Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kapar a kutyám egyfolytá...

Miért kapar a kutyám egyfolytában? Ez már nem normális.

Figyelt kérdés
9 hónapos múlt , kb 1,5 hete volt az első tüzelése.Eddig nem kapart szinte egyáltalán csak elvétve 1-2 kisebb gödröt , de ezen a héten több mint 30-at produkált már...Napi szinten van séta , labdázás és trükköket is tanítok neki , szóval nem lehet arra fogni hogy unalmában tenné.Nem vemhes/álvemhes , nincsenek ráutaló jelek (és nem fogom ivartalanítattni mert kiállításra szánom).Mi lehet az oka ennek a sok kaparásnak ?
2011. okt. 14. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy vakond szagát érzi a föld alatt, és ez irritálja. Próbáld meg megtiltani neki ezt a cselekvést, ha rajtakapod, és ha elfordul a gödörtől, jutalmazd meg!
2011. okt. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A környéken egyáltalán nincsen vakond , kb 5-6 évvel ezelőtt teljesen eltűntek.Az a baj hogy nem tdom rajta kapni , mert amikor kint vagyok vele nem csinálja egyáltalán , és mikor látom az ablakból hogy esetleg ügyködik , mire kiérek már a teraszon ül mint aki épp semmit sem csinál.Gondolkoztam az elektromos nyakörvön is , de nem tudok szerezni és ezért venni meg nem fogok egyet.
2011. okt. 14. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás??? Első olvasásra ez jön le nekem, de ha részleteket is írsz, többet tudok segíteni!
2011. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen részleteket írjak még ?
2011. okt. 15. 09:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy milyen alakú és mélységű gödröket , és milyen rendszerességgel kapar, átlagosan mennyi idő alatt?
2011. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
tyúknak képzeli magát :D
2011. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tudja magát lekötni, ha nem vagytok otthon, vannak-e más viselkedési problémái?
2011. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Másik kutyával játszik nap közben , de amikor itthon vagyok és kinézek rá álltalában alszik.Nincsenek különösebb problémák a viselkedésével , kölyök korához képest egész keveset rosszalkodik, egy kicsit talán akaratos de engedelmeskedik nekem(behívható , irányítható amennyire lehet a korához képest).Vannak neki fadarabok hagyva a kertben , azt szokta néha rágogatni még.Ezért is nem értem hogy miért csinálja.A hétvégén nem volt kaparás , de ma és tegnap megint csinálta , tegnap kettőt ma egyet.
2011. okt. 18. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!