Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért változnak meg a cicáim...

Miért változnak meg a cicáim ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Nos eddig csak a fiú cicáim ivartalaníttattuk de mind megváltozott. Ivartalanítás előtt mind bújós kedves cica volt de azután a szöges ellentéte az előző önmagának. Pedig ivartalanítás után egyikőjüket sem hagytam magára egy percre sem még felébredtek, végig simogattam őket és beszéltem hozzájuk. Aztán néhány hét elteltével elkezdtek megváltozni, nem jöttek csak úgy oda hízelegni vagy odafeküdni. Ha felveszem őket szószerint ellöknek maguktól és kiugranak a kezemből. Mindet kölyökként-tinikorban a lehető leghamarabb ivartalaníttattuk.


Most 3 cicánk van, ebből kettő ivartalanított a másik egy viszont nem. De ő aki nem lett ivartalanítva ugyanolyan kedves maradt mint kiscicakorában.



2019. júl. 2. 20:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát ez nem valami jó, hogy itt az ivartalanítás ellen kampányolsz gyakorlatilag!

Erre sokan felkapják a fejüket,akik felelőtlenek, vagy sajnálnak ivartalanításra pénzt kiadni:Na ugye!Ugye hogy nem jó az ivartalanítás!

Holott az ivartalanítás okait ha mérlegre tesszük, jócskán súlyosabbak, mint az a tény, hogy nem maradtak bújósak a cicáid!

Még ha meg is változna a személyiségük, akkor is ivartalanítás mellett kell dönteni!

Szerintem amúgy is megváltoztak volna a cicáid, sőt lehet még rosszabb lenne a helyzet.Vagy azóta már a csavargások, udvarlások miatt meg se lennének.És már csináltak volna egy rakás kiscicát, akiknek ki tudja milyen kegyetlen sors jutott volna.És sorolhatnám.

Nekem 11 mentett cicám van, 9 ivartalanítva van.Még van 2 lány, kölyök cicák, őket nemsoká már lehet ivartalaníttatni.De nem járnak ki utcára,mert zárt udvarban vannak, és minden fiú ivartalanított.

Én igazából nem vettem észre semmilyen negatív változást rajtuk.Sőt, játékosak maradtak,nyugodtabbak.Még el se híztak.De szemlélet kérdése.Aki kicsit is ódzkodik az ivartalanítás ellen, az negatív hatásokat lát utána.Aki meggyőződésből ivartalaníttatja, az csak a pozitív oldalát látja.

Sok éve mikor az első cicámat ivartalaníttattam,rengeteget vívódtam előtte.Aztán mikor ébredezett,sirattam, úgy éreztem bűnt követtem el ellene, ami visszafordíthatatlan dolog.Már bántam,de nem volt visszaút.

De később sok cicásként kezdtem másképp látni, amikor szembesültem a sok kukába,bokorba kidobott, agyonvert kiscica sorsokkal,sokat fialt,elgyötört anyacicákkal, elütött, agyonvert, megmérgezett,sérült kandúrokkal.

2019. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A CBA tápot meg a konyhai maradékot felejtsd el, ha azt akarod hogy egészségesek legyenek a cicáid!

Etetheted őket ezzel, ha egyáltalán megeszik, de akkor vállald be, hogy fiatalon tönkremegy a veséjük, májuk a sótól, fűszerektől, szénhidráttól.Az emberkaja embernek való, a cicakaja cicának lett összeállítva.

Ha nem tudsz nekik cicának való jobb tápot adni, akkor a legjobb megoldás ha hússal eteted őket!Nyersen csirkét lehet, lábat kivéve minden részét szeretik, de meg is főzheted nekik.Baromfiboltban, kutyaboltban kapható olcsón, jó minőség.Mellé lehet tápot is, de ne olcsó sz...t.Meg lehet konzervet is, de fontos a hús.

2019. júl. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Akkor meg is van az oka mi a baja a szőrüknek. Gyakorkatilag sz€rokkal eteted őket. Gratulálok!


Konyhai maradék? Mert disznók? Ha színhúst adsz nekik az még oke,de amennyi eszed van szerintem a borsófőzeléket is eléjük dobod,aztan csodálkozol mi baja a macskádnak.


Ráadásul az egyik leghulladékabb táppal nyomod. Annyi meg annyi jó 70-80% hústartalmú táp van a neten,lehet rendelni. Vagy Freshnapf-ról hozni. Emeld fel a popsikád és hajrá.

2019. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ivartalanított nőstény és kandúr cicáim is vannak illetve voltak. A nőstényeken nem vettem észre változást, a kandúrok viszont pont az ivartalanítás után lettek kedvesebbek, bújósabbak.
2019. júl. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!