Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica kicsit megharapott,...

Kiscica kicsit megharapott, ugye nem volt veszett? Sajnos elég hipohonder vagyok. Főleg hogy elkóborolt a határba és 1 hétig nem találtuk meg

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hónapos kiscicáról van szó, nálunk született, tanyán lakunk, 1 hétig eltűnt nagyon megijedtünk. Feltehetőleg a határban ,mezőn kóborolt. Ma délután találtunk rá, az eddig vad és barátságtalan cicából hirtelen egy kedves kiscica lett. Hihetetlen de elmúlt a náthája és a szeme is csipás volt kezdetben és mintha teljesen kicserélték volna az 1 hét alatt. Játszás közben kicsit megharapott, kb 1-2 csepp vér távozott, szemmel alig észrevehető a seb. Ugye nem lesz bajom, veszettség, stb bár ha valami megharapta volna akkor gondolom az hagyott volna nyomot rajta. De fura ez számomra hogy így helyrejött elkóborlása közben/után, az addig beteges kiscicánk..
2019. júl. 15. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

A szakma szabályai szerint két hétig meg kell figyelni, ha az alatt nem lesz beteg, akkor nem fertőzhetett meg. Ha tünetei lesznek, azonnal kell oltás!

Viszont tetanuszt kellene kapnod mindenképp, ha 5 éven belül nem kaptál! Minél hamarabb!

2019. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Bármilyen kóbor, bizonytalan egészségi állapotú állat harapása esetén kérnék tetanusz elleni oltást. Ez én vagyok. Szerintem nem érdemes kockáztatni, mire kiderül, hogy veszett vagy, addigra menthetetlen vagy. Nem pánikot akarok benned kelteni, de inkább menj el a háziorvoshoz és mondd meg, hogy egy gazdátlan macska megharapott, nem kell ragozni.

Macskákat meg tessék ivartalanítani, olttatni.

2019. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valójában a veszettség nem olyan gyakori dolog. Tényleg csoda, hogy meggyógyult, nem lehet, hogy egy környékbeli elvitte orvoshoz, ha már nektek nem jutott eszetekbe? Azért kérdezz rá a veszettségre a háziorvosodnál is, hogy megnyugtasson.
2019. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Képzeld el, hogy a huszonegyedik században élünk! Léteznek védőoltások macskák számára is. Ugye milyen jó tudni?

Veszettség és macskanátha ellen is be lehet oltani, hajrá.

Ha látod, hogy beteg, tüsszög, akkor elviszed orvoshoz. :)

Veszettségre nagyjából 0 esély van, csak hogy válaszoljak a kérdésre is

2019. júl. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
szinte esélytelen ,hogy megfertőződtél. Ha nagyon parázol oltasd be magad. Nem egy kellemes dolog. Macska nyálából kimutatható a vírus. Teszteltesd le ha annyira félsz. De extrém ritka jelenség manapság már. nagyon nagyon nagyon balszerencsésnek kellene lenned hozzá.
2019. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2019-ben abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy már a falusiaknak is elérhető az állatorvosoknál az oltóanyag.

A kiscicáknak is van alapimmunizáló oltás, be is adják neki, ha a gazda kéri.


Ráadásul remek egércsapdák (élvefogók) és egérriasztók is vannak, amik sokkal költséghatékonyabbak, mint egy macska fenntartása. És akkor nem kell hogy lelkiismeret furdalásod legyen, amiért Micike megvakul vagy ledarálja egy kombájn, vagy amiért fogyóeszköz nálatok a macska (tudom, imádod, jobb dolga van mint sok embernek).


Mivel nem vittétek orvoshoz amikor beteg volt (tudom, ünnepnap volt. Nincs orvos a faluban. Nem ért az állatorvos az állatokhoz) így elképzelhető, hogy fura módon meggyógyult vagy egy normális ember megsajnálta és elvitte.


A veszettség nem túl gyakori, de erre is van oltóanyag, konzultálj az állatorvosoddal, hogy mikor érdemes beadatni!


Ha ennyire puritán körülmények között élnek nálatok az állatok, akkor én beadatnék magamnak egy tetanuszt, biztos ami tuti.

2019. júl. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a cica valószínűleg macskanáthás. És nem, nem gyógyult meg jó eséllyel. Lehet a viruson túl van, de a bakteriális szövődmények csak most jönnek. Tüdőgyulladás és a többi jó móka, amiben kínok közt fog elhalàlozni.

Orvoshoz kéne vinni, ha látjátok, hogy beteg. Elő lehet adni, hogy jaj tanyán éltek meg minden. Ha internet van, akkor orvoshoz is el lehetne vinni.

Veszettség ellen csodás oltasok vannak, kutyának és macskànak is. Akkor nem kell félni, hogyha megharap vagy megkarmol.

2019. júl. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meddig fogod kiemelgetni a kérdést? Ha eddig nem dobtad fel a talpad, akkor nem volt veszett. Ha meg ennyire rettegsz, akkor el lehetett volna már rég menni orvoshoz. Vagy az sincs a faluban?
2019. júl. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A macskanátha nem azonos az emberek nathajaval. Nagyjából 0 esély van rá, hogy szövődmények nélkül megússza. Gratulálok
2019. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!