Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos chiwawa szobatisztas...

6 hónapos chiwawa szobatisztaságra szoktatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


6 hónapos, ennivaló chiwawánkkal kapcsolatban lenne kérdésem.

Sajnos még mindig küzdünk a szobatisztaság témakörével.


Mivel dolgozunk, ezért viszonylag sok időt tölt egymaga otthon.


A mostani napirendünk :

Reggel, valamikor 5:00-5:30 körül kap először enni, utána lemegyünk, akkor van kis és nagydolog.

Ezután még egyszer van egy gyorsabb séta, közvetlen munkába indulás előtt, valamikor 6:00-6:30 körül.

Legközelebb 17:00 körül megyünk le, mikor hazaérünk, akkor van kis és nagydolog újra, majd utána 18:30-19:00 körül van a második "étkezés", amit szintén egy séta követ.

A napot valamikor 20:30-21:00 körül zárjuk, amikor van egy utolsó gyors séta, kisdologgal.


A problémánk az, hogy minden reggelre van valahol pisi illetve szinte kivétel nélkül minden nap mikor hazaérünk van pisi, 10-ből mondjuk 3 alkalommal a nagyobb dolog is becsúszik.


Próbáltuk a kutyapelust, nem működük, próbáltuk az "illatosított" pelust, az sem megy, próbáltuk, azt is, hogy a sima pelust "illatosítjuk", hátha így megtalálja, de ez sem működik.

Nincs "bejáratott" helye a kutyusnak, random végzi a dolgát, így az sem megoldás, hogy folyamatosan átpakolgatjuk a pelust, mert szinte kerüli.


Arra gondoltunk, hogy megpróbálkozunk a macskaalommal, hátha bejön.


Segítséget abban kérnénk, hogy mit lehet még megpróbálni, mert sajnos elég embert próbáló, hogy gyak. 6 hónapja próbálkozunk, eredménytelenül, így marad a minden napos D*mestos-os felmosás...


2018. aug. 8. 06:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsi még, a hólyagja is kicsi. A pelenkával rászoktattátok, hogy lehet bent is üríteni. Ő csak szót fogad.
2018. aug. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*chihuahua vagy csivava...
2018. aug. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Szia, kicsit off, de szeretnék egy tanácsot mondani. Ugyan kiskutyaknal kisebb az esélye a gyomorcsavarodasnak, de még is ott van.. Én azt mondom neked hogy séta után etesd meg ne séta előtt, mert teli gyomorral könnyebben meg tud csavarodni intenzív mozgás, jatszadozas, futkarozas közben.
2018. aug. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Napközben több mint 10 órát egyedül van, nem csoda hogy bepisil, ez még egy felnőtt, nagyobb testű kutyának is sok. Te tartogatod egész nap, míg haza nem érsz? Ha nem, akkor a kutyától se várd el. Ennyi idős, és ekkora kutyától az 5-6 óra a maximum. Igazából ezt kutyavállalás előtt kellett volna átgondolni, de ha már így alakult, keressetek valakit aki dél körül leviszi pisilni. Az esti sétát is vagy kijjebb kell tolni még egy órával, vagy felkelni hozzá (nem a levegőbe beszélek, én is keltem éjjel 2-kor hogy levigyem a sajátomat amíg kölyök volt).
2018. aug. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy írták előttem is először is csivava vagy chihuahua helyesen. Másodszor tényleg ne kaja után vidd le rohangálni, mert bár kistestű azért nem lehetetlen a gyomor és bélcsavarodás amibe elég hamar belehal ha nincs időben elkapva.

Én annyit tanácsolnék, hogy később kéne levinni utolsó sétára 22-23 óra körül. Mi családi házban lakunk de este 10 körül vannak kint egy gyors körre a kutyáink, vagy még később attól függ mikor fekszünk le és reggel ők 5-kor mennek ki. Reggel is előbb vidd le és utána kapjon enni mielőtt elmentek.

2018. aug. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan boxerem van,de az elején éjjel kettőkor is ki kellett vinni.Jó tanácsokat kaptál,csatlakoznék ahhoz,aki azt mondta az estit toljátok ki,vagy iktassatok be egy gyors pisiltetést éjfél körül.A macskaalom se rossz ötlet,pici kutyus,meg inkább abba,mint össze-vissza.
2018. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesíthetetlen amit elvártok tőle.

Kölyök kutya, kistermetű is, örüljetek, ha 5-6 órát kibír pisi nélkül.


Amit tudok mondani, hogy macskaalom SEMMIKÉPP. Nem kutyáknak való, azzal csak arra szoktatod, hogy bent is elvégezheti a dolgát. Épp az ellenkezője, mint amit el akartok érni.


Este keljetek fel hozzá valamikor. Ha kicsit kitoljátok az utolsó sétát, akkor sem valószínű, hogy kibírja reggelig.

Amikor nekem volt kölyök a kutyám, hiába nem kistestű, fel kellett kelnem hozzá hajnalban és kikísérnem az udvarra pisilni, kakilni. Ez volt max egy 20 perc, utána mehettem vissza aludni. Kibírtam.


Napközben is valahogy oldjátok meg és valaki vigye le pisilni olyan 11-12 körül. Egy rokon, barát, szomszéd vagy fizetett kutyasétáltató, ugyan mindegy, csak jusson le pisilni a kutya.


Ha ezeket nem tudjátok megoldani, akkor marad a lelkes takarítás és szellőztetés. Kutyapelenkát és macskaalmot mégegyszer mondom, hogy inkább ne.


Ha megtudjátok oldani, akkor is lehet, hogy lesz egy-két baleset, ez nem a kutya hibája.

2018. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!