Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Üdv. Utca beli kóbormacskák...

Üdv. Utca beli kóbormacskák párzási vinnyogásaitól szeretnék megszabadulni. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kertes ház. Nyugger szomszédok macskái az ablakom alatt visitoznak naphosszat, éjjel. Ez megy egész évben.

Szigetelt ablakon át, a tv hangerejével vetekszik a nyávogás.

Létezik ilyenre jogszabály?

Az elmult 4 évben olyan szintű macska undor alakult ki bennem, hogy már bármire képes lennèk.

Mellesleg nagy állatbarát vagyok, többféle állatot is tartok.


2019. jún. 10. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Elkapod, ivartalaníttatod a kóbor cicát, és visszaengeded az utcára.


4 évben már rég összespórolhattál volna rá, nekem legalábbis ez lenne az első teendőm(és az egyetlen törvényes is)


Gondolom nincs chip a cicákban. Ha van, összefogdosod őket, és leadogatod menhelyre talált kóbor cicaként, hadd járogasson utána a gazdija.


Macskatartó vagyok, de aki kiengedi a macskáit, az felelőtlen gazda és veszélyezteti is a többi embert(macskák autók között), fel kell lépni ellenük, különben nem változik.


4 évig gyűjtögetted a dühöt, a macskák klassz állatok, csak nem szabad kiengedni őket a lakásból, pont, mint a kutyákat.

2019. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Vödör víz a nyakukba, vagy néhány papírzacskó kipukkasztása hasznos lehet.

Mondanám a kutyát, de az már drasztikusabb megoldás...

2019. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%
Csúzli, a jobbik fajtából.
2019. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
TNR. Csapdázás, ivartalanítás, visszaengedés.
2019. jún. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit a hang ellen tehetsz: füldugó.


Amit a távoltartásért tehetsz (ha olyan a ház fekvése): macskabiztos vagy egyéb +háló a kerítésetekre.

Macskaundort keltő anyag kihelyezése (elvileg lehet kapni)


Na meg beszélhetsz a gondatlan gazdákkal,hogyha nem ivartalanítanak,elviszed menhelyre a cicáikat. Ha nem hatja meg őket,akkor meg még inkább tedd meg...

2019. jún. 11. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Miért a kérdező ivartalanítassa a macskákat vagy csináltasson macskabiztos kerítést? Inkább a gazdájának kéne, vagy azoknak akik etetik a kóbor macskákat, akik miatt jól élnek a környéken.

Sajnos jó megoldás nincs, marad a csúzli, vizes lufi, slag.. Stb esetleg kémiai macskariasztók.

2019. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Vízipuska! Azt nem komálják.
2019. jún. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.

Saját költségre nem ivartalanitok se kóbor, se szomszed macskát. Másrészt nemhiszem hogy megoldás az ivartalanítás, és hallottam is hogy későbbiekben is megmarad a nyérvogás.

Elmerem árulni, airsoft pisztollyal lövöm néha őket, ami ugye nem okoz sebesülest nekik mert gyenge. Minden este vagy éjjel kelni kell lövöldözni. Viszont ez is csak addig érvényes míg az utcán van a macsek. Amint a szomszéd keritésén belöl van, oda már nem lőhetek, ellenben rohadtul behallatszik a lakásba.

Kutyám van, hállistennek a macskák a kutyát is idegesítik. Így vagy a nyérvogásra kel az ember éjjel, vagy arra hogy a macskát ugatja a kutya. Kutya annyival jobb ha rászólok az csendben marad.

Isten hozta őrnagy Úr! -című vigjátékot tudom figyelmetekbe ajánlani. Szellemi kifáradás szintjén nagy párhuzam van a 2 sztoriban.

2019. jún. 11. 09:38
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy beszélnék egy állatvédő szervezettel és becsapdáznám őket, aztán ivartalanítás után visszaengedni. Legalább nem árasztják el a környéket a kiscicák.


Egyébként nekem van 2 bentim, tehát macskabarát vagyok, de borzasztóan idegesítenek a szomszédok kijárós macskái. Nekem ugyan kint a kutya a kertben, de a hátsókertbe pl.nem mindig tud bemenni, így rendszeresen előfordul, hogy macskavécének használják a veteményesem, ami baromi idegesítő.


Ráadásul múltkor én is adtam az egyiknek slaggal, mert a madáreretőre próbált átmászni a kerítésen, meg folyamatosan akörül a fa körül járkál, ahol fészek is van.

2019. jún. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én ugy vagyok vele hogy az állat az legyen udvaron, kertben, szabadban. Keritésen belöl!

Kutya jobb esetben megmarad udvarban, de a macskák bármikor bárhova mehetnek. És akármennyit vasalnak ki autókkal, ezek nem fogynak. Ugyebár autók is csak azért üthetik el őket mert mindig kóborolnak.

És ilyenkor köcsög az autós.

2019. jún. 11. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!