Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt válasszak?

Milyen papagájt válasszak?

Figyelt kérdés

Van egy kalitkám úgy 60x60x35cm es. eddig 2 hullámos papagáj lakott benne kedvencként, azaz csak aludni mentek be, meg amikor nem voltam otthon. Csak sajnos már meghalt mind a kettő, így 11 év után.

Ebben a kalitkában szeretnék tartani valamilyen papagáj párt, amik természetesen ugyanúgy ki lennének engedve napi 15 órát, mint régen a hullámosok. Mekkora méretű papagájnak lenne ez ideális alvó kalitnak?


2019. okt. 5. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Állandó jellegű tartásra egyik fajnak sem jó, gondolok itt arra, ha nem vagy otthon és be kell zárni őket. Ha a napi szintű kiengedés mindig meg lesz, akkor alvásra huli, nimfa, barát, katalin, törpe, kecske, veréb, ékes, ami szerintem szóba jöhet.
2019. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Otthonról dolgozok, havonta egyszer van olyan, hogy egy egész napra ott kell hagynom őket. A lakásban laktak, nem a kalitkában. az csak egy biztonságos hely, ahova berakhatom őket ha nem tudok figyelni rájuk. Nekem kedvenc kell, nem fali dísz
2019. okt. 5. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Értem én, azért is soroltam fel viszonylag kistestűeket, mert pl egy jákót már alvásra sem tudsz belezsúfolni.
2019. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze nyilván, csak nem vagyok annyira otthon a papagáj fajokban
2019. okt. 5. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyobb papagájt semmiképp ne válassz szerintem, mert mindent megrág. Nekem van egy pyrrhurám, aki azért viszonylag kistestű, azt hittem meglesz kint szépen nyugodtan a madárbiztos szobámban, mint a többiek(hullámos és katalin pár). Tévedtem, nagyon rosszcsont mindent megrág ami neki épp útban van. Szóval felügyelet mellett tudom csak kint hagyni. Ígyis viszonylag sokat van kint mert felváltva vigyázunk rá, de azért kell a nagyobb kalitka. Kíváncsi leszek, ha lesz párja, akkor dupla ennyi kártékonykodás lesz, vagy egymással jobban elfoglalják magukat:D
2019. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én egész nap otthon vagyok. Amíg megvoltak tényleg csak aludni jártak be. A "rágcsálás" nálunk is megvolt, de megkomolyodtak 2 év után. A tiéd milyen idős?
2019. okt. 11. 13:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Még nem ivarérett, most fél éves kb. Igen, én is reménykedem, hogy majd kinövi, meg tanítgatom is kisebb - nagyobb sikerrel. De ha esetleg megtetszene a ez a faj, nagyon ajánlom, szép, kedves madarak, a "kártékonyság" ellenére is :D
2019. okt. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!