Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt ajánlanátok?

Milyen papagájt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sosem volt még semmilyen madaram. Olyan papagájt szeretnék ami nem túl nagy, nem is túl hangos, de barátságos, kíváncsi természetű és ragaszkodó (már amennyire a papagájok ragaszkodóak lehetnek, nem tudom). Házilag szeretnék barkácsolni egy legalább egy méter magas kalitkát nekik, de ki is lennének engedve a szobában napi szinten amikor itthon vagyok. Illetve van néhány kérdésem amiért kérlek ne nyírjatok ki, tudom hogy teljesen tudatlan vagyok és sokat kell még olvasnom mielőtt madarat veszek :D Szóval azt értem/gondolom hogy a papagájok nem szobatiszták, nem is jelent gondot hogy takarítani kell utánuk, de van olyan faj aminek a végterméke könnyebben feltakarítható? Vagy úgy képzeljem el mint mondjuk a galambokét? Tehát ilyen híg(abb) valami? Illetve ha egy helyről veszek madarakat, tarthatok két azonos neműt? Ha mégis külön neműek és meg akarom előzni a szaporulatot, akkor elég ha nem kapnak odút, vagy kell még valamire figyelni?
2019. szept. 25. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdő papagáj tartóknak a hullámost és a nimfát szokták ajánlani, mert könnyű a tartásuk. Papagájok, tehát zajonganak, a hulik sokat dumálnak, a nimfák meg visítanak, ha valami nem oké. A legcsendesebb egyébként a katalin papagáj. Ha kezesek, akkor barátságosak, várják a vakargatást, de ragaszkodónak nem mondanám a papagájokat. A kalitka inkább hosszabb legyen, mint magasabb.

Az ürülék kb minden madárnál azonos, szilárd, néha hígabb, a vizelet miatt. Praktikus megoldás, ha az elektronikai cuccokat, szekrény tetejét letakarod, vagy amit nem akarod, hogy összepiszkoljanak.

Érdemes egyszerre egy madarat venni, amíg kiderül a pontos neme, esetleges betegsége és megbarátkoztok egymással. Ha új madarat veszel, karanténba kell tenni 2 hétre és utána fokozatosan össze ismertetni őket. Azonos neműeket azért nem ajánlom, mert előfordul, hogy nem bírják egymást és veszekedés van. Különböző neműeknél elsődleges az, hogy ne legyen fent odú. Illetve a kevesebb fehérje bevitelre kell figyelni. A tojó attól még tojhat, de nem kell megijedni, teljesen normális.

2019. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!