Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyukámnak szeretnék egy...

Anyukámnak szeretnék egy macskát venni szülinapjára Van tippetek?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon szereti a maine coon cicákat de sajna arra nincs elég pénzem szóval inkább valami hasonló jellegűt keresek

Van valami tippetek?



2019. júl. 11. 12:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
#20 de ha vágynál egy macskára, de az állat vételi árát nem tudnád kifizetni, akkor nyilván nem vennéd meg. Nem tudom, hogyan vannak a macska árak, de gondolom nem áll messze egy kutya árától. én a macskámnak kölyök korában egy almot vettem, illetve tálakat. Ez pár ezer forint volt. Aztán az orvosi költségeket fizettem, ami összesen nem volt 30 000 sem. Persze közbe jöhet bármi, de mekkora esélye van, hogy százezres tételben kell fizetni orvosi költséget rövid időn belül?
2019. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Egy cica - bármilyenről is van szó - elég komoly felelősség, meglépni nem egyszerű. Ezt mindenképp meg kellene beszélned anyukáddal, ha másként nem megy az MC cica, akkor ketten összedobjátok a pénzt rá és így is lehet venni :) Egyébként viszont tényleg nem ajánlom, csak ha ő is tud róla, mert ott van a többi macska is és van esély arra, hogy nem fogadják be a kicsit. Ráadásul, egy MC cica vásárlása nem megy úgy, hogy odaállítasz a tenyésztőhöz, hogy neked macska kell, ő mutat párat, te meg megveszed azt, amelyik tetszik. Mi párommal március óta kitartóan keressük azt a macsekot, akibe beleszeretünk és júniusban született meg, pedig ezeregy alkalmunk lett volna hozni egyet, de valahogy nem éreztük az igazinak. És tudom, pénzhiány miatt nem MC-ben gondolkodsz, de szerintem minden más cica esetében ez a helyzet. Ráadásul, nem tudok az MC-hez hasonló cicát, csak a norvég erdei macskát, de az szerintem még drágább.

Véleményem szerint ez tényleg úgy lenne a legjobb, ha leülnél anyuddal és megbeszélnétek, majd felesben vennétek egy Maine Coon cicát valamelyik tenyésztőtől. Szaporítótól nem ajánlom, mert még ha szerencsétek is lesz, akkor is hordhatjátok orvoshoz. Persze, még abban az esetben sem árt a körültekintés, ha állítólagos tenyésztőtől veszed a cicát. Figyelj oda arra, hogy mik járnak a cica mellé. Én a tenyésztőmtől kaptam egy cicahasználati kézikönyvet, amiben részletesen leír mindent (mivel eteti őket, milyen macska wc-ét ajánl, mindent a cica gondozásával kapcsolatban). Plusz lesz egy szerződés is, amit alá kell írnom, amikor elhozom. Oltások, chip, oltási kiskönyv, törzskönyv alapvető, ha ezeket egy tenyésztő nem tudja biztosítani, akkor ott van valami bibi.

2019. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Addig rendben is van a kérdés, de volt egy Maine Coon cicátok, de eladtátok szerencsétlent, mert költöztetek? Ráadásul most pénzetek sincs rá...


Bocs, de ha pár éve nem volt hely a cicának, ami szemétség, de megértem, akkor most mivel másabb a helyzet? Őt is lepasszolnátok?

2019. aug. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!