Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájom sokat...

Juette kérdése:

Hullámos papagájom sokat alszik, beteg lehet?

Figyelt kérdés
3 napja vásároltuk őket párban, a tojó repked, hangját is hallatja de a fiú elég sokat alszik vagy csak gubbaszt a faágon és le-le csukogatja a szemét (van amikor ő is repül és "csőrözik a lánnyal, összeségében jb.3 órát éber nappal), viszont eszik (inni még nem láttam őket). Kapnap magvakat, és adtam már nekik almát illetve répát is.

2019. júl. 25. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Vidd el egzotikus állatokhoz értő dokihoz, nekem betegnek hangzik.


(a zsákmánymadarak a végletekig titkolják a betegségeiket, sérüléseiket, hogy ne váljanak zsákmánnyá - ha a tiédnél már ennyi látszik, az már baj)

2019. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
19%
Szia az en madaraim is ilyenek nincs semmi bajuk szerintem,ha ugy latod hogy nem iszik csepegtess vizet a csorebe es tedd oket arnyekos helyre,mert ilyenkor kiszaradhatnak ebben a nagy hosegbem
2019. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Beteg szegény! Vigyétek egzós állatorvoshoz, amíg nem késő!

(Gondolom állatkereskedésből valók. Ezért nem szabad onnan madarat venni.)

2019. júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen kereskedésből valók valóban... nem tudtam h nem szabad onnan venni illetve ekkora a kockázat :/

Felhívtam a kereskedést es azt mondták h holnapig még figyeljem meg és ha tovabbra is ilyen akkor vigyem vissza, ott megnézi egy állatorvos.

Bár szerintük az új hely teszi vele, az hogy még minden ismeretlen a számára, bízom benne h ez az oka

2019. júl. 25. 21:07
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Hidd el, a kereskedések leszarják az állatok jóllétét. 6-8 papagájt belezsúfolnak 1-nek is kicsi kalitkába, beteg és beltenyészetes madarakat árulnak. Nem fogja semmilyen állatorvos megnézni általuk, nem fognak arra költeni, főleg hogy kevés orvos ért a papagájokhoz. Max kapsz helyette egy másikat.
2019. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Kereskedésben is vannak egészséges madarak. Mekkora helyük van? Hőhullám van most. Van elég vizük? Van árnyékuk? Lehet fürdővizet is rakni nekik. Amúgy meg simán lehet, hogy csak új a hely és majd feloldódnak.
2019. júl. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Az enyém kicsit meg volt szeppenve az új helyén anno.


Éber volt, "megnyúlt", izgatottan toporott a kalitkában.


Ergo éber volt és aktív, nem ilyen tompa.

2019. júl. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
És te is a hőhullám kellős közepén vitted haza? Délután 5-kor még simán 30°C fölött van a hőmérséklet, én is szédelgek.
2019. júl. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg minden madár külön egyéniség, nem egyformák, max az nem veszi észre, aki sose figyelte meg őket. Tehát reagálhatnak másképp az új helyre.
2019. júl. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!