár? Mert amikor én hazahoztam egy 5 hetes kidobott cicát, ő automatikusan kiválasztott egy sarkot. Láttam, hogy kaparászik, legugol, de nem pisil, csak nyávog. Amint odatettem egy lapos széles tálat, szórtam bele földet(improvizáltam), egyből értendő volt számára, hogy belemenjen. Azóta vettem alomdobozt, cicaalmot, azt is nagy örömmel használja és szól, ha ki kell cserélni.
2019. jún. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Általában bebújik a szekrény mögé. Nem fér be az alom. A szekrény közelébe tettem az almot hátha, de nem hajlandó használni.
2019. jún. 6. 15:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Torlaszold el a helyet, ahol be tud bújni a szekrény alá/mögé, és amikor látod, hogy menne dolgát végezni, akkor vedd fel, és tedd az alomba. Lehet, hogy kelleni fog pár alkalom, de megtanulja.
2019. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Megpróbáljuk.
2019. jún. 6. 19:46
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem működött a dolog:(

Még mindig nem hajlandó használni az almot. Valami ötlete akárkinek?

2019. jún. 8. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!