Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy aludjon?

Mit csináljak hogy aludjon?

Figyelt kérdés
Minden éjjel zörög a macska és folyton nyávog. Már kizártuk a wc-be is de hallatszik ugyanugy (lakasban lakunk). Kikészülünk idegileg a nem alvástól, de nagyon a szívemhez nőtt és rajta kívül nincs senkim.Anya vissza akarja vitetni a mamámhoz, de ő nem tudna rá normálisan vigyázni, félek hogy baja lenne. Kérlek segítsetek!!

2019. júl. 12. 17:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
82%

Foggd már fel, hogy benti cicáknak nem börtön a bent lét.

Már írtam, hogy esze ágában sincs kimenni, mindig bent van mégis boldog és mindennap dorombol nekem...

2019. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csak benti macskám van. Játékos, aktív, mindenhova peckesen, felemelt farokkal jár, magabiztos macska, sokat dorombol. Ez nekem nem tűnik boldogtalannak.

Amúgy a két kiscica is hangos éjszaka, csak egymással bunyóznak, nem veled, de attól még hangosak, szóval ez nem megoldás.

2019. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Vég aludta az estét, párszor felkelt enni de ennyi. Köszönöm a normálsi válaszokat, ment a zöld kéz!
2019. júl. 13. 06:36
 24/26 anonim ***** válasza:
33%

# 16


Ez igaz, ahogy a macska megszokja. Én a macskákra bízom, hogy bent, vagy kint. Ők döntenek. Tavasztól őszig eszük ágába sincs bejönni a lakásba egy percre se, télen viszont általában csak wc-re kéredzkednek ki. Néha azért vágynak egy kis mozgásra, és előfordul, hogy 1-2 órát kint tartózkodnak.


Ha megtehetné, hogy választ (megismertetnéd vele a kinti világot is), biztosan nem választaná a kizárólagos bent létet. Ahogy a kizárólagos kint létet sem, mert télen szeret melegedni.


A lényeg, hogy biztosan nem a legjobb a cicának, sem a kizárólagos bent lét, sem a kizárólagos kint lét.


Mi kertes falusi házban lakunk, az utcánkban igen csekély autóforgalommal. 2500 m2-es portánk van, mindenféle gazdasági épület, padlás stb. Ivartalanított nőstény macskák az utcára nem mennek ki, tökéletesen elegendő számunkra az a terület.

Én mindig azt mondom, hogy meg kell gondolni hol lakom, mik a körülményeim, és ott milyen állatot tarthatok felelősséggel, biztonságosan.


Én biztos nem tartanék városi lakásban vagy akár nagy forgalmú utak mellett kertesben macskát, mert soha nem engedhetem ki a lakásból. És mivel tudom, hogy ha az elejétől fogva van lehetősége, akkor tutifix, hogy szabadon fel akar fedezni mindent, mert a macska ilyen lény, korlátozásnak érzem bezárni.

Számomra nem elég, hogy én azt gondolom, hogy...

2019. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

24. Akkor ezt a macskáimnak mond, akiknek eszük ágában sincs kimenni...

Érdekes módon ők nem kíváncsiak a kinnt létre, nem hiszem, hogy csak ők lennének ilyenek.

2019. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

12, te olyan ostoba vagy, mint a s..gg, csak legalább ne reklámoznád. A kutya is territoriális állat, engedjük csak ki őket, hogy falkába verődjenek.

Nekik sem jó egész nap a kertben, az a természetes, ha falkában mászkálnak. Maximum megtépnek ha szembejönnek veled az utcán, de ilyen a tápláléklánc.


Te, meg a hozzád hasonlók vannak a legjobban kiakadva, ha egy kóborkutya rájuk morog az utcán.


Kérdező! Altatót NEM ADUNK a macskának és semmilyen állatnak, meg is ölheted vele.

Felesleges elzárni a wc-be, mert óbégatni fog egész este. Engedd ki nyugodtan, napközben fáraszd le rendesen és akkor este elvan magában. Az enyémek is ezt csinálják tizenéve.

2019. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!