Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kizuhant a cicánk a 9-ről...

Valakik6392469273 kérdése:

Kizuhant a cicánk a 9-ről vasárnap hajnali 4-kor amikor egy állatorvos sem rendelt mit kellet volna tennünk?

Figyelt kérdés

Mikor lerohantunk még életben volt és zavar a gondolat hogy nem tehettünk semmit

Egyetlen éjjel nappali állatkorházat találtunk de mikor hívtuk öket egy robot szólt bele hogy cska helyben fogadnak ügyfeleket 8 és 22 óra közzött. Mit kellet volna tennünk?



2019. júl. 23. 00:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A Macskával mi lett?
2019. júl. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Az már elég magas, hogy nagy eséllyel túlélje minden különösebb gond nélkül.

Egyébként meg hogy a fenébe vettétek észre hajnal 4-kor, hogy kiesett a macska? Kicsit trollszagú a kérdés...

2019. júl. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Hát mondjuk költözhettetek volna alacsonyabban levő lakásba. De az is jó megelőzés, ha a macska nem ér el olyan helyeket, amin ki tud zuhanni.
2019. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Egy macska mellett nem értem, hogy miért nem volt szunyogháló vagy bármi?! Ez alap ha panelban laksz és főleg ha emeleten! Ez, hogy nem fordult meg a fejetekben? Nem értem!

A cicával most mi van? Én a helyetekben akkor rohantam volna vele a dokihoz ha csak így mentettem volna meg az életét!

Fura egy sztory!

2019. júl. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó vagyok!

Csak van egy állatkorház ahol fogadták volna!

2019. júl. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Ja, az állatok tudnak ilyen életképtelenek lenni, főleg a macskák. Nekem a kutyám "ejtőernyőzött" le egy magasföldszinti teraszról, jól be is vérzett a hólyagja, de szerencsére azon kívül, hogy a barátnőm sírógörcsöt kapott, meg egy hétig antibiotikumot kellett adni neki, más baja nem lett. Hogy a fenébe jutott eszébe kinyomakodni a rácsok között, a mai napig sem értem, ráadásul már felnőtt kutya volt.


Kérdező, a kérdésed merőben felesleges. Mit kellett volna tennetek? Ha azt mondom, kifesteni az előszobát, miközben svéd népdalokat énekeltek, az változtatna valamit a jelen helyzeten?


Ekkora eséstől jó eséllyel politraumás sokkot szenvedett szegény. Az nagyjából azt jelenti, hogy minden összevissza törik benne. Túlélheti éppenséggel egy darabig, mint ahogy említed is, hogy ez történt, de az ilyesmit még sürgősségi műtőben is nehéz összefércelni. Macskával kapcsolatban valószínűleg nem sok kutatás történt a túlélési arányokat tekintve, de emberekről természetesen igen. Rákerestem neked, és hozzáférhető szakanyagok szerint (pl: [link] a túlélési esély nagyban függ az az újraélesztés minőségétől és gyorsaságától. Vagyis hogy milyen gyorsan érnek ki a mentők stabilizálni a sérült állapotát. Mivel azonban ez egy változó érték, ezért statisztikai esélyeket sem igen lehet megadni.


Ami ebből leszűrhető, hogy szegény macskának nem sok esélye volt, és nem tehettetek semmit. Gondolom, egyikőtök sem képzett traumatológus szakorvos, és rohammentő sem volt kéznél. Az sem segített volna, ha valahogy felszeditek, és rohantok vele a kórházba, mert mire odaértek, végeznek vele a belső vérzések, szervsérülések. És még ha ezt túl is éli, az állatkórházban sem igen van traumatológiai felszerelés, nem tudnak egy kritikus állapotú sérült állatot stabilizálni és intenzív ellátásban részesíteni. Nem mondom, hogy nincs olyan hely, ahol igen, de én nem tudok ilyenről Magyarországon. Ez nagyon speciális és irdatlan drága eszközparkot igényelne, amit ráadásul csak igen ritkán használnának, hiszen milyen gyakran visz be a mentő (ami nincs is) ilyen súlyosan sérült állatot? S ha be is vinné, jó eséllyel nem bírnád kipengetni a kezelés költségeit, hacsak el nem adod a lakást. Az embereknek ezt fizeti a TB, de az állatoknak nincs.


Sajnálom szegény cicátokat. Ennek így kellett lennie. Ne hibáztasd magad: semmit sem tehettél.

2019. júl. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Valóban, az egyetemi kórház a legszínvonalasabb, ami éjszaka, tehát ügyeleti időben személyzet szempontjából is úgy néz ki, hogy van egy, az-az egy darab orvos, meg pár hallgató. Az orvos meg mindig ott van, ahol a legnagyobb szükség van rá. Ha speckó orvos kell, azt majd behívják. Én voltam látogatni a kórház részlegen délután de úgy öt után, volt bent valami kutya sürgősséggel, ott sírtak a gazdái, a tájékoztató ismerős orvosuk meg annyit tudott mondani, hogy másnap, mikor lesz labor, mert a laborból már hazamentek, akkor ez meg az majd kiderül. Éjszaka méginkább csökkentett módban működnek, mert az egy darab ügyeletsen kívül nincs senki... Meg ugye az eszközök, amit a hatos említett. Nagyon színvonalas, de mindent ott sem tudnak megoldani.
2019. júl. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Mit kellett volna tennetek?

Gondoskodni arról, hogy ne tudjon kiesni az ablakon. Vannak erre nagyon jó megoldások, macskaháló, rács, stb.

Sajnálom őt nagyon, de segíteni rajta csak úgy tudtatok volna, megelőzitek ezt.

2019. júl. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Salx Narval ***** válasza:
93%
Akkor már nem sokat tehettetek, de ha biztonságossá teszitek számára a lakást megelőzhettétek volna a bajt. Ha nem tudjuk biztosítani egy állat biztonságát akkor inkább mondjunk le a tartásáról. Sajnálom a cicátokat és benneteket is de ezt megelőzhettétek volna pár óvintézkedéssel, biztonsági hálóval, stb. Ha terveztek másikat ez legyen az első dolgotok.
2019. júl. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Utólag már semmit. Megelőzni lehetett volna macskahálóval vagy alumínium szúnyoghálóval.
2019. júl. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!