Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a fene folyik itt? Miért...

Mi a fene folyik itt? Miért hagyja itt az összes ide kölykező anyamacska a kismacskáit?

Figyelt kérdés
Egy hónapon belül ez a 3.alom! Mindig ugyanaz. Idejön egy terhes nőstény macska, leszüli a kölykeit és max 3 hét után eltűnik, érted, felszívódik, a kicsik meg itt sírnak! És többet egyik sem tér vissza. Bajuk eshetett, vagy direkt lépnek le? Ha utóbbi, akkor mirt nem viszik a kicsinyeiket? El van átkozva a házam, vagy mi a frász?

2019. jún. 24. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szoktad etetni a macskákat?
2019. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Merre lasz, valami tanyán? Ha falu, akkor azoknak kell lenni gazdájának is.

Érdekes, mert egy anyamacska nagyon ragaszkodik a kölykeihez és kb. 12 hétig szoptatja is. Ha elveszik is napokig keresi, mindentől védi.


Lehet valami állat bántja őket. De akkor a kicsiket nem? Hova fiaztak, pajta ilyenek? Láttad korábban az anyamacskákat?

Lehet addig bírják élelem nélkül.

2019. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mindig ugyanazt teszem. Van egy bokros teraszom, ami a konyhából nyílik, teli van növényekkel, egy mini dzsungel. Kintről be sem látni, elég zárt. Oda tettem ki egy nagyobb kartondobozt, egy macskaméretű lyukkal az oldalán. Bele alulra újság, fölé törülközők és az egyik felébe egy nagy párna(ha melege lenne/fázna lehetőség). Minden reggel teszek ki egy tálba kb 20deka száraz macskakaját(kitekat) meg friss vizet. Este Pedig Szintén 20 deka(fél doboz) konzervkaját és friss vizet. Mindegyik evett és ivott rendesen.

Első macska 1 hét után tűnt el, második 3 nap után, a mostani 3 hét után. Felneveltem mindet, az összes egészséges, jól táplált, szép kismacskák. Most itt van 11 kismacska és kezdem megszeretni őket, lassan be is kéne oltani már őket.

2019. jún. 24. 12:08
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
en most neveltem fel egy almot az enyemek melle akik bentiek 3 felnott (ivartalanitottak) es kintre szulte a cica ismeretlenul a kicsiket. 1 het utan itt hagyta oket azt hiszem nem volt tejeeleg, de a kirakott ennivalot nem ette meg sajnos. a 6 bol egy eltunt egy meghalt es a 4 et felneveltem. most mar gyonyoruek 8 honaposak, vaccinazva ivartalanitva vannak es 1 et elvittek a tobbi itt maradt velunk. kicsit sok a 6 benti cica (bar mi farmon lakunk en mindig benti cicakat tartok) az alom az etel es foleg a takaritas kicsit sok, ha azt akarom hogy ennyi ciccel tiszta maradjon a lakas. es foleg szagtalan! de imadnivaloak. remelem jovore nem ajandekoz meg bennunket ujra a mama mert mar tobbet nem tudok megtartani. akkor segitseget kerek az allatvedoktol, ha kell felnevelem amig szoptatni kell oket de utana nem tudom megtartani , de remelem ez csak "remalom" . a cicamamak megerzik hol vannak biztonsagban a gyerekek es ok is. sokszor elfogy a tejuk vagy rajuk jon a tuzeles tul hamar.ezert mennek el, mert amugy a ciucmama nagyon jo anyuka
2019. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
utolso vagyok, te egy fantasztikus rendes ember vagy oszinten gratulalok legyen sok oromod a cicagyerekekben! nem lehetne valami allatvedok segitseget kerni hogy ivartalanitsak oket, mert jovore mar esetleg 30 an lesztek;-)
2019. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván ha biztositasz helyet és kaját, akkor a környék összes elhanyagolt és kóbor macskája oda fog járni. Ezen nincs mit csodálkozni.

Az anya vagy meghalt vagy csak ennyi volt nála az anyai ösztön.

Próbálj gazdit keresni nekik

2019. jún. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért viszi oda a kölyköket, mert biztonságban vannak és kapnak enni is.


Az oltások még hagyján, de ivartalanítani is kellene, mielőtt 110 macskád lesz, nem "csak" 11...

Próbáltál segítséget kérni állatvédő szervezetektől? Az anyamacskát kellene ivartalanítani minél előbb, ha nem szoptat.

2019. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem kevés pénz.


Utolsó írta, hogy az anyamacska felszívődott, ő nevelte fel a cicákat. Elhoszem, amit írsz. De fura, mert ha arrébb is fiaz a cica, gondoskodik róluk és idővel hazapakolja a kölyköket. A macska olyan, hogy meghalna ha a kölykeit védné. 12.hetesen volt, hogy otthagyta, nincs teje. Meg olyan is lehet, hogy nem való anyának. Na de három?


Szerintem valami történt velük, vagy van valami ami írtja a cicákat, vad, ember stb. Ekkora cicákat nem hagy magára az anyja alapesetben.

2019. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy 3 különböző macsek.

Nem volt előre biztosítva a hely, csak amikor már 2 napja itt kódorgott éjjel-nappal turbékolva hatalmas pocakkal, akkor mondom legalább biztonságban legyen és meleg helyen, meg ne éhezzen már szegény. A második az udvar közepére szülte a 4 kölykét, mire hazaértem reggel a munkából. Nem is féltette amikor felé mentem, csak feküdt tök nyugodtan, aztán amit kitettem kajcsit mindent! megette. 3 nap után sehol.

2019. jún. 24. 14:19
 10/14 anonim ***** válasza:
:))) szeretnek téged... nem is csoda! ráéreztek, pótmama!
2019. jún. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!