Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacskának milyen tápot...

Kismacskának milyen tápot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Eddig whiskas, purina one és egy egyészen kicsi fressnapf-os premiere i love my cat kismacska tápot kapott, ezekkel nem volt baj szerette őket, viszont nemrég hallottam hogy a gabona nem nagyon jó nekeik és ebben mindben van... melyik tápot ajánalnátok gluténmentes cukormentes esetleg akkor már teljesen gabonamentes tápok közül?

2019. júl. 9. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát én nem tudom, a mi macskáink ették a lidls tápot kiskoruk óta, és mégis makk egészségesek, felnőttek semmi bajuk, máig imádják
2019. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fressnapfos Real Nature tápok gabonamentesek például!
2019. júl. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A 2-es jól írta,de akár zooplus-ról is rendelhetsz,ha az kényelmesebb. Ott nagyobb a választék.


Az 1-esre meg ne figyelj... Akinek annyi elég,hogy egészségesnek gondoljon valamit,amiről köztudott,hogy nem az,avval nem kell foglalkozni.

2019. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mindig mást veszek, mert a macskám mindig megun egyet, ha sokáig kapja(értsd: egy hónapig).

Purizon(70%hústartalmú, gabonamentes, van csirke, kacsa, bárány, szarvas, hal, vaddisznó), Applaws(80% hústartalmú, szintén gabonamentes, csirke, bárány, kacsa, lazac vannak), Visán Optimanova(75% hústartalmú, ebből is van gabonamentes, csirke, lazac, nyúl húsosak vannak), Orijen(gabonamentes, 85% hústartalom, 6halas, 5vörös húsos, szárnyas-hal-tojás változatok vannak).

Ezeket szoktam venni.

2019. júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Zoopluson nézelődtem, és a feringa és purizon száraztápokat találtam amik tetszettek ezen kívül nedves tápban néztem még feringa konzerveket, viszonylag magas 72 százalékos hústartalommam.

A fressnapfos premire kiscica konzervben a cimke szerint nincs gabona 100% hús, ha ez adnom neki az rendben van nem?

Sajnos a real natur termékek nem az én pénztárcámnak vannak kitalálva :(

2019. júl. 10. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokféle jó minőségű gabonamentes táp van, milyen árkategóriában gondolkozol? zooplusról normális áron lehet rendelni jó tápokat. Orijen, acana, applaws száraztápok nagyon jók! Olcsóbbak közül az taste of the wild, purizon, josera

még jó lehet: concept for life, iams, farmina N&D

illetve itt még találhatsz kevésbé ismert márkákat is: [link]


Fokozatosan válts tápot, első héten 25%-át cseréld ki az új tápra a rendes kajájából, következő héten 50%, majd 75% és 100%-át. Néhány cica érzékenyebb gyomrú és ha hirtelen megváltoztatod az étrendjét hányás-hasmenés jelentkezhet.


Nem feltétlen csak gabonamentes táp válhat be. Mi a ragdollunkat royal canin száraztáppal etetjük. Az RC-t sokan lehúzzák, mert sok benne a kukorica, de pl. a mi cicánknak minden mástól megy a hasa ez a márka viszont bevált és csodaszép tőle a szőre. És bevallom őszintén nem találtam más olyan tápot, amiben ennyi hozzáadott vitamin van. Egy ragdollos ismerősünk is nemrég állt át acanáról royal canin hairball care-re, mert az előbbitől hullott a cica szőre. Szóval minden cicának más válik be. Érdemes esetleg állatorvossal is konzultálni arról, hogy mivel etess.


Ha lehet whiskast egyáltalán ne adj neki, mert az ilyen tápok teli vannak nyomva színezékkel és ízfokozókkal.

2019. júl. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:) 1600-1700 Ft/kg körüli táp az ami még jó lenne, nagy kiszerelésben szerencsére találok ilyet általában:)
2019. júl. 10. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!