Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt válasszak?...

Milyen papagájt válasszak? Első saját lenne de már van velük kapcsolatban tapasztalatom!

Figyelt kérdés

Vettem egy 90x60x40cm ketrecet a tengeri malacomnak nagyobb hely ként de mire használhatta volna elpusztult.

nem tengerimalac ketrecet hanem madár ketrecet vettem mivel az volt az olcsóbb.

az a lényeg hogy kisebb testű madarat szeretnék de nem hullámosat mert már volt velük dogom ha úgy nézzük.

tetszik a rózsás papagáj és a katalin papagáj is de más fajtára is szeretnék véleményt.


2017. jan. 21. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A három méret közül melyik a ketrec magassága????


Továbbá azt is leírhatnád hogy milyen madarat akarsz mármint mik az elvárások? Hang, kinézet, viselkedés...


És tudnál-e nagyobb ketrecet csinálni, beszerezni ha kéne? Kettő madárban gondolkodsz remélem.

2017. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nimfa papagáj: 10-15 év körüli élettartam

szenegáli papagáj: 30 év körüli élettartam

fischer törpepapagáj: őket párban ajánlatosabb. 10 év körüli élettartam

Egyedül téged fog párjának tekinteni. Ha párban tartod visszavadulhatnak, nem lesz olyan közvetlen hozzád mintha egyedül lenne.

2017. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

83%-os válaszoló mi lenne ha nem írnál hülyeségeket?


MINDEN fajt legalább párban kell tartani és párban is ugyanúgy meg lehet őket szelídíteni és pont ugyanolyan barátságosak lesznek ha szán rájuk időt az ember mindennap és foglalkozik velük hogy elnyerje a bizalmukat.

Az egyedül tartás viselkedésproblémákat okoz mint pl. az emberre fixálódást és azt hogy az embert tekinti párjának amiből csak mégtöbb probléma lesz mint a folyamatos ordítás a gazda után,stb és egy véget nem érő stressz a madárnak. Rendkívül egészségtelen és természetellenes a madárnak. Idővel mindkét félnek teherré válik.

Ez a "csak egyedül lesz szelíd" és hasonló dolgok elavultak és óriási tévhitek ami csak káros a madárnak.


A nimfák elélnek 20-30 évig márha normálisan vannak tartva és nincs kicsinálva a májuk a rossz étrenddel vagy hasonló. DE a nimfáknak a leírt ketrecméret nagyon kicsi szóval szóba se jöhetnek ha nem fér el nagyobb.


A szenegálik hiába kisméretűek ők komoly nagypapagájok viselkedésre szóval komoly tudás is kell hozzájuk és a viselkedésüket se árt előre ismerni mert nem feltétlenül kedvesek.... A helyigényük miatt szintén nem jöhetnek szóba.


A törpék is nagypapagájos viselkedésűek valamennyire és agresszivebb faj mármint általánosságban egymással agresszívebb. A szelídítésük nehézkesebb.


Nem véletlenül kérdeztem a kérdezőtől hogy mik az elvárásai és mit tudna biztosítani.... Minden faj más és nem kéne össze-vissza fajokat ajánlgatni főleg úgy nem ha még az adott faj igényei, viselkedése se tiszta.

2017. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!