Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica egyik szeme könnyezik,...

Kiscica egyik szeme könnyezik, gyakran csukva tartja. Mi baja lehet és mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

A helyzetet bonyolítja, hogy nem vagyunk még teljesen bizalmi viszonyban, nem nagyon tudom megfogni.

Én írtam a múltkor a vad kiscica megszelídítéséről a kérdést. Követem a tanácsokat és van is javulás. Viszont most hirtelen megjelent ez a szemprobléma. Állatorvoshoz egyelőre nem tudom vinni, mert túlságosan félős, szerintem sokkot kapna. Kb. 6 hetes cicáról van szó.



2017. aug. 30. 22:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen meg kellene nézetni egy állatorvossal, ha nem is te vinnéd oda, egy jó állatorvos egész biztosan házhoz is megy. Amúgy hogy értve vad? Az utcán kóborog?
2017. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Gyennyes is? Szerintem be fog gyulladni neki, vagy már begyulladt. Kamillateát szoktak rá javasolni.
2017. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az en macskamnak is ez vokt, es neki a szemeben egy fel centis kis szoszdarab volt benne, csak ugye en ezt nem lattam es 2 nap utan vittuk el az allatorvoshoz mert meg minsig konnyezett a szeme es addigra mar begyulladt meg elfertozodott (mert vmivel meg is vagta) ugyh szerintem ha nem lesz jobb erdemes lenne elvinni allatorvoshoz.
2017. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Kötőhártya gyulladás lehet. És nyugi, nem fog sokkot kapni. Kesztyűben fogd meg, és tedd bele, amibe szállítani akarod. Nyakörv és póráz sem árt. Ügyesen :)
2017. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én írtam azt a történetet, hogyan tudtam megszelídíteni a kismacskát.

Ez esetben viszont azt mondom, hogy próbáld meg inkább megfogni, ha pár napon belül nem lesz nagyobb javulás, mind a szemével és a vadságával kapcsolatban.

2017. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Hú gyorsak voltatok, köszi. :)

A vad alatt azt értem, hogy a héten találtam a kertemben és olyan, mintha eddig nem lett volna kapcsolata emberrel. Egyszer elkaptam és nagyon megkarmolt. Tegnap délután viszont hozzádörgölőzött a lábamhoz, mikor mozdulatlan voltam.

Szóval valószínűleg el tudnám kapni, de komolyan félek, hogy megállna a szíve vagy valami, ha elvinném az állatorvoshoz. Meg elveszteném az eddigi bizalmát. Autóval kéne vinnem ráadásul.

2017. aug. 30. 23:02
 7/20 A kérdező kommentje:
#5 köszi szépen, eddig bejöttek a tanácsok, úgyhogy akkor ezt is megfogadom :) Mondjuk ha péntekig nem jobb, aznap du. vigyem el? Vagy elég hétfőn? Nem tudom, hogy hétvégén van-e orvos...
2017. aug. 30. 23:05
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne várj vele, nehogy rosszabb legyen, Holnap délelőtt vidd el orvoshoz.
2017. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Meg akarod vérni hpgy legvakuljon? Az isten szerelmére, ez egy macska, elkapod, hordozo és doki.

Ha utálni is fog érte pár napig, hét nagy ügy, de legalább nem veszti el a szeme világát sulyos eesetben.


Ez nem az a pont, ahol himestojásként kell bánni vele, majd ráérsz akkor kényesztetni, ha kaptatok gyógyszert meg ö kezelést.


Kamillával óvatosan, szárit.

2017. aug. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
fáj neki az élet.
2017. aug. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!