Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma kaptam egy hullámos papagáj...

Ma kaptam egy hullámos papagájt. Hogyan szokassa kézhez? Meg hogy legyen barátságos szelíd madárka?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem már nagyon régen volt hullámos papagájom, de nem csináltam vele semmi különöset, nyúlkáltam be hozzá, simogattam és idővel megszokta :D

Arra viszont figyelj hogy a kalitka rendesen zárjon, én nem egyszer mentem haza arra hogy a madárkák (2 volt) kint repkedtek a lakásban xD

2010. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem :D

Köszi :)

2010. júl. 19. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Sok türelemmel, főleg, ha kereskedésből való. Nekünk is volt több is, amelyik kereskedésből jött, nem tudtuk soha igazán kézhez szoktatni, viszont a párja, amelyiket egy ismerőstől kaptunk fiatal korában, nagyon barátságos volt. Sokat kell a kalitka mellé ülni és nyugodt hangnemben beszélni hozzá. Tök mindegy mit, csak nyugodtan. Amikor benyúlsz hozzá, csak nagyon nyugodtan, óvatosan közelíts. Simogasd a begyét. Ha nem engedi, ne erőltesd, másnap kezdd előről.
2010. júl. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben.

Köszönöm:)

2010. júl. 19. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ha már közel engedi a kezed, tegyél a tenyeredbe fürtös kölesről magot, azt nagyon szeretik. Óvatosan dugd oda, mutasd meg neki. Szinte biztos, hogy enni fog belőle és akkor már jó úton vagy. :)
2010. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nekünk is voltak hullámos papagájaink, és mi visszavágtuk a evezőtollaikat ami után nem tudnak elrepülni így nyugodtan kiengedhettük őket a szobába. Mindaddig míg ezt nem csináltuk meg , nem is tudtuk őket megszelídíteni, egyszerűen repkedtek össze-vissza a kalitkába, mikor közelítettünk feléjük.

Mondjuk itt leszegezném, hogy a hullámos papagájok nem nagyon szelídek, legalábbis nem annyira, mint pl egy nimfapapagáj.


Én azt ajánlom, hogy vidd el a papagájod egy kisállat kereskedésbe, ahol megkéred az eladót, hogy mutassa meg, hogy kell csinálni az evezőtollak levágását és majd a továbbiakban te is megtudod csinálni. Nem fáj nekik, olyan, mint egy hajvágás.

2010. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát szerintem nem kell levágatni a szárnyát!!

Én úgy szoktattam kézhez hogy az első két-három napban csak odaálltam a kalitka mellé, és beszéltem hozzá, meg lehet ez hülyeségnek hangzik, de puszilgattam a rácsot, ott ahol a legközelebb volt, és lassanként közeledett(és most szereti ha puszilgatom! Meg ő is puszilgat engem!!:D). Később pedig csak beraktam a kezem a kalitka ajtaján, és akkor eléggé megijedt, de idővel ott maradt és először a lábát simogattam meg, de arrébb ment, és nagyokat csípett belém, (de azt ki kell bírnod!!)és nem szabad elkapni a kezedet sem. És amikor simogatod a lábát akkor egyszercsak rá fog lépni, de még bizonytalanul:D. És utána, ha már bátrabban áll a kezeden megpróbálhatod egyik ágról a másikra rakni. És megpróbálhatod etetni is a kezedből:D!! De csak akkor engedd ki ha már hozzád szokott a ketrecben.:D

Sok szerencsét:D:D

2010. júl. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22:45: köszi,ezzel nekem is sokat segítettél,mert én ott tartok,hogy belémcsíp.><És kb.mennyi idő,mire rá fog állni az ujjamra?
2010. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!