Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hová tűnt az egyik kiscica?

Hová tűnt az egyik kiscica?

Figyelt kérdés

Van egy macska akit etetni szoktam és a kutyáim óljába lefialt néhány napja.Ki vettem onnan a piciket behoztam őket az anyacicával együtt a garázsba,mert az ólba rettentően meleg volt nekik az anyamacska vadul lihegett bent.Az elmúlt néhány napban mimden rendben volt.Ma reggelre mikor lementem etetni az anyát és megnézni a piciket az egyiket sehol nem találom.Egy ládába vannak benne és csak kettő volt ott a harmadik eltűnt. A garázsban már mindenhol kerestem,de azért átnézem mégegyszer.Találtam egy döglött állatot egy zsák mögött azt hittem a kicsi cica,de csak egy béka volt.


Hol keressem a garázsban?

Előfordulhat,hogy az anya cica megette?

Éhesnek tűnt nem evett semmit pedig volt előtte májkrém,fasírt,két féle szalámi is és virsli is.Most vettem neki konzervet azt eszi.Lehet,hogy megette?


Egyébként az anya cicának nincsen gazdája úgy néz ki itt akar lakni.Nem féltékeny,nem óvja tőlem a kicsiket sőt oda is hív még az ellésnél is mellette kellett lennem.

Még a nyávogását sem hallom neki,hogy hátha elvitte valahová.


2019. jún. 26. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Egy ekkora kiscica még járni sem tud rendesen, szerintem még a garázsban van.

Kizártnak tartom, hogy megette volna, az anyamacskák nem eszik meg a saját kölyküket. Ha meg is halt, ott kellene lennie a ládában.

Esetleg megnézheted a kutyák óljában, lehet, hogy visszavitte oda. Lehet hogy ott van vagy a kutya megette. Nézz körül az udvarban, lehet, hogy az anyamacska át akarta vinni őket másik helyre, ami nem sikerült, a kicsit meg otthagyta valahol félúton.

2019. jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A pár napos, beteg/életképtelen kölyköt megeszi az anyja. Sajnálom.

Vegyél jó minőségű tápot, húst, és azzal etesd az anyát, kell a tápanyag a kölyköknek és az anyának is.

2019. jún. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A kutyák nem bántják őket,vigyáznak rájuk,de nincsenek velük felügyelet nélkül.

A kutyaólba nem vihette vissza a garázsajtó csukva volt nem vihette ki.Még azóta sem találom seholsem.


Az első nap behoztam őket a szobábá,de itt túl meleg volt nekik ezért levittem a garázsba.A szobából kivette az egyiket és a sarokba tette.

A garázsban jól elvannak biztonságban érzi magát folyton dorombol és a kicsiket imádja.De nem tudom mi lett a picivel hiába keresem sehol se találom.

Elég sokk cucc van a garázsban,de hiába rakom arébb nézek be ide-oda semmi.

Ha már el is pusztult szeretném tiszteségesen eltemetni.


Fit active konzervet adok neki jelenleg csak ez volt a legjobb a boltba.Húst is kap,de az nem kell neki csak a konzerv.

2019. jún. 26. 10:36
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Az anyacicàk gyakran elviszik a cicàjukat másik búvòhelyre. Ez is lehetséges.

Adj neki macskaknak való konzervet, általában szeretik. +sok friss víz legyen kint

2019. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Másik macska nem vihette el?

A tetőn vagy valahol Nem tudott oda bemenni másik, vagy ki az anya cica?

2019. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem hiszem, hogy megette volna, soha ilyet nem hallottam.

Viszont az anyamacska ha nem találja életrevalónak valamiért a kölyköt, akkor kiteszi valahova az alomból.

Mi a szomszéd macskájának a kölykét neveltük fel, amit rendre kitett az anyja a kuka mellé és kiderült, hogy csípőficamos és epilepsziás. Összesen 2évet élt és szívrohamban elpusztult.

Ott lesz az a garázsban valahol, ha előbb nem is,de aszag majd elárulja.:(

2019. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Abszolút nem bántásként írom, de tanulságos ez. Ha egy állat valamiért kirakja a kölykét, nem szabad megmentőstibe fogni, csak az állat bánja. Szívott csórikám 2 évet betegen. De megértelek, szerencsére nem voltam még ilyen helyzetben, de valószínű, hogy hívtam volna egy dokit, hogy minél hamarabb altassa el, ha azt látom, hogy rendre kiteszi az alomból és nem hajlandó nevelni.

2019. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint nem ette meg a kölyköt : A macskát az ösztön vezérli. Annak, hogy miért eszi meg, több oka van. Idegen szagot érez a kölykön (bizalmatlan macska kölykét nem fogjuk meg, mert eldobja. Ez is történhetett.), az életképes kölyköket megóvja a fertőzésektől, más ragadozók távoltartása a szag miatt, az anya hasznosítja a testet, energiát nyer belőle, vitamin hiánya van, nem kap elengendő tápanyagot (valljuk be, a májas és társai nem éppen a legjobb táplálék egy szoptató macskának). Kb 8-14 napos korukig (a szemük kinyílásáig) takarítja el az anya ilyen módon a "selejteket". Pár napos kölyköt max az idegen szag miatt rakja ki. De ha a többivel törődik és nem is keresi a kicsit, tudatában van azzal, hogy mi történt.
2019. jún. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

#7

Sajnos ma már én is tudom, de akkor még nagyon fiatal voltam és nem ismertem eléggé ezeket a dolgokat.

#8

Azért azt nem hiszem, hogyha megette volna(?) annak nem lenne semmi nyoma.(vér, szőrdarabkák, stb.)

Nagyon valószínűtlennek tartom, hogy egyben, szőröstül-bőröstül letolta volna.

2019. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 Láttál már macskát egeret enni? Egy pár napos cica max 2 egérnyit tesz ki. Simán, nyom nélkül...
2019. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!