Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyukámnak szeretnék egy...

Anyukámnak szeretnék egy macskát venni szülinapjára Van tippetek?

Figyelt kérdés

Anyukám nagyon szereti a maine coon cicákat de sajna arra nincs elég pénzem szóval inkább valami hasonló jellegűt keresek

Van valami tippetek?



2019. júl. 11. 12:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves tőled, hogy anyukád régi álmát szeretnéd teljesíteni, de kérlek gondold át ezt a cica szemszögéből is. A macskák 17-20 évig élnek, és nagyon sok gondoskodásra van szükségük. Éves oltások, megfelelő táp, egy main coon ráadásul többet is eszik egy átlagos cicánál a nagy mérete miatt, betegség esetén plusz kiadások, hetente többször kell fésülni, ha becsomósodik a szőre akkor kozmetikushoz kell vinni trimmelni, a kihullott szőr takarítása, és ott vannak az egyszeri költségek, az ivartalanítás, berendezési tárgyakat kell venni neki (hordozókosár, kaparófa, cicabútor, fésű stb.) és még sorolhatnám!

Fogja tudja anyukád gondozni a cicát, pénzt fordítani a kiadásokra, orvoshoz szaladgálni vele 10-15-20 év múlva, ha bármi baja lesz?

Mivel ilyen nagy kiadásokról és felelősségről van szó, ajándékba ne vedd kérlek, hanem beszéld meg anyukáddal, hogy kész-e vállalni a cicáért a felelősséget. Ha csak beállítanál egy kiscicával anyukádhoz az katasztrófa is lehet! Kiszökik, bebújik helyekre ahová beszorul, bepisil, bekakil, hirtelen nem tud neki mit adni enni... mielőtt megérkezik a kiscica a lakást is fel kell készíteni: az ablakokra macskahálót kell szerelni, a konnektorokat célszerű lefedni, a macskaalmot el kell helyezni stb.


A másik, amiről mindenképpen szeretném, ha tudnál mielőtt "fajta jellegű" macskát szeretnél venni: ne! semmiképp! Én is beleszaladtam már ebbe sajnos életemben :( A kiscicát férgesen, betegen hoztam haza. Az állatorvosnál a cica árának többszörösét hagytam ott, de mégsem javult az állapota. Mindent összehányt, összefosott, összevérzett. Nagyon sajnáltam szegényt. Én is és a párom is bőrbetegséget kaptunk tőle. A szőre csomókban hullott. Akkor adtuk fel, amikor rákerestem a tenyészetre és sajnos kiderült, hogy egy kamu tenyészetről van szó és mások kiscicái is elpusztultak, akik ettől az embertől vettek kisállatot... visszavittük a cicát elég felháborodottan és akkor azt mondta a tenyésztő minden bűntudat nélkül, hogy neki arra nincs pénze, hogy állatorvoshoz vigye és nurofennel kezelte a betegségét! Hát eléggé ki voltunk akadva.


Nem én és ez az egyetlen "tenyészet" a példa arra, hogy miért ne vegyünk szaporítótól=olcsó helyről fajta jellegű cicát.


Ha ezt a két cikket elolvasod megérheted miért ilyen drága egy fajtatiszta macska és miért vannak felháborodva az emberek, ha valaki olcsón akar venni fajtatiszta macskát.

[link]

[link]

2019. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Egy picit off de témába vágó:

az a korábbi hozzászóló aki szerint egy hörcsög vagy hal még elmegy: nos, a halat ajándékozni ugyan úgy felelőtlenség mint egy macskát vagy hörcsögöt. Ha váratlanúl megveszel egy hörcsögöt akkor az még elvan a ketrecében amiben vetted míg veszel egy nagyobbat de ezt egy halnál nem tudod eljátszani. Az akváriumot halak nélkül kell járatni 3-4 hétig s csak aztán jöhetnek a halak (nitrifikáló baktériumok kialakulása stb). E nélkül a halnak csak napjai (max hetei) vannak hátra, de csak pár száz forint egy hal így ez nem nagyon hatja meg az embert. Ráadásul a leggyakrabban ajándékozott hal az aranyhal ami nem 1-2 évig hanem 15-20 évig (vagy akár 30-40) él. Kb mint egy macska. De még rajtuk kívül is van rengeteg 8-10 évig élő hal; még egy betta is legalább 2-3 évig él.


Kérdező: ne ajándékozz állatot! Nagyon nagy felelőtlenség. https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__985939..

2019. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%
Ha a maine coon a kedvence, akkor nem lepd meg másmilyennel, mert nem biztos hogy örülni fog neki, viszont onnantól kezdve tizenX évig gondoznia kell..
2019. júl. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Az írásod alapján nektek semmi nem való! Megszabadultok tőle költözés miatt, aztán mikor pénzed sincs fajtatiszta macskára és te beéred a hasonló agyonszaporított beteges macskával, akkor inkább ne legyen semmitek, mert nincs több hely a menhelyen, hogy leadjátok ha gond van. Felelőtlenség, felelőtlenség és még több felelőtlenség! Itt erre a kérdésedre nem kapsz olyan választ, ami neked jó lenne. Itt a tényeket tudjuk közölni. Nem veszed észre hogy mindenki ugyan azt írja? Idegenek vannak egy véleményen ellened. Nézz kicsit magadba.

A halas-hörcsögös komment nálam is kiverte a biztosítékot. Ők is érző állatok. Azért, mert olcsók és nem egy macska meg kutya intelligenciájával érnek fel attól még ugyan olyan állatok!

2019. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

Ha anyukád maine cooon cicát szeretne, akkor nem lesz öröm a hasonló jellegű, mert az nem main coon lesz. Ha nincs rá pénzed, ne vegyél.

Ha szeretnél örömet szerezni édesanyádnak, akkor gyűjtsd a pénzed, és mikor elveszítitek az egyik cicát a három közül, akkor lepd meg vele.

2019. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó vagyok. Miért adtátok el, ha már volt? A költözés nem lehet indok. Nem értem.
2019. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
61%
Azt mondja nem akar menhelyről, mert beteg macska nem kell neki, de pénzt adna agyonszaorított beteg macskáért. Ez marha jó!
2019. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%

Aki fajtatiszta állatot szeretne, annak ki kell csengetnie érte az árát a tenyesztonel, ami 100 ezres nagyságrendű egy kutyánàl vagy macskánàl.

Vehetsz jófogàsról fajta jellegűt, de számolni kell vele, hogy felnőtt korában köze sem lesz az adott fajtához, sem viselkedésben, sem külsőre.

A kölyök cicák teljesen máshogy néznek ki, könnyű atverni az embereket. Az én cicám pl kölykökként kék szemű, csíkos volt. Felnőttként egyszínű lett a bundája gyakorlatilag és sárga szemű.

Nincs értelme szaporitokat támogatni, inkább fogadj örökbe ingyen vagy tenyésztő.

Bár a kommenjeid után vannak kételyeim arról, hogy mennyire kell anyukádnak új macska.. Aki képes koltozesnel eladni, annak szerintem nem kéne erőltetni tovább a macska tartast..

Illetve van is most is macskatok ha jól értem.

2019. júl. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Menhelyeket szoktak lenni ilyen jellegű macskák. De hosszú szőrű biztos van. Ez hülyeség, hogy nem lehet ajándékba venni. Mi az ajándék? Ajándék bármi lehet, amit adsz a másiknak. Ha a másik akar egy macskát, de ő nem tud venni magának, mert mondjuk drága. Én vettem két kutyát egy tenyésztőtől. 1 évesek elmúltak már, és nem fizettem annyit az orvosi költségekért összesen, mint ami 1 kutyának az ára. A kajálást pedig egész olcsón meg lehet oldani. És most nem a 2% hústartalmú kajára gondolok. Nyilván egy állatra életr végéig van költsêg, de az állat a legdrágább az egészben. Én is ajándékba kaptam az egyik papagájomat, egy pár zebrapintyet, 2 skorpiót, 1 pókot, 1 kígyót, és néhány díszhalat és rákot. És nem meglepetés volt, ha nem akartam őket. A papagájra azóta az árának az egy tizenötödét költöttem... És két és fél éve kaptam.
2019. júl. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

19# ez te vagy, de nem mindenki egyforma.

Én pl imádom a macskákat, de nem lenne őszinte a mosolyom, ha valaki ajándékba hozna most nekem egy kismacskát. Az első pár hónap alsó hangon 50-70 ezer forint (ivartalanítàs, oltási program, féreghajtàs, élősködő mentesítés, junior táp, felszerelések, chip).

Nekem 3 macskàm van jelenleg, legutóbb szinte egyszerre lettek betegek. Hónap vége volt, a hitelkeretemhez is hozzá kellett nyúlnom, hogy kifizessem az orvost és a gyógyszereket (majdnem 100 ezer volt a 3 macska 1 héten belül).

Nagyon komoly felelősség egy macska, 15-20 éven keresztül tartó. Igenis ne szokjunk hozzá ahhoz, hogy ajándékba adunk állatot.

Döntse el mindenki maga, hogy mikor alkalmas a körülmény rá, hogy állatot vegyen.

2019. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!