Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az, hogy egyszer...

Miért van az, hogy egyszer szereti egyszer nem az adott kaját?

Figyelt kérdés

A két kölyök macskám, baromira válogatós és megnehezítik a mindennapjainkat.

Rendelünk bizonyos típusú tápot, alutasakosat, adunk nekik nyers, főtt húsokat /csirke, nyúl/, de úgy vannak, hogy egyik nap esznek mint az állat, a szó szoros értelmében rengeteget, utána két napig szinte alig, vagy csak épp pár falatot, ugyanazokból a kajákból, ételekből.


Aztán itt rohad ránk a csomó macskakaja és most is azt várja, hogy adjak neki enni.

De semmit nem fogad el...

Mi a fenét csináljak??

Az orvos szerint semmi baja


2019. júl. 10. 12:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Én kint hagyhatom 3 napig is a tápot, nem nyúl hozzá. Pedig már mindenféle trükköt próbáltam (fött hús lével leönteni, hús leves levével, beáztatva, stb). Max akkor eszi meg a szárazat, ha az orra elé dugom, akkor is csak ha a tányérbol kiszedve van. Más kaját eszik a tanyerjabol, de a szárazat nem. Animonda Carny kitten - egyik nap megeszi, másnap ha már a hűtőben van egy napig otthagyja. Iams kitten alutasakos: eddig ez volt a kedvencük, úgy ették, mint semmi mást, most belszagol max 2 falat és otthagyjak. Whiskas junior: imádták, most 2 falat után otthagyja. Nyers, illetve főtt hús: szinten két falat, és ott marad. Szárazbol egyedül ez a Sanabelle vállt be 3 fajta közül. Mivel ebből ettek, másból nem, amikből vettem probakepp kis kiszerelést. Persze miután a 10 kilosat berendeltem, elfogyott a lelkesedés iránta. Itt a környékbeli macskák mikor kikaparom, ki öntöm a maradékot a taljukbol, ki szoktam önteni hatul, aztan úgy eszik... meg vannak veszve 2 falat ételért... akármilyen konyhai maradékot, nem friss szaraztapot, a macskáim által otthagyott reggeli tasakos maradékert olyan hálásak... az enyémek MEg mindent megkapnak és meg is olyan, mintha nem kapnának semmit
2019. júl. 10. 15:30
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt, első kiscicám, rájött, hogy túlaggódok mindent vele kapcsolatban. Vettem neki aszongya: 6 féle száraz kaját(azon belül vagy 10 féle ízt), 10 nedves kaját(azon belül 16 féle ízt), mindenféle húst, nyersen főve adtam, 4 féle halat és napi 5-6x kínálgattam, könyörögtem, hogy egyen, ő meg röhögött magában. Elegem lett, belefáradtam. Kiválasztottam 3 féle(3 ízű) száraz kaját, összekevertem és egyszer elé teszem reggel, elől hagyom neki. Ezen kívül 3x adok neki ugyanabban az időkben mindennap 1 féle kaját(vagyis 2-t, mert reggel a táp mellé laktózmentes tejet kap, hogy elég legyen a folyadék, na meg mg van veszve érte. Szóval délben és este ugyanazt adom. Mindennap mást, de egy nap csak egyfélét. Ha bontok egy tasakost, akkor azt ketté veszem és egy nap kapja meg. Ha nem kell neki, hát ránéz. Eleinte ez volt, legtöbbször este elvettem előle minden maradékot(kivéve a szárazat) és a kutya megette:P Azóta rájött, jobban eszik.

Csak ne hagyd, hogy hülyének nézzen, adj neki, amit jónak látsz, ha nem kell neki ne törődj vele. Ha látja, hogy nem ér el semmit a hisztivel, úgyis megeszi.

2019. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!