Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valószínűleg meg fogok tartani...

Valószínűleg meg fogok tartani egy talàlt kiscicàt, ha nem talàlok neki gazdit, de nem tudom, hol fogom őt elhelyezni? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Szóval, a lakàsban van egy csak bent tartott 17 éves, ivartalanított cicàm, aki soha még csak nem is talàlkozott testközelből màsik cicàval, leszàmítva kiskoràban a tesóit. Nagyon nyugodt cica, sokat alszik egy nap. Na màr most, a kicsi egy igazi àtokfajzat.:D Egész nap rohangàl, pörög, harapdàlja az embert(próbàlom neki tanítani, hogy nem szabad), jàtszik minden létező dologgal.Ő most egy külön szobàban van, ami egyenlőre oké neki, meg nem is kisszoba, de örökre természetesen nem maradhat itt. Ők még nem talàlkoztak.

Ha leteszteltetem őt, megkapja az oltàsàt, utàna lehet, hogy teszek egy próbàt az összeszoktatàssal, de ha làtom a nagyon, hogy zavarja őt a kicsi, semmi olyannak nem akarom kitenni őt,ami neki nem jó, és felborítani a megszokott életét.Vettem a kicsinek hàmot, hamarosan kiviszem őt sétàlni,hogy szokja a kinti létet, biztonsàgosan. Én nagyon nem szeretném őt kintinek, mert àllandóan félnék, hogy történne vele valami, nagyon kis szeleburdi, arról nem is beszélve, hogy màr kint is van egy befogadott làny cicàm, (ő alapból kinti volt az előző "gazdàjànàl" is, plusz hàla istennek, nem egy elmàszkàlós fajta, szinte mindig a kertben van, de szerintem a kicsi biztosan eljàrna jobban, amíg ilyen kis kívàncsi meg plàne) aki nem tudom, mennyire fogadnà őt el, ő kint is alszik, egy viszonylag kis helyen, és csak oda tudnàm tenni a kicsit is...Szerettem volna úgy, hogy alapból benti lesz, és kivinném őt póràzzal, hogy lefàradjon, és ne piszkàlja bent a nagyot, de szerintem ez nem fog bejönni nàla..Az meg a kicsinek kínzàs, hogy a lakàsban be lenne zàrva abba a szobàba, ahol most is van, nem?

Előre is köszönöm, bocsi a hosszúsàg miatt.


2019. júl. 16. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

A lehetőségek:


1. Csinálsz zárt kifutót cicaházzal amiben tarthatod a kinti lányt és a kiscicát

2. Fokozatosan összeszoktatod a bentit a kicsivel (először ha megszokta a kicsi a helyet,utána pár nap és megmutathatpd őket egymásnak,aztán "félig" hagyd az ajtót,ne férjenek egymáshoz,csak lássák egymást-ezt még par napig,aztán utána kiengedheted őket egymáshoz,de egy ideig ha nem vagy ott legyenek külön) + a kintinek macskabiztos kerítés,hogy neki se essen baja

3. Mindhármat bent összeszoktatod az előbb leírt módszerrel [szerintem ez a legjobb]

2019. júl. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a vàlaszt!

Igen, a kifutón gondolkodom most nagyon, de félreértettél, a nagy kinti lànynak nem keresek megoldàst, azt csak a kicsinek, a kinti lànyt semmiképpen sem zàrnàm oda be, se a lakàsba, ivatalanítàsa utàn teljesen a betege volt, hogy egy hétig bent kellett lennie, ő màr nem szoknà meg, még hàt a nagynak még a kicsi is hatalmas stressz lenne, nemhogy a nagy...

2019. júl. 17. 03:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Értem,azért ha a kinti nem is lesz kifutóban,egy macskabiztos kerítés nem nagy kunszt,így van tere,de nincs életveszélyben.


A kicsit pedig nem lehetetlen összeszoktatni a naggyal,csak türelem és az kell,hogy lefáraszd.

2019. júl. 17. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez a macskabiztos kerítés az, amikor ilyen görgő-szerűség van a tetején?

Igen, próbàlom őt lefàrasztani màr most is, hàt, nem egyszerű..

2019. júl. 17. 04:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazából ez egy toldás a kerítésre,a google-n sok kép segít :)
2019. júl. 17. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kifutó nem rossz ötlet, én is most gondolkozom a kertbe egy ilyenen...


Egyébként a nagyobb macska majd lerendezi a kicsit ha nagyon bosszantja. Nekem 12 éves volt a cicám amikor találtam egy kiscicát, egyszer kapott egy pofont, aztán tisztelte az öreget. Próbálkozz az összeszoktatással FOKOZATOSAN!

2019. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, szeretnék vele próbàlkozni mindenképpen! Jó lenne, ha itt élhetne bent velünk a kicsi, bàr először még nehéz volt szàmomra, mert mindig ketten voltunk a cicàmmal, és még valahogy nekem is nehéz egy màsik cicàt beengedni az életünkbe, de megszerettem őt, pillanatok alatt.

Jaj, ez nagyon jó lenne, amit írtàl, hogyha egyszer lekeverne neki, és utàna nem piszkàlnà a nagyot. A 12 év is szép kor, biztosan őt is zavarhatta màr kicsit, amit ezek a picik le tudnak művelni..:)

2019. júl. 17. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!