Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog folyton a cicám?...

Miért nyávog folyton a cicám? Nemrég halt meg a testvére, kicsit szomorkás volt,de normális. Most egyfolytában nyávog folyamatosan, csak akkor nem ha eszik.

Figyelt kérdés
Kezdek tőle megőrülni, pedig nagyon szeretem, de ez idegőrlő. Tegnap leesett a szekrényünk tetejéről egy kb. 15 kg zsák, mi nem voltunk itthon, de lehet, hogy ráesett egy picit? Külső sérülése nincs és rendesen járkál, csak folyton nyávog. Ja és a fülét vakarja elég sokszor. Van erre valami gyógyszer (a fülre)? Ha, igen mennyibe kerülne megvizsgáltatni a fülét? De legfőképp miért nyávoghat???
2008. nov. 13. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Azért nyávog, mert szomorú magányos én unatkozik. Foglalkozz vele többet, játszatok is közösen ne csak simogasd. A füle lehet, hogy azért viszket, mert bolhás, vegyél neki bolhairtó nyakörvet. Vagy vannak bolhairtó sprayk is, kb 1000ftért lehet kapni nagyáruházakban, állatpatikákban.
2008. nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez így érthető lenne, de a tesója már 3 hete nincsen :( és eddig nem volt ilyen. Eddig mindig velünk aludt el és mikor elaludtam (vagy ő azt hitte) csak akkor ment a saját helyére, most meg sokszor külön van. Más különben eszik rendesen meg sétálgat.
2008. nov. 13. 16:29
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hogy nagyon ragaszkodott a testvéréhez és most szomorú hogy elveszítette.Amugy meg nemhiszem hogy ráeshetett a zsák ha még mindig ugy mászkál mintha mi sem történt volna.
2008. nov. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg beteg, azért nyávog, főleg, ha nem egyszerre kezdődtek a dolgok. A fülvakarás jelenthet akták, fülgyulladást, vagy akármit; mindenképpen vidd el orvoshoz! Az állatorvosok mindenütt egyedi árakkal dolgoznak, nézz be a hozzátok közel lévőkbe, és válassz egy szimpatikusat. Néhány ezret azért tegyél félre a dologra; az állattartás sajnos nem ingyen móka...
2008. nov. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
(Mármint nem egyszerre a tesó elvesztésével, bocs ^^)
2008. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
biztos csak szomorú. de azért vedd fel a cicát fektesd a hátára, és csak érzéssel tapogasd nyomkodd végig, főleg a hasikája felé. de csak érzéssel. ha valahol fáj neki biztos nyávog majd. vagy milyen idős??? nem lehet, hogy jön a foga?
2008. nov. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már 15 éves és még szűz :) létezik, hogy bagzik? A kezemben sose nyávog csak mikor sétál, meg garázdálkodik :) Meg rezegteti a farkincáját. A fülével mindenképp elviszem dokihoz. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2008. nov. 14. 21:51
 8/10 anonim válasza:
Még mindig a kérdező vagyok csak a kommentet nem jelzik ki így gondoltam írok másikról, hogy észrevegyétek hátha tudtok még segíteni. Mégegyszer köszi!
2008. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy 15 éves... Egy macska átlagéletkora 16 év körül van, úgyhogy ne lepődj meg, ha mostantól sűrűbben kell orvoshoz vinni, hiszen elég öreg már. Épp ezért a jövőre nézve kérdezgetés helyett javaslom a mielőbbi orvoshoz cipelést - ilyen korban minden óra számíthat!
2008. nov. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt persze értem, de azért légyszi ne temesd el. Még mindig ugrál, fényes a szőre, dagaszt, hatalmasakat eszik és folyton zsiványkodik. Öregségére csak az utal, hogy többet alszik mint eddig. Csak ezt a nyávogást nem értem, de talán bagzik, legalábbis úgy néz ki. Egyébként most lesz 16 és ahhoz képest szerintem teljesen jól van.
2008. nov. 15. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!