Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás? Help please

Macskatartás? Help please

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre szólok, hosszú lesz.

•Szeretnék venni egy benti cicust. Minden nap elvinném 1-2 óráig pórázon sétáltatni, de 8-3ig egyedül (néha nap a szüleimmel) lenne a házba.

Szerintetek ez így megfelelő lenne egy macsesz számára (elég nagy a házunk, tudna sokat mászkálni)?

•Hogyan lehetne majd az alomhoz szoktatni? Már említettem, hogy benti cica lenne, és ezért nem szeretném hogy tele pisilje/kakilja a házat.

•Milyen időközönként kell cserélni az almot? Azért gondolom, hogy nem úgy, hogy egyet kakil/pisil,és máris kicserélem, mert az hatalmas pénz pazarlás, hanem ilyen 2-3 naponta elég?

•Milyen fajta kaját ajánlatok, ami ilyen nagy zacsiba van, és ilyen szemcsés (olyasmi mint a kutya kaja)? Ha lehet ne túl drágát (3000 ft alatt)

•A sétáltatásnál a pórázát a nyakörvére, vagy egy hámra rakjam? *mielött beleszólnátok a macska pórázon sétáltatásába: lehet h nem ez a megszokott, de ez a normális! Az nagyon buta megoldás, hogy "fogom és kiengedem az utcára had mászkáljon" mert elüti egy autó. Én is azért benti cicát szeretnék, mert a kerítésünkön kiférne*


Nagyon szépen köszönöm ha végigolvastad, és amelyik kérdésre tudsz, légyszi válaszoljatok! Fontos lenne :)



2019. jún. 6. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha neked belefér, viheted minden nap sétálni, de ez egy cica, nem feltétlen fogja igényelni. Ha bent elég "cicabarát" a lakás (sok helyre fel tud ugrani pl.) + még játszol vele, az is bőven elég lehet /Nekünk 4 benti macsekunk van, a teraszajtóhoz van építve egy kennel, oda ki tudnak menni, mégis "be vannak zárva"/. Ha 8-tól 3-ig egyedül lesz, tuti aludni fog. Egy macska minimum 18 órát alszik egy nap.


2. Az alomra szoktatás annyi, hogy teszel valahova almot, és egyszer beleteszed a cicát. És már rá is szoktattad az alomra (nem vicc, tényleg ennyi, eszméletlen okosak).


3. Csomósodó almot vegyél, abból ki tudod szedni a pisit is könnyen "egy csomóban", a kakit pedig szintén simán lapáttal kiemeled. Ha fogy az alomtálcából az alom, töltsd újra, így gazdaságosabb. Én havonta 1x szoktam magát az alomtálcát is kifertőtleníteni, amúgy naponta macskánként kb. 3-4x lapátolom ki a cuccot.


4. Kaja: ha nagy kiszerelésben veszed, a Royal Canin vagy a Hill's is elég olcsó. Én a Zooplusról szoktam rendelni, szerintem neten nekik vannak a legjobb áraik, és a kínálat se rossz.


5. Szomszédék szokták kivinni a cicát, azt mondták, a hám jobb (biztonságosabb).

2019. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél☺❤. A teraszunkra nincs ilyen külön kijáró, mert üvegből van ott az ajtó, de arra gondoltam, hogy oda ha jobb idő van kivinném😀
2019. jún. 6. 17:08
 3/6 anonim válasza:
Nekünk is benti cicának indult a macsek és dettó ugyanúgy gondoltuk hogy hammal visszük kintre sétálni mert nem szeretnénk kiengedni. DE! Mivel ugye setaltataskor rajött hogy milyen jó is a kinti lét a szabadban sajnos mikor szellőztettünk egyszer kétszer meglógott mivel kitudta nyitni a kilincsre zárt ajtót. Nos így lett a miénk kinti Cica mivel már nem tudtuk utána sehogyansem bent tartani. Már már úgy sírt szegénykém hogy kimehessen hogy tisztára szenvedett. De egyébként semmi baj nincs vele nagyon ügyes macsek heti kB 2x/3x van kiengedve napi 4 órára és utána egyből jön vissza be a lakásba. És persze este sosincs kint, tehát mindig bent alszik. Bár lehet hogy sajnos azért is vágyik ki és nem bírjuk bent tartani mert utcán talált kiscica aki eleve kint volt míg haza nem vittem:)
2019. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, hogy elviszem majd sétálni, és akkor már kint szeretne lenni szinte egész nap, mivel a kerítésünkön kifér símán, és nem szeretném hogy elkóboroljon (mert elüti egy autó). De a teraszunkra biztosan sokat kifogom vinni, mert legalább levegőzik, és nem megy el.
2019. jún. 6. 17:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha benti cicát akarsz, akkor ne vidd ki sétálni. Ugyanis ha megszokja, szökni fog.

Nekem 5 éves brit shorthair cicám van, és csak benti. Nem is igényli a kinti létet. Komfortzónája az egész ház, jól elvan így. Mi amikor nyitva hagyjuk az ajtót akkor sem megy ki..Jobb így. Nem ütik el, nem támadják meg, és egészségesebb marad. Csak megjegyzem. Felnőtt macska átlagban 16-18 órákat alszik. Ha ébren van, akkor eszik, vagy mosakodik, és ha olyan kedve van, játszik egy kicsit.

2019. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Ha venni szeretnél (és nem örökbe fogadni), akkor nagyon gondosan válaszd ki a tenyésztőt, mert kevés jó van az országban.


2. Általában a tenyésztőtől vásárolt macskát úgy kapod meg, hogy alomra van szoktatva. Ha pedig mentenél, sokszor már ők is alomra járnak. A kiscicák ösztönösen szobatiszták (legalábbis a legtöbb).

Én nyáron azonnal kiszedem a kakit meg a pisit, mert nem szeretem ha ott bűzölög. Nem kell természetesen az egész almot kiszedni, csak azt a részt, ami összeáll csomóba.


Az összes almot hetente 1x szoktam kicserélni, akkor általában kifertőtlenítem az almostálat is.


3. Az enyének Iams-et esznek, ezt imádják.

Arra figyelj oda, hogy minél magasabb legyen a hústartalma a kajának, az ilyen 4%-os carokkal ne is próbálkozz!

Nekem ketten vannak, 5 kilós a táp és másfél hónapig elég úgy, hogy minden reggel ebből esznek. Estére főtt húst szoktam adni nekik, az alutasisokkal nem próbálkozom, felesleges.


4. Mindenképp a hámra rakd a pórázt!

2019. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!