Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan legyen nagy a cicám?

Hogyan legyen nagy a cicám?

Figyelt kérdés
Egy kandúr cicám van, még csak 2 hónapos, nemrég találtam, két testvérét elajándékoztuk, mert egyet kiválaszthattam, ami velem maradhatott. Láttam itt a környékünkön olyan hatalmas kandúr cicákat, meg olvastam 6-8 kilós cicákról, amik ugyanolyan egyszerű házicicák voltak, mint az én kiscicám. Szóval tudom, elsősorban genetika az egész, de mégis. Mit tehetnék annak érdekében, hogy nagy és erős cica legyen belőle?

2019. jún. 17. 10:50
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja, ha számít, akkor vörös cirmosos, azén Tigim:)
2019. jún. 17. 10:53
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Minöségi táp, leginkább.
2019. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Melyiket vegyem neki? Eddig csak laktózmentes tejet, túrót meg főtt csirkehusit kaptak.
2019. jún. 17. 10:56
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Minőségi táp, de inkább genetika.

Két kandúrom van, ugyanazon anyától csak más alomból. Az idősebb hatalmas, jó húsban van, míg a fiatalabb kicsi, akár az anyja és nyurgább is, pedig ugyanazt eszi mindkettő.

2019. jún. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
56%
Ha korán ivartalanítod tovább nől és nagyobb lesz.
2019. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

Etesd azzal, amit szeret, és bízd rá, hogy mennyit eszik. Fogadd el, hogy mekkora, mert külöben nem szereted a macskádat, mint kisállatot, csak egy büszekség-tárgy lesz belőle ("nekem ekkora a cicám!")


Ha nagytestű cicát akarsz, akkor javaslom, hogy olyan fajtákat válassz, amelyek cicái szép nagyra nőnek, pl.

[link]


vagy


[link]


Ezek mind nagytestű cicák.

2019. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%
5: Ez nem igaz. Az én cicám ivartalanított volt, és sem nem nőtt, sem nem hízott. De én úgy szerettem, ahogy volt. (Hamarosan három éve lesz, hogy meghalt, 16 éves korában.)
2019. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 lány macskám van, testvérek, vagy féltestvérek... Ezt nem tudhatjuk biztosan, mert egyiknek sem láttuk az apját.

Amúgy az anyjuk az biztosan közös, a szomszéd macskája.

2 alom volt 6, vagy 7 hónap eltéréssel...

Mindkettő alomban csak ez a 2 cicu maradt meg, akiket örökbefogadtam... :/


Szerencsére azóta az anyuka is ivartalanítva lett, meg az enyémek is, bár Ők nem járnak ki amúgy sem.


Szóval az idősebb nagyon nagy szőrű gyönyörű vörös-fehér óriás, 7 kiló és majdnem maine coon hosszúságú (3 éves), Őt állatorvosi utasításra először Royal Canin táppal etettük, van egy ilyen legenda, hogy attól nagyon nagyok lesznek a kölykök hamar... Nem tudom, hogy van e igazság tartalma, végülis lehet, de az biztos, hogy ez a hirtelen megnyúlás nem igazán egészséges, ha jóltudom, a csontjai "csálék" és betegek lehetnek tőle, bár az enyém szerencsére nem lett nyomi :)

Szóval ettől a táptól nagyon szép lett, de a székletével és a gyakori hányásával nem voltunk megelégedve, úgyhogy sok mindent kipróbáltunk... Végül az N&D bárány + áfonya (ha jól emlékszem áfonya) könnyen emészthető tápnál maradtunk...

A kicsi (jelenleg 2 éves) pedig kezdettől fogva ezt kapja, viszont azon túl, hogy cuki és egészséges, Ő meg pont, hogy elég kicsike maradt...

De szerintem ez főleg genetika, meg például a nagyobbal az anyuka tavasszal volt terhes és nyáron született, a kisebbnek pedig télen adott életet, szerintem ez is közrejáchat, ugyanis szegény anya cica egész télen kint fagyoskodott és enni is csak annyit kapott mint melegebb időben...

2019. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%
Ja és valószínű, hogy az apuka az más, mert az anyuka az fehér, a nagyobb ugye az vörös-fehér mint már írtam, ez a kicsi meg egész érdekes, fekete-barna, barnás (talán ez a vörösnek egy árnyalatának mondható)...
2019. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
"közrejáchat", OMG, sorry :O
2019. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!