Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy tengelic fiókát a kutyák...

Egy tengelic fiókát a kutyák elől mentettünk meg. Befogadtuk, etettük,2-3 napig tökéletesen megvolt, már a kezemből evett, aztán hirtelen elpusztult. Mi történt?

Figyelt kérdés
4 éppen tollas tengelicfiókát a kerítés lábánál találtunk. 3-mat sajnos megfogott a kutya, de egy valahogy megmenekült. Próbáltuk kitenni a kerítésen kívülre, hátha etetik még, figyeltük is pár óráig, de nem történt semmi. Egyedül maradt, ráadásul arra a kinthagyott 3 órára (árnyékban) jól el is gémberedett. Behoztuk, napokig nevelgettük, megszokott minket. Kézből evett, szúnyogokat, legyet és kisebb molylepkéket kapott + itattuk rendszeresen az ujjunkról. Nagyon jól megvolt. Aztán ma reggel egyszer csak rángatózni kezdett dobozában és tátogni a csőrével. Felvettem, de látszott, hogy feszül a kis teste. Pár pillanatra rá elpusztult. Mi történt? Rosszul csináltunk valamit? El akartuk vinni egy madármentő helyre, de lévén, hogy nagyon távol lakunk tőlük (80-90km), csak pár nap múlva lett volna rá alkalmunk és sajnos ők sem tudtak azonnal "ugrani". Nagyon sajnálom, mert eléggé a szívünkhöz nőtt, azt gondoltuk, megmenthetjük, de sajnos nem így lett..

2019. aug. 13. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Igen, nagyon rosszul csináltátok.Addig jó, hogy megmentettétek.

Utána rögtön szakemberhez kell juttatni!!!Aki nem ért hozzá, annál csak elpusztul.

Erre jó az internet.Tájékozódni.

Ha beírtad volna, madármentés, egy csomó dolgot találsz.Van például a Hortobágyi Madármentő Központ, madárkórház.Van az országban 200 önkéntes kiképzett madármentőjük! Akiket ha felhívod a központi számot, megadnak,felhívod aki legközelebb lakik hozzád, és érte jön a madárért.Ők szakszerűen felnevelik, másnál éhen hal.Én már 3 kismadár miatt hívtam őket, jöttek érte azonnal.De ez csak egy lehetőség.Van a Tollas Barát Madármentés.És még több is.Ne teljenek el órák, mert nem bírja ki.

2019. aug. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Világos, hogy valamit rosszul csináltunk, ezért szerettem volna megtudni, hogy mi volt az ( még mindig nem tudom, mi votl a baj). Másrészt nem várhatja el senki, hogy 80 km-t beutazzunk valahova azonnal. Holnap tudtunk volna menni, este, de sajnos már nem bírta ki.
2019. aug. 13. 14:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Ahogy leírtam, a madármentők sem tudtak rögtön jönni. Megadtuk a számom, abban maradtunk, hogy visszacsörög valaki, aki el tudna érte jönni (ha nem lesz senki addig, amig mi elvisszük). Szóval a kérdés még adott: miért pusztult el?
2019. aug. 13. 14:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1# le sem tagadhatnád, hogy magyar vagy. az egész ország jelképe és címere egy krvnagy TILOS tábla kéne legyen. miért kell leugatni egy jóindulatú embert? azért nem értelek, mert madármentéssel foglalkozom tizenéve, és mégsem így reagálok mint te. a hozzád hasonló emberektől elmegy az életkedvem. csak legalább kussolnál otthon a tv előtt.


kérdező, nem lehet tudni sajnos. ha a kerítés lábánál voltak, lehet leestek, belső sérülésük volt, a kutya ehhez is hozzányúlhatott esetleg. megrepedt légzsák, elfertőzik, tüdőgyulladásban elpusztulhat. nem tudom.

etetésnél annyit, hogy lehet lisztkukacot adni, az a legbiztosabb-mert kb.félóránként óránként etetni kell, és minden alkalommal rovarok után szaladgálni fárasztó..a vége az, hogy nem kap elég élelmet.

alapvetően magevő, de a fiókáit fehérjével, rovarokkal eteti. szép lassan át lehetett volna térni főzött/puhított magvakra.

sajnálom, hogy így történt, köszönöm a tengelic nevében is, hogy megpróbáltátok.nekem is pusztult el már madár a kezem között, sirattam is rendesen, de mondjuk 10-ből 1-2, ami sztem jó arány. sokan felnőttek és távoztak:)

érdeklődjetek utána az etetési módoknak, a szükségleteiknek, van madármentő-képzés kurzus, Dr.Déri János tartja.legutóbb júliusban volt, Pesten.

2019. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, nagyon szépen köszönöm a hozzászólásod. Kicsit megkönnyebbültem, azt hittem valami nagy butaságot csináltunk, ami a pusztulását okozta. Nagyon szeretjük az állatokat, szomorúak voltunk, amikor elpusztult, pláne, hogy már amikor meglátott, egyből nyitott a kis csőrét és a kezemből is bármikor evett. Mindenesetre tanultunk belőle, köszönöm még egyszer a válaszod!
2019. aug. 14. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!