Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett vele? Már a...

Mi történhetett vele? Már a második macskámnak lett egy púpja ami egy hétig nőtt, majd "kilyukadt".

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Előszőr egy bőr alatti púppal indult minden, olyan volt mintha víz lett volna benne de feszes volt a púp, majd kifakadt. Mitől lehetett?

Valakinek bármi ötlet, vagy hasonló eset a cicájával? Hozzáteszem amelyik macskámnak először volt ilyen, naponta többször fertőtlenítettem a gennyes nyílt sebet és jó sokára tartott mire begyógyult, de túlélte


2018. jún. 6. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

tályog. Nagyon ajánlott elvinni vele állatorvoshoz, mert egy begyulladt goc. Tele van baktériummal.

Ha kifakad, akkor meg nehezen gyógyuló nyílt seb, az sem tesz jót a macskának.

2018. jún. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínűleg egy kifakadt tályog. A kijárós macskáknak gyakran van ilyen. Nem veszélyes túlzottan, viszont rendesen kezelni kell, mert elfertőződhet, vérmérgezést is kaphat tőle rosszabb esetben. Az enyém nem kijárós, de nem egyedüli macska,így a másik macskám sértette fel a fejét. Állatorvoshoz vittem, antibiotikum injekciókat kapott rá. Én elvinném a helyedben orvoshoz.
2018. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Illetve, most nézem a képeket, a nyakánál simán okozhat fulladást is. Legközelebb ne várd meg a kifakadást, állatorvos.
2018. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tályog, ami gyakori a cicáknál.

Bármi megszúrhatja, kaktusz, rózsa, másik macska megkarmolja, vagy ő saját magát, akkor eltályogosodik.

Fontos, hogy orvos lássa, adjon antibiotikumot, gyógyulásig rendszeresen otthon tisztogatni, mert a tályog (a genny) belső szervekre is húzódhat, ami aztán a cica pusztulásához vezet, úgy, hogy nem is tudod mi baja volt.

2018. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Mivel az összes, egybehangzó választ 2 perc leforgása alatt kaptad, nyilván igaz, amit írtunk.

Állatorvos!

2018. jún. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a torkán van eleg veszelyes helyen van. Nekem tobbszor colt a cicaimon. Csak nem ekkora. Kisebbek voltak a laban. Kinyomkodtam teljesen a gennyet, fertotlwnitetettem plusz antibiotikumos krmet tettem ra. Az utobbiakat naponta tobbszor ismeteltem. Az egyik macskamon a hasan volt ilyen jellegu seb, lyuk, azonban az nem volt gennyes, tiszta volt teljesen, fertotlenitettem minden nap es kotoztem neki naponta, a kotest negturte, mindig lecsereltem. Begyogyult neki teljesen.


De a te esetedben lehet szukseg lenne antibiotikumra, mivel eleg csunya ea nagy a sebe. Ha van ra lehetoseged mindenkepp vidd el orvoshoz.

2018. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden nap többször fertotlenitettem és begyógyult neki hamar
2018. júl. 16. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!