Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hiszem hatalmas hibát...

Azt hiszem hatalmas hibát követtem el, beteg lehet a cicám?

Figyelt kérdés
Találtam egy pár hetes kiscicát, pár napja. Egyből elvittem állatorvoshoz, aki mondta, hogy a kutyámmal ne érintkezzenek, a cicát tartsam bent. Viszont amikor a kutyusomat simiztem utána be szoktam menni a cicához is. Illetve amikor bementem, a cipőt levettem, de ugyanakkor a zoknival amivel a cipős helyen mászkáltam mentem be a cicához!! Félek, hogy beteg lett, mert tegnap óta hasmenése van! Bár a kedve jó és kajaváltás is volt, így reménykedem, hogy csak attól, s hamar el fog múlani. Dokihoz jövőhét kedden kell mennünk 1.oltásra. Ezelőtti látogatáskor kapott féreghajtót és le lettek fújva a bolhái. A bolhák kihaltak belőle, férge pedig nem volt! Ezen is gondolkodtam, lehetséges, hogy nem hatott a féregtelenítő, mert minden pár hetes kiscica, kiskutya férges, nem? Egyébként eszik és játszik is. Alomba jár az első naptól automat, azt rendszeresen takarítom, fertőtlenítem kiszedem a piszkot, feltöltöm. Az etető és vizes tálkáit is minden nap elmosom, fertőtlenítem. Ahol van helységet is mindig felmosom.
2019. jún. 7. 09:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Tápváltástól lehet inkább a hasmenés. Vidd vissza a dokihoz, valószínűleg kap egy injekciót+ neki való diétás tápot, amit addig kell adni neki, amíg meg nem gyógyul. A kiscicák emésztőrendszere még elég labilis, könnyen kialakul a hasmenés. Sajnos mivel nagyon picik, ilyenkor nagyon oda kell figyelni, mert hamar kiszáradnak.

Szerintem kizárt, hogy a zoknidon vittél be valami fertőzést. Picik, meg érzékenyek, de azért nem annyira, hogy kötelező legyen a steril környezet.

2019. jún. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Sima tehéntejet ne adj neki, később ha a cicatejet nem kapja, laktózmenteset adhatsz neki.Ha nedveskaját kap, az se mindegy milyet, meg a nedveskaja és a tej sok nedvességet tartalmaz, ettől is mehet a hasa.

Adjál neki jó fajta, junior száraz cicatápot, nagyon aprószeműt, vagy/és főtt darált csirkemellet.Ezek megfogják a székletét.

2019. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Sajnos mást nem tudott még megenni, de már megkóstolta a szárazat is. Ekkor kezdődött a hasmenés. Talán beleszokik.
2019. jún. 7. 14:44
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem valami fertőzés már lappangott benne mikor találtad.Eleve az előző gazdája vagy kirakta, vagy ha elkóborgott a cica, mindkét esetben nem volt jó helyen, nem volt jó gazdája, tehát nem törődött vele hogy valami elfertőzi.

Nem te fertőzted el, főleg hogy ennyire vigyázol rá.

Mikor vitted orvoshoz már akkor is ment a hasa? Mondtad az orvosnak?

Mert ha igen, és nem adott rá semmit, vidd másikhoz.Lehet nem ártana neki valami antibiotikum, főleg most hogy csak kedden lesz orvos.Nagyon pici még, érzékeny ilyenkor.

2019. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Lehet benne fertőzés, amit még korábban kapott el.

Lehet a táp.

Lehet az, hogy túlvegyszerezed (mi a túrónak naponta fertőtleníteni??? Legalább valami olyan szerrel fertőtleníted, ami alkalmas erre?)


Ne féltsd már túl ennyire, te jó ég...


+1 tipp: ne adj neki tehéntejet.

2019. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Rendeződött! Ma már rendeset kakilt. Megnyugodtam.

Két napig tartott és ezek szerint az új kajcsi miatt. Ugyanúgy hagytam mindent, hátha megszokja és megszokta a gyomra. A kedve végig jó volt, nem látszott betegnek.

2019. jún. 8. 11:42
 17/17 anonim ***** válasza:
Előttem elég jól kivesézték, de azt szeretném még mondani, hogyha a kutyusodat legalább kombinált veszettség oltással oltattad, akkor nem valószínű, hogy tőle elkaphat valamit. Pontosan ugyanebben a cipőben járok most mint te, ugyanilyen korú és gondozást igénylő cicával. Én más cicák és kutyák mellé hoztam haza, de mindegyik kombinált oltással van oltva, így tőlük nem kaphatja el az ilyen korban nagyon veszélyes fertőzéseket. Alapból is benti cica lesz, de mondta a doki hogy minimum egy hónap múlva vihetem csak az első oltására, annyira kicsi még.
2019. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!