Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat ajánlotok...

Milyen madarat ajánlotok szaporításra?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta szeretem a madarakat.

Először magát a fajtát szeretném megismerni, kitapasztalni, hogy mit hogyan érdemes csinálni.

Szóval 1 párat vagy egy db madarat vennék először.

A hüllőkért annyira nem vagyok oda, bár a kaméleon az tetszik, azon is gondolkodok.

Az lenne a megfelelő, hogy jövedelmező is legyen, de mellette szívből csináljam, hiszen máshogy nincs értelme.


2019. nov. 20. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Ha a madárkák jóléte (azaz hogy a fióka jó, erős, egészséges géneket hordozzon) a fontos, akkor ne szaporíts, hanem tenyéssz.


Egyelőre ne akarj fiókát, csak tarts madarakat.

(NE kereskedésből, tenyésztőtől - ha jóban leszel vele, későbbiekben sokat tud segíteni a tenyésztésnél is, de alapból rengeteg tanáccsal segít téged, mint madár-gazdit :) )


Figyeld meg őket, tanulj tőlük, lásd meg hogy milyenek :)


És persze olvass. Rengeteg szakirodalmat.


Látogass meg kiállításokat, vedd fel a kapcsolatot profi(bb) madarasokkal, Facebookon például van egy csomó jó csoport.


Tanuld meg a genetikájukat, hogy hogyan öröklődnek a dolgok. Nem jó két szép, kedves madárkát összerakni, lehet hogy a kicsik betegek lesznek - tanuld meg, hogy ezt hogyan kerüld el.


Ha jól csinálod, nem lesz túl jövedelmező (beteg madarakat sorozatgyártani sajnos sokkal könnyebb, gyorsabb és jövedelmezőbb - de a madaraknak sokkal, sokkal rosszabb!!) de boldog perceket okoz, egészséges és boldog madárkáid lesznek :)

2019. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
A gigant pulyka a legjobb, 25 kilósra is meg nő.
2019. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%

a pulyka nagyon érzékeny

inkább tyúkot ajánlok

2019. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Amíg lehetőség az, hogy egy darab madár, addig ne is gondolkodj "szaporításon".


Jövedelmező biztos nem lesz.


Szánalmasak az olyan emberek, akiknek annyira büdös a munka, hogy állatokat zsákmányolnak ki, miközben a csapból is a tele menhelyek, az örökbefogadás, a megkínzott, kóbor, gazdátlan állatok folynak. Hogy már eleve nagyobb a kínálat mint a szükséglet.

Nemcsak kutyák, madarak terén is, épp most olvastam (facebook papagájvilág alapítvány).

2019. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Mégis milyen madarakon gondolkodsz, haszonállat vagy díszmadár?
2019. nov. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Házi csirkét.

Díszmadarat ne szaporíts, a tenyésztés meg minden állatnál egy drága hobbi, nem azért csinálja egy normális tenyésztő, hogy jövedelmező legyen. Nálam idén voltak fiókák, jövőre nem lesznek, mert hagyom pihenni a madaraimat.

2019. nov. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a kevésbé okos emberek válaszát pedig külön köszönöm!
2019. nov. 20. 17:01
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Kevésbé okos = nem támogatja a szaporítást... :-D

Bocs, én nem a pénzért nevelek fiókákat, hanem az a célom, hogy egészséges, erős legyen a faj, esetleg sikerüljön kialakítani egy új, érdekes színváltozatot/mintázatot úgy, hogy az ne menjen az egészségük rovására.

2019. nov. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Tojásra és húsra mindig van kereslet, a csirke egyáltalán nem hülye javaslat. :-)
2019. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8-as, semmi gondom nem volt a korábbi válaszoddal.

De valakik írták, hogy szánalmas, stb, az ilyenek miatt nem volt kedvem hosszasan válaszolni, nem magyarázkodom a nyomorékoknak.

Díszmadár tenyésztésen gondolkodtam, és írtam is, hogy elsősorban az a fontos, hogy jól érezzem magam közben.

Meg azért azt tegyük hozzá, hogy van igény az egészséges madadakra, elég nagy probléma van itthon, sokan csak "gyártják" a díszmadarakat, különböző hullőket, inkább azzal van a probléma, nem azzal, ha valaki szeretne csatlakozni a minőségi tenyésztők közé.

2019. nov. 21. 06:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!